Jump to content

Recommended Posts

Posted

Na wstępie, nie wiem gdzie umieścić ten post, jeśli to niewłaściwe miejsce poproszę o informację i pomoc w przeniesieniu. 

Sprawa dotyczy mojego daily cara z którym szybko się nie rozstanę, poprzednio posiadałem Vectrę - jej relacja jest tutaj 

Vectra pojechała w świat. 

Żony auto, którego relację wstawiłem tutaj  

 Miało szkodę i było malowane, całe plany w obserwacjach przedmiotowej powłoki zostały przerwane, na części auta nie ma nic, na reszcie powłoka jest i działa, ale pewnie w przyszłym roku jak nowy lakier swoje odczeka zajmę się tym autem ponownie.

Tymczasem nabyłem swojego daily cara jak w tytule VW T4 99' Multivan - i z braku czasu niestety nie zrobiłem relacji z korekty, która przebiegła analogicznie do powyższych. Natomiast z racji, że użyłem czarnego Mr Fixa 9H po raz pierwszy chciałbym mieć swój kącik gdzie odnotuję każde mycie / przebieg i look auta. Na dzień dzisiejszy zabezpieczone jest dwoma warstwami przedmiotowej powłoki i wygląda jak na zdjęciach poniżej. Przebieg 286700km.

IMG_20190726_174314.jpg

IMG_20190726_174415.jpg

IMG_20190726_174432.jpg

IMG_20190726_174501.jpg

Posted

Piękne auto. I jakie szybkie, bo czerwone najszybsze. Nie miałem, nie mam, ale może będę miał, bo jakiś taki sentyment mam do T4. Kolega ma i parę km zrobiłem. Gratuluję posiadania i życzę dbania!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Posted

@Ronin78 wygląda super. Robiłem jakiś czas temu multivana i zakochałem się w tym aucie. Ciężko mi sobie wyobrazić lepsze auto na wakacyjny wyjazd we dwoje. Komfort podróżowania jest rewelacyjny w tej klasie cenowej, z tyłu można wygodnie wyciągnąć nogi, a od biedy nawet przespać się. Do tego niezniszczalna mechanika i pancerne 2.5tdi. Chętnie kupiłbym sobie takie auto jako daily, ale niestety nie potrzebuję na co dzień aż tak dużego auta nie mając póki co dzieci. Może kiedyś...

  • Lubię to 2
Posted
13 godzin temu, ktm950 napisał:

@Ronin78Komfort podróżowania jest rewelacyjny w tej klasie cenowej...

I tak i nie, fajnie bo wysoko, każdy ma kapitański fotel, poza kanapą z tyłu, zawieszenie cichutkie, silnik przyjemnie słychać, ale gdybym nie musiał mieć busa to za te XX kpln bujałbym się LS-em 400 🙂

Posted

Przechodzimy do sedna pierwsze mycie, 10 dni po aplikacji Mr Fixa, przebieg ok 500km

 

Posted

No i spadł deszcz, kanapka Mr Fix 9H plus Prostaff Water Gold CC

IMG_20190804_163523.jpg

Screenshot_20190804-164258.png

Screenshot_20190804-163917.png

Screenshot_20190804-163957.png

Screenshot_20190804-163823.png

  • Super 1
Posted

Drugie mycie, 20 dni i 1000km od aplikacji MrFix 9H, kanapka z Mr Fixa i CC Prostaff Water Gold 

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 1
  • 2 months later...
Posted

Kurde w temacie zachowania lakieru podczas myć nic nowego, cały czas jak wyżej, zatem jedyne uaktualnienie jakie mogę wrzucić to nowe felgi i nowy garażowy nabytek, felgi zabezpieczone 2x ceramika i 1x kwarc 😍

IMG_20191023_151802_1.jpg

IMG_20191023_151753.jpg

IMG_20191023_151739.jpg

IMG_20191023_151731.jpg

IMG_20191017_171210.jpg

  • Super 1
  • 1 year later...
Posted

Minął kolejny rok, soczysta czerwień skłaniała do częstego mycia, pod koniec 2020 lakier miał już zbyt wiele mikrorys, ironią losu człowiek sam traci na to mnóstwo czasu i pieniędzy. Kwarantanna nałożona na mnie końcem grudnia 2020 pozwoliła mi spokojnie zamknąć się w garażu i przelecieć auto lekką korektą.

Wątek ten założyłem jako pytanie w innym miejscu na forum, ale mam już rozwiązanie i pytanie jest z odpowiedzią. Po korekcie nałożyłem Soft99 Dark. T4 to kawał blachy, stwierdziłem że bawić się na takim klocku co 1.5 roku z polerką to masochizm. Przyczynę widziałem w częstym myciu, bo nie ma bata, mycie robi mikrorysy, niezależnie na ile wiader i czym. Cotygodniowy bezdotyk do swoich planów wykluczyłem, jak ktoś choć raz podłożył rękę pod strumień karchera to wie że może on osłabiać powłokę (niezależnie jaką), a tym bardziej wosk, postanowiłem w ramach próby nie robić nic. Absolutnie NIC. Efekt po 3 miesiącach, najgorszych miesiącach w roku, styczeń/luty/marzec przeszedł moje oczekiwania. Wynik hydro SOFTA po takich warunkach widać w tym filmie.

Auto po wszystkim przeleciałem IPĄ i położyłem od nowa SOFTa. Jeśli nie skusi mnie częstsze mycie i po raz kolejny SOFT poleży 3 miesiące kwiecień/maj/czerwiec zrobię ponowną wrzutkę jak ten wosk działał po tych miesiącach, zgoła innych niż poprzednie zimowe.

Lakier cały ten "test" zniósł bez najmniejszych zastrzeżeń. Perfekcja.

 

IMG_20210327_112250_2.jpg.d55de4a91bef572d844adce569eb3836.jpg

IMG_20210327_112331_7.jpg.098193a511e6c499d1016d84e50a5d9b.jpg

  • Lubię to 6
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.