Skocz do zawartości

Najlepszy (najsilniejszy?) kwas do felg


sadam55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje dobrego, najlepszego produktu kwasowego do tzw. zajazdow. Felg, gdzie nie ma zmiłuj. Tenzi Alux, nawet w czystej postaci czasem nie daje rady. Zawsze staralem sie unikac tego typu produktow, ale uslugi wymagaja posiadania i takiej chemii. Bardzo prosze o wasze spostrzezenia oraz podpowiedzi :)

 

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birkhof napisał:


W 1L jest kwas cleantecha, ponoć kosa choć nie używałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest mocny, jest dobry, ale bez przesady, jak ktoś chce mieć KOSE KWAS polecam ze swojej strony uderzyć w Nerte lub Proelite Al-soft+ mamy tam bezpiecznego kwasa bez fluowodorkow, oczywiscie bezpieczniejszego dla naszego zdrowia bo dalej jest silny, na pewno silniejszy od clean techa, a jak chcesz kosiora to mają typu ALU STRONG co paruje z korka przy otwieraniu 😉 
Osobiście wole totalne smietnikowe koła umyć dwa razy al softem + dekontaminacje niż raz strongiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@sadam55 - warto zaznaczyć, że czysty Alux nie jest naszą najsilniejszą wersją kwasu do felg. Mamy jeszcze Alux Strong i Alux Strong Extra, tyle że sprzedawane w 10l opakowaniach.

https://www.tenzi.pl/product/alux-strong-extra

https://www.tenzi.pl/product/alux-strong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gozdziu23 dostałem AlSoft+ od ProElite do testów - moje spostrzeżenia:

- do mycia szczurów jest bardzo dobry, 

- ma znacznie większą moc domywania niż typowe deirony (być może dlatego że używałem go bez rozcienczania), 

- nie śmierdzi tak gryząco jak konwencjonalne kwasy do aluminium, 

- nie odbarwia lakieru felg, nie zauważyłem też aby je matowił (środek aplikowany na chłodną powierzchnię). 

Duży plus za bezpieczną zakretkę - czasem trzeba z nią powalczyć aż nadto 🙂

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, vangsta napisał:

@Gozdziu23 dostałem AlSoft+ od ProElite do testów - moje spostrzeżenia:

- do mycia szczurów jest bardzo dobry, 

- ma znacznie większą moc domywania niż typowe deirony (być może dlatego że używałem go bez rozcienczania), 

- nie śmierdzi tak gryząco jak konwencjonalne kwasy do aluminium, 

- nie odbarwia lakieru felg, nie zauważyłem też aby je matowił (środek aplikowany na chłodną powierzchnię). 

Duży plus za bezpieczną zakretkę - czasem trzeba z nią powalczyć aż nadto 🙂

Pozdrawiam 

Zgadza sie, jest ok środkiem, ale nadal nie jest tym najmocniejszym środkiem kwasowym do naprawdę mega szczurów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=13036]boT[/mention] zapytam znajomych mechaników od ciężarówek, wiem że mieli taki kwas mocny jak diabli do mycia aluminiowych baków na paliwo. 

Pro elite ma jeszcze stronga - w karcie technicznej same mocarze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.