Skocz do zawartości

Informacje a lampach


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek spróbuje, ale cholera nie wiem jak się zabrać za ściągnięcie plastików w obudowach. Jak trochę ogarnę burd... znaczy się bajzel w garażu to porobię zdjęcia tych lamp ;)

Tak swoją drogą - byłem u siebie w mieście w pierwszym lepszym elektrycznym, koleś mnie zrugał że "ściągają ludzie syf od dojczów, a potem się dziwią że im ciu...wo świeci" :| A jak się spytałem, ile by kosztowało przez niego zmontowanie jednej takiej lampy wraz ze świetlówką to mi powiedział 120zł...

Opłacało by się to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, chcę kupić dwie lampy na statywie. Obskoczyłem praktikera i były- jedne za 80 drugie za 120 pln. Ale ten statyw to straszna tandeta;/ PLastikowe "zawiasy"! Ma ktoś coś sprawdzonego? Może być trochę drożej, ale nie chcę by mi to się na łeb zwaliło w trakcie pracy;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę kupić dwie lampy na statywie. Obskoczyłem praktikera i były- jedne za 80 drugie za 120 pln. Ale ten statyw to straszna tandeta;/ PLastikowe "zawiasy"! Ma ktoś coś sprawdzonego? Może być trochę drożej, ale nie chcę by mi to się na łeb zwaliło w trakcie pracy;/

 

W OBI są dostępne lampy na statywie 2x500W firmy Duwi za 99zł brutto

 

Dokładnie takie

http://sklep.cseie.com.pl/p/83/1931/oprawa_halogenowa_na_statywie_2x400w_%2893026%29-projektory_halogenowe-oswietlenie-o%C5%9Bwietlenie_domowe_ogrodowe_architektoniczne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, może Cię zainteresuje coś takiego. Żarówka 125W / 600W światło dzienne 5500K GDY (numer 1055347315) --> patrz allegro. Przy takim oświetleniu na bank wszystko dostrzeżesz. Takie świetlówki stosuje się w studiach i dają światło zbliżone do dziennego. Od siebie dodam że temperatura barwowa do oświetlenia prac polerskich (na własne potrzeby) zaczęła mieć dla mnie znaczenie. Ostatnio oddałem swój samochód do lakiernika. Prace lakiernicze trwały równe 7 dni roboczych. Były robione dwa tylne nadkola, gdzie pojawiły mi się małe ogniska korozji po zimie. Chciałem to zrobić zanim poszło by dalej. Samochód odbierałem w deszczowy ciemny dzień, gdzie wszystkiego było nie widać. W dodatku samochodzik był trochę brudny. Poniżej zobaczcie efekty po umyciu samochodu w słoneczny dzień.

 

rysy_po_matowieniu_lewy_ty%C5%82.jpg

rysy_po_matowieniu_prawy_zderzak.jpg

rysy_po_matownieu_prawe_nadkole.jpg

nadkole01.jpg

nadkole02.jpg

 

To jeszcze nie wszystko, najlepsze na deser :/ Dostrzegłem to dopiero gdy wypolerowałem samochód sam.

 

kolor_po_polerce01.jpg

kolor_po_polerce02.jpg

 

Na pewno wszyscy dostrzegli różnicę w kolorze. Po prostu byłem załamany tak sporą różnicą. Chciałem złożyć reklamację, ale ta różnica była widoczna tylko i wyłącznie w świetle słonecznym. No i tu się zaczęły moje kombinacje z oświetleniem. Podświetlałem to diodami LED, zwykłą żarówką, żarówką halogenową. Najbardziej liczyłem na żarówkę halogenową, gdyż posiada ona współczynnik oddawania barw (RA) 98 (100 jest przy świetle dziennym). No ale niestety różnicy też nie było widać. W końcu pogadałem z moim znajomym, który mi powiedział że niektóre lakiery "tak maja" że muszą dostać światła i staną się ciemniejsze. Nie wiem jak to możliwe, ale coś w tym musi być. Gdyż dzisiaj umyłem samochodzik tak jak ostatnio i aż takiej różnicy nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A co do malutkiego garażu, długość prawie taka jak Passata, a szerokość, taka że da się jakoś wyjść :D Myślę o czymś budżetowym z obi/praktikera/castoramy itp. ale o jakiej mocy i czy 1 sztuka wystarczy? Najlepiej żeby nie dochodziło do zwarć, samozapłonów czy stopienia plastiku=upadek ze statywu. :mrgreen:

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam okazję kupić nowy statyw z halogenami dokładnie taki:

 

http://allegro.pl/lampa-halogenowa-podw ... 27526.html

 

Czy jako fachowcy możecie doradzić czy do użytku amatorskiego się on sprawdzi?

 

W zupełności wystarczy ;)

 

Dziękuje bardzo za szybka odpowiedz :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje chłopy za odpowiedzi. Generalnie chciałem się Was zapytać czy ten budżetowy zakup będzie odpowiedni. Proszę jeszcze Was o poradę w takim bądź razie czy te żarniki 400 W będą odpowiednie, bo wyczytałem, że 500 W to za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

kupiłem żarniki 250W które świecą niby jak 300W i dzisiaj patrzę, na mojej czarnej perle prawie nie widać rys a niestety są :P Czyli jak ktoś pisał, że 250-300W wystarczy=mylił się ;) Druga sprawa, nie doczytałem i kupiłem statyw 1,55 m :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem opisywany jakoś niedawno na forum ale nie mogę teraz znaleźć, chodzi o to że kupiłem lampe w obi za 59zł 2x400w i pod tym halogenem rysy widać dopiero jak przyłożę ją pod kątem, stawiając na wprost nie widać wszystkich rys, czy to normalne? garaż w którym stoi lampa jest dość duży jakieś 27x9m czy to może być wina wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem opisywany jakoś niedawno na forum ale nie mogę teraz znaleźć, chodzi o to że kupiłem lampe w obi za 59zł 2x400w i pod tym halogenem rysy widać dopiero jak przyłożę ją pod kątem, stawiając na wprost nie widać wszystkich rys, czy to normalne? garaż w którym stoi lampa jest dość duży jakieś 27x9m czy to może być wina wielkości?

Wielkość pomieszczenia w którym pracujesz nie ma znaczenia , ewentualnie odległość źródła światła od samochodu może na to wpływać ale wtedy wystarczy tylko przestawić lampę bliżej samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Troszke odgrzeje kotleta, stoję przed wyborem lampy i sam nie wiem co wybrać na stojaku jedna czy dwie i jakiej mocy żarówki ? kolega theOne, piszę powyżej że 300 za słaba czy jest to wina złego ustawienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J0NES, Ja oświetlam się podwójnym halopakiem o łącznej mocy 1k.

Nie ktorzy twierdzą że to za dużo ja natomiast w takim świetle widzę naj lepiej.

Podwójny raczej lepszy jedna lampa w lewo druga nie co w prawo i masz pół auta jasne na jednym urządzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.