Skocz do zawartości

Rozszerzenie zestawu kosmetyków, przygotowanie pod wosk


acman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie posiadam szampon GYEON Q2M Bathe oraz wosk Soft99 Fusso Coat 12, chciałbym dokupić coś co pozwoli mi lepiej przygotować lakier pod wosk i teraz nasuwa się pytanie czy sam cleaner wystarczy jeśli tak to jaki? Efekt jaki uzyskiwałem do tej pory był dla mnie wystarczający, chociaż mogłoby być lepiej. Warto dokupić jeszcze jakieś kosmetyki, typu APC do wstępnego umycia, QD albo jakiś płynny wosk nakładany na Fusso?

Czytałem już kilka wątków na temat cleanerów, przygotowania lakieru itd, ale jako początkujący gubię się w niektórych kwestiach.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, acman napisał:

chciałbym dokupić coś co pozwoli mi lepiej przygotować lakier pod wosk

Usuwanie smoły i kleju - Vasco Tixitrop

Usuwanie osadów metalicznych czyli deironizacja - np ADBL Vampire Liquid Light

IPA / Wipe Out

 

11 minut temu, acman napisał:

czy sam cleaner wystarczy jeśli tak to jaki

Nie (patrz wyżej)

Obojętnie jaki tak naprawdę (jak dla Ciebie). Jak masz ryski to weź sobie lekko ściernego Dodo Juice na przykład.

 

13 minut temu, acman napisał:

APC do wstępnego umycia

APC nie służy do mycia auta. Do tego są szampony

 

13 minut temu, acman napisał:

QD

Możesz mieć. Ja tam sobie lubię popsikać i pomiziać nawet jak nie muszę 🙂 Nie pytaj jaki - zerknij do odpowiedniego działu i poczytaj. Coś sobie wybierzesz

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Zastawiam się jeszcze czy lepiej kupic QD np. Mothers Showtime Instant Detailer, czy np. selenat GYEON Q2M Cure, ewentualnie Gyeon q2m wetcoat. Co nie będzie zbytnio wpływało na trwałość fusso, a pozwoli uzyskać fajny efekt na czerwonym lakierze mazdy 6 gj? Dobrze rozumiem że Vampir'a nakładam bezpośrednio na T&G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, acman napisał:

Ok, dzięki. Zastawiam się jeszcze czy lepiej kupic QD np. Mothers Showtime Instant Detailer, czy np. selenat GYEON Q2M Cure, ewentualnie Gyeon q2m wetcoat. Co nie będzie zbytnio wpływało na trwałość fusso, a pozwoli uzyskać fajny efekt na czerwonym lakierze mazdy 6 gj? Dobrze rozumiem że Vampir'a nakładam bezpośrednio na T&G?

Jak chcesz najbardziej kompatybilny QD z Fusso to dedykowany przez Softa speed&barrier lub Luxury gloss dajacy cos tam wiecej do wygladu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2019 o 09:55, Strus napisał:

Najpierw T&G, potem Vampir, potem spłukujesz i myjesz, potem cleaner i wosk

Weź Vasco

1) czy funkcje cleanera może pełnić mleczko venox od K2 ?

2) Czy po tym mleczku powinienem użyć odtluszczacza np K2 klinet przed położeniem wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mko13 napisał:

czy funkcje cleanera może pełnić mleczko venox od K2 ?

Nie. To mleczko to jakby pasta polerska.

 

Godzinę temu, mko13 napisał:

Czy po tym mleczku powinienem użyć odtluszczacza np K2 klinet przed położeniem wosku?

Nie, bo nie użyjesz tego mleczka 🙂

 

Po cleanerze kładzie się wosk, bez kombinowania. Chyba że korzystasz z wosku które teoretycznie lubi jałową powierzchnię. Wtedy po cleanerze można użyć IPA, Wipe Out'a, Panel Prep'a lub innych wymywaczy. Takim Klinetom jakoś nie ufam i nie użyłbym go chyba po cleanerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2019 o 18:52, Strus napisał:

@Bitek , nie. Jaki to miałoby mieć sens ? Czyścić lakier który zdarłeś maszyną ?

 

Witam!
To pytanie o stosownie cleanara po korekcie (paście polerskiej) mnie też się nasuwa. Z jednej strony masz rację, że polerką zdzieramy warstwę lakieru i brudu już nie powinno być ale definicja różnic między Cleanerem a IPA jaką zamieścił Evo sugeruje, że cleanara używa się też do wymycia resztek past polerskich:

"Na początek, co robi cleaner ?

-jak sama nazwa wskazuje oczyszcza chemicznie i/lub mechanicznie lakieru ( lub jego pory, w zależności od przyjętej koncepcji) z wszelkich naleciałości, utlenionego lakieru , zabrudzeń środowiskowych , ptasich odchodów , soków z drzew , past polerskich etc."

... i jak tu początkujący miłośnik szorowania fury ma się w tym wszystkim połapać? 😄


Obstawiałbym, że po korekcie/polerce, powinno wystarczy przemycie IPA. Co gorsze i miesza mi jeszcze bardziej w głowie na wielu filmach widzę jak ludzie kładą wosk od razu po polerowaniu, nie przejmując się IPA czy cleanerem. To jak to jest w końcu? Kto powie mi jedynie słuszną prawdę? 😉 Co się ma zadziać miedzy polerowaniem a woskowaniem? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fred77 po korekcie pozostałości pasty wymywasz ipą bądź dedykowanym wipe out'em. Raz dla inspekcji (stwierdzasz czy aktualny stan korekty Ci pasuje), dwa dla odtłuszczenia przed położeniem wosku/powłoki. Oczywiście nikt Ci nie zabroni położyć wosk na niewymyty lakier po korekcie. Jednak w większości przypadków opisywany schemat pozwala dłużej cieszyć się woskiem na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.