Skocz do zawartości

Twarda woda, a domowy autodetailing


Szurszur1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym kupić myjkę ciśnieniową i co tydzień sobie myć samochód. Po zakupie myjki chciałbym również porządnie umyć samochód, osuszyć, zrobić korektę lakieru i na koniec nałożyć wosk, a na zimę powłokę kwarcową. Ale pojawiło się pytanie.. woda twarda i.. czy to przejdzie? czy dam sobie rade z kamieniem i smugami na lakierze? 

Czy lepiej może oddawać 2 razy w roku na korektę i nanoszenie powłoki do studia autodetailingu, a samochód myć sobie w postaci własnej pianownicy i spłukiwania zdeironizowaną wodą na bezdotyku + ew. na wiadra jak nie ma ludzi...

Chciałem sobie sam w swoim zakresie dbać o samochód ale ..

proszę o pomoc

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogo? 😶

25 minut temu, Birkhof napisał:

Zmiekczacz wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

albo może jakiś autokosmetyk do usunięcia tego kamienia i dalszej pielęgnacji,... quickdetailer? Czy to by załatwiło problem z twardą wodą? Proszę was o pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szurszur1 twarda woda to nie problem dla własnego użytku. Musisz pamiętać aby dokładnie wycierać auto (lakier jak i szyby), wydmuchać ze szczelin i zakamarków wodę. Zawsze coś jeszcze wycieknie np przez noc w garażu, więc taki zaciek na świeżo bez problemu usuniesz fibrą przy pomocy qd'ka dobranego pod wosk lub powłokę. No i jeszcze bardzo ważna zasada, zawsze woda na zimny lakier i nie na słońcu. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogo? 
 
albo może jakiś autokosmetyk do usunięcia tego kamienia i dalszej pielęgnacji,... quickdetailer? Czy to by załatwiło problem z twardą wodą? Proszę was o pomoc..

Ok 1-2k, z QD to np koch fse


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to misterny plan.. 

10 godzin temu, marsel1987 napisał:

@Szurszur1 twarda woda to nie problem dla własnego użytku. Musisz pamiętać aby dokładnie wycierać auto (lakier jak i szyby), wydmuchać ze szczelin i zakamarków wodę. Zawsze coś jeszcze wycieknie np przez noc w garażu, więc taki zaciek na świeżo bez problemu usuniesz fibrą przy pomocy qd'ka dobranego pod wosk lub powłokę. No i jeszcze bardzo ważna zasada, zawsze woda na zimny lakier i nie na słońcu. 

Dzięki za odpowiedz.

Narazie nie mam kompresora do wydmuchiwania, natomiast chciałbym więcej dowiedzieć się na temat tego osuszania. Czy przy osuszaniu recznikiem z mikrofibry w stylu ściągnięcia wody-bez trzenia, czy to wystarczy, czy trzeba do sucha wycierać?  Wiadomo takie nałożenie ręcznika na lakier i przyklepanie, następnie delikatne ściągnięcie zdejmie krople, natomiast powierzchnia jest nadal wilgotna, i czy dalej ten kamień zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Szurszur1 napisał:

Narazie nie mam kompresora do wydmuchiwania, natomiast chciałbym więcej dowiedzieć się na temat tego osuszania. Czy przy osuszaniu recznikiem z mikrofibry w stylu ściągnięcia wody-bez trzenia, czy to wystarczy, czy trzeba do sucha wycierać?  Wiadomo takie nałożenie ręcznika na lakier i przyklepanie, następnie delikatne ściągnięcie zdejmie krople, natomiast powierzchnia jest nadal wilgotna, i czy dalej ten kamień zostaje.

taki film z kamienia, jeśli zostanie, na świeżo spokojnie zdejmiesz z lakieru dobrym quick detailerem 🙂 do tego jak położysz wosk lub powłokę na pewno będzie to mniej problematyczne bo łatwiej wytrzeć pojedyncze kropelki z zabezpieczonego auta. rozejrzyj się też za produktami nastawionymi na zrzucanie wody taflą, to Ci dodatkowo ułatwi życie (jest nawet wątek na forum).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to misterny plan.. 
Dzięki za odpowiedz.
Narazie nie mam kompresora do wydmuchiwania, natomiast chciałbym więcej dowiedzieć się na temat tego osuszania. Czy przy osuszaniu recznikiem z mikrofibry w stylu ściągnięcia wody-bez trzenia, czy to wystarczy, czy trzeba do sucha wycierać?  Wiadomo takie nałożenie ręcznika na lakier i przyklepanie, następnie delikatne ściągnięcie zdejmie krople, natomiast powierzchnia jest nadal wilgotna, i czy dalej ten kamień zostaje.

