Skocz do zawartości

Informacje a lampach


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten temat ponieważ tak lampa jest na pewno bardzo pomocna gdy pracujemy np. w garażu gdzie jest słabe oświetlenie. Jak zapewne wiecie przy odpowiednim oświetleniu widać każde nie doskonałości powłoki lakierniczej.

 

Gdzie kupić taką lampę i za ile :?: mam na myśli taki sprzęt który dobrze świeci i nie jest zbyt drogi, takie coś do domowego użytku

641974798.jpeg.61f4fc5ff5fa4135f1addb14adb0970a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam taka lape (halogen) kupiona wlasnie w OBI. Minusem jest to ze strasznie sie grzeje, dotkniecie obudowy grozi oparzeniem. Pomijajac mozliwosc oparzenia grzanie powoduje rozluznianie mocowan trzymajacych lampe pod zadanym katem. Po pewnym czasie lampa sobie po prostu opada i swieci w sufit. Mozliwe ze to jest kwestia zarowki, ja mam jakas mocna, obudowa jest do 500W - do malego garazu wystarczy slabsza, przy 500 a juz 2x500 bedzie mozna oslepnac. Zawsze mozna kupic mocniejsza obudowe ale slabsze zarowki. Przy zakupie zwrocil bym uwage na mocowania sluzace do regulacji pochylenia czy wygladaja w miare solidnie, w moim przypadku to jest jakas srubka i nakretka chyba 8-ka.

Poza OBI takie lampy, roznych producentow mozna spokojnie znalesc w marketach budowlanych jak Castorama, Praktiker itd.

Jesli chcemy troche oszczedzic to mozna znalesc jakies tansze "zarowki", chyba polskie. Nie zauwazylem jakiejs specjalnej roznicy w swieceniu, a za troj-pak dalem tyle co za jedna OSRAM (ktora mi sie przepalila).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zestaw kupiony w obi, 2x250W. nie jest to chyba ten sam zestaw co ostatnio był "na promocji" jak to wyraził sie sprzedawca, ale zapłaciłem za niego koło 100pln własnie. 2 lampy na stojaku, mocnowanie i regulacja kąta nachylenia lampy z nakrętką ala motylek. moim zdaniem 2x500W to duzo za dużo. i ze względu na zużycie prądu i ilość oddawanego ciepła. fakt, moge grzeją niemiłosiernie, co w połączeniu z wyginaniem się z maszyna do dolnych części drzwi daje mało przyjemne środowisko pracy, ale można wietrzyć garaż bądź ustawić lampę dalej. każda lampa będzie oddawała ciepło, tego sie nie uniknie! oczywista różnica między produktem z obi a profesjonalnym to materiał z którego jest wykonana obudowa. każdy sie nagrzeje, natomiast każdy inaczej(głownie szybciej/skuteczniej) będzie to ciepło oddawał do atmosfery. podwójna lampa nie jest koniecznością(choć pomaga wydatnie w ujęciach 50/50), spokojnie można pracować z pojedyńczą. ważny jest statyw, tzn. generalnie to że jest. niech nikomu nie przychodzi do głowy kupowanie lampy do polerowania auta bez statywu, typu zwykly reflektor budowalny. da się, jasne, ale wybitnie utrudnia to zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoDetailing, opłaca się ją kupić do domowego użytku :?:

 

mowa o tych z pierwszego postu ze zdjęcia

 

Cena jest niska ale wiąże się z tym niska jakość. Identycznych lamp używam codziennie i z przykrością stwierdzam, że przy częstej eksploatacji nie sprawdzają się. (wymieniałem je już kilka razy)

 

Uwagi:

 

-kabel przy wtyczce często się nagrzewa co powoduje zwarcie i samozapłon.

-śrubki i nakrętki kiepskiej jakości, szybko się luzują

-mało stabilny statyw (teleskop szybko się psuje)

-często przepalają się żarówki

-zbyt duże nagrzewanie się innych elementów

 

ogólnie nie polecam, lepiej zainwestować w droższe ale jeśli ktoś będzie używał ich sporadycznie to chyba ujdą w tłumie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem jest to ze strasznie sie grzeje, dotkniecie obudowy grozi oparzeniem.

W takich "marketowych" lampach standardem jest chyba "żarnik" 500W, przy takiej mocy to normalne, że wydziela ogromne ilości ciepła, bardzo szybko też się przepala :(, jeżeli dojdzie już to tego faktu to proponuję kupić "żarnik" bardziej firmowy i o mniejszej mocy, polecam philips'a zdecydowanie jest bardziej żywotny, (30 zeta chyba jak pamiętam)

duża moc "żarników" może być też przyczyną, że "upala się" przewód najcześciej przy wtyczce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z 3Ma:

"3M™ Imitator Świtła Słonecznego

 

Przenośna lampa idealnie odtwarzająca warunki światła naturalnego. Niezastąpiona podczas doboru właściwego koloru i odcienia lakieru. Umożliwia sprawdzenie koloru względem wzornika oraz sprawdzenie samego pokrycia. Lampę można stosować również przy sprawdzaniu stanu powierzchni przed lakierowaniem, a po lakierowaniu do wykrywania defektów takich jak plamy czy hologramy."

 

Dla mnie nieodzowna, koszt ok 1500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mi zalegają w garażu cztery świetlówki razem z obudowami i odblaskami, które podobno były używane w szkole. Znajomy przywiózł z Niemiec (nie to żebym ładował jakiegoś syfu z wystawek, po prostu działają i pomyślałem że warto założyć). I cholera... Lekki żal :/ Świetlówki dość potężne, bo mają jakieś 1,5m długości, ale co z tego, skoro mają 58W. I choćbym zaświecił je w garażu wszystkie to efekt marny... Choć może to jest też kwestia tego, że mam dość duży (wysoki) i ciemny garaż... Bo same obudowy i odblaski nie wyglądają na jakoś specjalnie zużyte.

Ktoś z was używa świetlówek w garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.