Skocz do zawartości

Mleczne zamglenie na mokrej przedniej szybie


Fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Wrzucam filmik co mnie trapi...

Macie też coś takiego?
Ustaliłem, że to nie jest spowodowane wycieraczką, bo jak przecieram silikonową ściagaczką do szyb (a nawet MF) to dzieje sie dokładnie to samo, w tym samym kształcie i miejscach na szybie.
Na szybę nigdy niczego nie nakładałem (np. niewidoczna wycieraczka). Czysciłem ją już 3 razy Soft99 Glass Compound Z, oprócz tego benzyną ekstrakcyjną, IPA, zmywaczem silikonowym, zwykłym płynem do okien i... nic nie pomaga 😞
Problem robi się podczas intensywnych opadów, jak wycieraczki zaczynają szybko pracować, to przestaję widzieć drogę i muszę zdecydowanie zwolnić, bywało, ze stanąć.
Macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Ostatecznością będzie nałożenie niewidzialnej wycieraczki ale może okazać sie, ze ona się nie przyjmie skoro siedzi coś na szybie.

Help!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś jest na szybie to teoretycznie Glass compund powinien to ściągnąć, choć nie wiem jaką ma siłę.

 

Na pewno tlenek ceru na filcu zedrze wszystko mechanicznie.

Chemicznie rozpuszczalnik nitro  też konkretnie oczyszcza szczury z szyb (testowane), ale UWAGA bardzo ostrożnie. Bo jak kropla kapnie na lakier lub tworzywo to będzie nieciekawie 😛

 

Takie zamglenie widziałem w kilku przypadkach.

Właśnie przez niewidzialne wycieraczki (niektóre).

Kamień na szybie, który też co ciekawe szbciej się zbierał na szybach z NW niż bez N.Wycieraczek.

Tłuste szyby lub pióra wycieraczek.

Słaba guma piór.

Lipny płyn do spryskiwaczy zstawiający jakiś film.

 

Tlenek ceru na filcu. Potem ipa. Nowe pióra i powinno być ok.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  Dzięki za rady 🙂
Ja też podejrzewałem, że to kamień dlatego zarzuciłem Glass compund, bo widziałem, że radzi sobie dobrze z kamieniem. Robiłem już nim trzykrotnie i nadal nic nie pomogło.
Wycieraczki nowe, markowe i ich nie podejrzewam, bo ten sam efekt jest po przejechaniu czymkolwiek po tej szybie.
Odtłuszczać, odtłuszczełem - nie pomogło.
Płyn letni Sonaxa.

Tlenku ceru nie próbowałem, ale nie mam maszyny. Jest sens nakładać go ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.