Skocz do zawartości

Zestaw laika proszę o ocenę


Jedruuus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stworzyłem zestaw pod pielęgnację mojego 3-miesięcznego japończyka w kolorze szarym metalik.

Zestaw pod nałożenie wosku + regularnej pielęgnacji. Korekty nie robię, glinkowanie nie jest potrzebne.

Mycie:

Wiadra z Good Stuff z separatorami 2 szt.

GLORIA FM30 FoamMaster

ADBL Yeti Cherry Ice Cream 500ml

MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT

ValetPRO Concentrated Car Wash 1L

VALETpro BILBERRY SAFE WHEEL CLEANER 1L - na spróbowanie, jeśli będzie kiepski to następny zakup Excede UWC

Płyn domowy do szyb Clin

Osuszanie

CHEMICAL GUYS WOOLLY MAMMOTH DRYER TOWEL - WIELKI I NAJDELIKATNIEJSZY 880g/m2

GYEON Q2M Waffle Dryer 60x80cm

ADBL Goofer Towel XL 60x90cm

Inne mikrofibry mniejsze mam kilka szt

Woski:

FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX - ORYGINALNY TESTER 59ml

ADBL Quick Wax 500ml

Oczyszczanie:

Vasco Tixotrop / ADBL TAR PRO / MAC prickbort  (który z nich jest najbezpieczniejszy dla lakieru, uszczelek, chromów, listew plastikowych? Czytałem tutaj na forum, że prickbort zostawia baiły nalot na plastikach i lampach) ???

ADBL Vampire Light 500ml

 

Pozostaje wybór aplikatora wosku. Myślałem nad tym z Meguiars. Polecacie jakieś dobre, bezpieczne dla lakieru(miękkie) i w miarę niedrogie? Mikrofibra czy gąbka? Nie mam doświadczenia w tym.

Jeszcze jedno pytanie o ten produkt : McKee's 37 Coating Prep Polish 473ml - bardzo go chwalicie tutaj na forum. Pytanie czy mając Vasco i deironizer jest on potrzebny?

Jeśli da się gdzieś uciąć koszty lub zastosować tańszy zamiennik - spoko chętnie 😉

Proszę o ocenę zestawu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bierz Vasco

 

2 godziny temu, Jedruuus napisał:

McKee's 37 Coating Prep Polish 473ml - bardzo go chwalicie tutaj na forum. Pytanie czy mając Vasco i deironizer jest on potrzebny?

 Cleaner jest potrzebny zdecydowanie. To on tak naprawdę przygotowuje Ci lakier pod wosk. Wspomniany jest pewniakiem jeśli chodzi o wyjałowienie lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jedruuus

13 godzin temu, Jedruuus napisał:

MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT

w podobnej cenie znajdziesz lepsze rękawice - work stuff/nowy ADBL/Flexipads

 

13 godzin temu, Jedruuus napisał:

VALETpro BILBERRY SAFE WHEEL CLEANER 1L - na spróbowanie, jeśli będzie kiepski to następny zakup Excede UWC

z moich doświadczeń zdecydowanie UWC

 

13 godzin temu, Jedruuus napisał:

Płyn domowy do szyb Clin

kup od razu coś sprawdzonego Meguiar's/4detailer + dobra fibra do szyb

13 godzin temu, Jedruuus napisał:

CHEMICAL GUYS WOOLLY MAMMOTH DRYER TOWEL - WIELKI I NAJDELIKATNIEJSZY 880g/m2 

GYEON Q2M Waffle Dryer 60x80cm

Work Stuff King - tym osuszysz na jedno auto

Gyeon używam polecam, chociaż w podobnych pieniądzach kupisz również gtechniq mf4 który w moim odczuciu zbiera lepiej

13 godzin temu, Jedruuus napisał:

Pozostaje wybór aplikatora do wosku

Wo-wo aplikator gąbkowy, osobiście uważam, że tanie z k2 też są spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jedruuus napisał:

ADBL Quick Wax 500ml

a moze jakas inna alternatywa ? jezeli adbl to ssw 
a mzoe cos co bardziej look podbije jednak zeby była przyjemnosc z całej zabawy ? moze chemition qd albo shiny garage morning dew  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lodowa napisał:

a moze jakas inna alternatywa ? jezeli adbl to ssw 
a mzoe cos co bardziej look podbije jednak zeby była przyjemnosc z całej zabawy ? moze chemition qd albo shiny garage morning dew  ?

ADBL QW to taki sealant w spreju. Jest ok ale zupełnie nie qd. Nie mam z nim dużego doświadczenia chociaż mam litrową butelkę 😉 Jak już mam czas przygotowywać samochód pod podstawowe zabezpieczenie to wolę jednak twarde woski. Nie wspominam miło aplikacji ale pamiętam, że siedział jak głupi. Mam dla niego inne zadania - zakryte części karoserii. SSW to dobry produkt, okej ale, na moje oko, robi się tępy po pierwszym myciu i, na moje oko, robi przebiegi ale traci szybko look - po pierwszym myciu. To moja bardzo wstępna opinia.

Morning dev to dobry kierunek - bardzo fajnie wygląda np na jasnym srebrnym i dodaje taki woskowy ciepły look. Jak ma być używany co jedno-drugie mycie czy co <1000km to nie ma uwag. Aplikacja miła. Zapach sama przyjemność. Bardzo podobny do tenzi carnauba spray - jak szukasz ciepłego looku to tutaj masz czarnego konia - na czerwonym uni zrobił mega robotę i rozwalił deva. Na minus brak zapachu i aplikacja trochę więcej wymaga.

Ostatnio popsikałem prostaff cc water protect japończyka, również 3 miesięcznego szarego, ct200 kolor 1h9 mojej małżonki.  Na tyle zrobił robotę, że obok mnie stoi jeszcze nieużywany... water gold 🙂 Psikałem go już innymi fajnymi detailerami (ssw, elixirem, danielem washingotnem, devem, coś tam jeszcze) i prostaff urywał jaja i już zostaje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.