Skocz do zawartości

Pistolet z Aliexpress do myjki wysokociśnieniowej


D@ViD

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.08.2019 o 15:28, #kris napisał:

Ja mam HDS-a i niestety techkar się poddał, chciałem mieć dysze zaraz za pistoletem. Pozostaje zamówić na alli...plus kombinacje z szybkozłączką tak jak przy pianownicy.

https://allegro.pl/oferta/lanca-dysza-katowa-regulowana-do-karcher-hd-hds-8523502828

Już jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@#kris ja kupiłem cały zestaw na Ali pistolet, pianownica i 5 dysz wszystko na szybkozłączę  pistolet na gwint 22. Mam myjke HD 5/15C oryginalna końcówka węża usunięta i zakute złącze na gwint 22. Łączny koszt ali + zakucie 135 PLN. Żałuję że tak późno się zdecydowałem na zmianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@looki12 U mnie jest taki myk że myjka jest nie moja a tylko mogę jej używać i aż tak modzić nie mogę.

Podasz jakieś namiary co zakupiłeś??

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@looki12 U mnie jest taki myk że myjka jest nie moja a tylko mogę jej używać i aż tak modzić nie mogę.
Podasz jakieś namiary co zakupiłeś??
 
Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 

To zakup sobie wąż odpowiedni :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szperam i wychodzi że mój pistolet jak na zdjęciu wyżej składa się z tych elementów (foto), gwint mocowania szybkozłącza to M22 więc mogę go rozebrać i git.
Aby go nie rozbierać musiałbym zastosować króciec z trzeciego foto ale to dodatkowe 100pln (też ma M22).
Jakby nie patrzeć potrzebuję coś pod ten gwint.
Wąż zostaje bo nowy jest a nie tylko ja używam tej myjki.
Pozdrawiam.f6a26cca220dcf4d129abadff907ca67.jpg1294267d1c3869e438c85d72aeae03de.jpgf901637376cccf2b32dde212d182202f.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 13.03.2019 o 23:20, D@ViD napisał:

 

 

Podsumowując:

"Krótki" Pistolet z aliexpress bardzo mi się spodobał będę z niego korzystał dość często. Bardzo wygodnie się nim pracuje. Teraz mycie auta to +1 do levelu umilenia sobie czasu.
Jego zaletą jest to, że można sobie myć auto w ciasnych pomieszczeniach. Naprawdę nie pryskamy na siebie wodą (byłem suchy po tych zabawach).
Kolejną zaletą jest to że możemy sobie fajnie domyć nadkola i koła - to jest to czego szukałem ! 
Jakby była potrzeba dłuższej lancy, to zawsze możemy bez problemowo wrócić do ori pistoletu z zestawu K5.
Resztę zostawiam Wam ..... 

 

 

Czy po ponad roku użytkowania dalej polecasz? warto kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD czarna dysza służy do spieniania środków czyszczących z podajnika wbudowanego w myjkę - takiego jak np. w Vertigo 26. w sumie nie sprawdzałem czy da radę z tego pianę do mycia samochodu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem do mojej myjki Karcher K7 Classic zakupić :

https://pl.aliexpress.com/item/32972689045.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3f6d5c0f5fcydd

a po obejrzeniu materiału na yt Forensic Detailig Channel dokupiłem jeszcze :

https://pl.aliexpress.com/item/4000416099195.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3f6d5c0f5fcydd

i do tego adapter do węża Karcher za 30 zł(to już w polskim sklepie).

Przesyłki z Chin przyszły do paczkomatu piorunem bo jedna po 8 druga po 12 dniach od zamówienia.

Skręciłem wszystko, uszczelniłem taśmą teflonową na wszelki wypadek i w sobotę odpaliłem myjkę. Wszystko działa bardzo dobrze. Potwierdziło się to, że myjka na tym pistolecie daje naprawdę duże ciśnienie (ja używałem dyszy 40 st. - białej). Pod wiatą mam mało miejsca więc to rozwiązanie jest bardzo wygodne, a ciśnienie czuć na pistolecie.

Używałem także lancy

https://www.joom.com/pl/products/5d887e7236b54d010199557f

z oryginalnym pistoletem Karcher i ciśnienie było niezłe, ale słabsze niż z tym krótkim.

Dodam tylko, że sprawdzałem na białym lakierze więc dokładnie widziałem jak usuwa brud.

Dziękuję wszystkim za podsunięcie pomysłu na usprawnienie myjki. Czas pokaże czy towar jest solidny i ile wytrzyma - będę używał do mycia dwóch aut hobbistycznie. Na obecną chwilę jestem zadowolony. Na moje potrzeby jest super.

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 1.08.2019 o 15:28, #kris napisał:

Ja mam HDS-a i niestety techkar się poddał, chciałem mieć dysze zaraz za pistoletem. Pozostaje zamówić na alli...plus kombinacje z szybkozłączką tak jak przy pianownicy.d99fb72d85677d1ac2dc7c61321f200d.jpg
 

Kolego @Kris gdzie dostanę taki obrotowy adapter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, powalla napisał:

Jak chcesz sterować tą myjką ? Będziesz ori pistolet miał za pasek wetknięty ? 😉 

Jak widać na załączonym obrazku ktoś używa małych pistoletów z full control plus. Dlatego zapytałem na forum. Nie sądzę żeby trzymał 2gi pistolet za paskiem 😏

karcher.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.