Polecam dmuchawa do liści bass ( Ok 110zl).
*bez tarcia (nie trzenia)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TfB Filtr RO, zamontowałem taki w październiku jakoś, używam wody z niego do picia, akwarium i mieszania kosmetyków. W czajniku/ekspresie od tego czasu problemu z kamieniem nie ma, wcześniej raz w miesiącu musiał być czyszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=18039]TfB[/mention] Filtr RO, zamontowałem taki w październiku jakoś, używam wody z niego do picia, akwarium i mieszania kosmetyków. W czajniku/ekspresie od tego czasu problemu z kamieniem nie ma, wcześniej raz w miesiącu musiał być czyszczony.

Nie powinno się pic wody z RO, chyba ze masz jakis mineralizator.
RO taki który wydoli pod myjkę to masakryczna ilosc kasy.
Zmiekczacz - zobacz sobie np. technikawody.pl chyba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof mam mineralizator. Niby nie powinno, ale żadnych badań na ten temat nie ma, większość minerałów i tak jest dostarczana z pożywieniem.

Co do wydajności wystarczy założyć dodatkowe zbiorniki po 100l, do jednego leci RO do opłukiwania auta po wszystkim, do drugiego odpad do całego procesu mycia i nie mamy problemu z wydajnością pod myjkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] mam mineralizator. Niby nie powinno, ale żadnych badań na ten temat nie ma, większość minerałów i tak jest dostarczana z pożywieniem.

Co do wydajności wystarczy założyć dodatkowe zbiorniki po 100l, do jednego leci RO do opłukiwania auta po wszystkim, do drugiego odpad do całego procesu mycia i nie mamy problemu z wydajnością pod myjkę.

Co do mineralizacji kiedyś lekarz tłumaczył mi ze to nie sam fakt braku minerałów jest szkodliwy (bo wody maja rożny poziom minerałów) i w efekcie jest jakieś ryzyko powstania niedoboru ale ze taka wyjałowiona woda jest dla organizmu szkodliwa (a nie neutralna). Wiemy ze lekarze tez maja ubytki w wiedzy, ale wole pic cos co przypomina wode która piłem do tej pory :D

 

W przypadku zasobnika racja. Tylko to dodatkowe koszty i wyjdzie z tego zmiękczacz na wkładzie żywicznym, który nie robi odpadu na poziomie 50-75%

A zmiekczacz jest wystarczający aby nie bylo waterspotow wg mojej wiedzy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof Co do szkodliwości ile ludzi, tyle opinii - badań żadnych nie widziałem i nie mam zamiaru przekonywać nikogo do żadnej racji. A lekarze jak wiadomo też się mylą, podobnie jak mechanicy - jeden mnie kiedyś przekonywał, że olej zalecany przez producenta jest szkodliwy dla silnika po przebiegu 200k.

Masz jakieś rozeznanie ile takie zmiękczacze kosztują? Ja się nie znam, ale z tego co patrzyłem na allegro, to 2-3k za coś rozsądnego, ale może nie o to Tobie chodzi 🙂

A co do kosztów RO, to najtańsze z 2 beczkami po 100l już za 300 zł podejrzewam dałoby radę zmontować. A co do odpadu, mam znajomych akwarystów morskich, co w miesiącu po 300l wody produkują, z tego ok. 600l odpadu wychodzi - i idzie to właśnie na podlewanie ogródka, mycie samochodu, latem do basenu, więc jak się ma pomysł i możliwości żeby to wykorzystać, to odpadu jako takiego do zmarnowania praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] Co do szkodliwości ile ludzi, tyle opinii - badań żadnych nie widziałem i nie mam zamiaru przekonywać nikogo do żadnej racji. A lekarze jak wiadomo też się mylą, podobnie jak mechanicy - jeden mnie kiedyś przekonywał, że olej zalecany przez producenta jest szkodliwy dla silnika po przebiegu 200k.
Masz jakieś rozeznanie ile takie zmiękczacze kosztują? Ja się nie znam, ale z tego co patrzyłem na allegro, to 2-3k za coś rozsądnego, ale może nie o to Tobie chodzi
A co do kosztów RO, to najtańsze z 2 beczkami po 100l już za 300 zł podejrzewam dałoby radę zmontować. A co do odpadu, mam znajomych akwarystów morskich, co w miesiącu po 300l wody produkują, z tego ok. 600l odpadu wychodzi - i idzie to właśnie na podlewanie ogródka, mycie samochodu, latem do basenu, więc jak się ma pomysł i możliwości żeby to wykorzystać, to odpadu jako takiego do zmarnowania praktycznie nie ma.

Zalezy od wydajności ale 1,5-2k na domek jednorodzinny 2+2
Odpad ma wszystkie minerały i zanieczyszczenia wiec w basenie glony i syf większy a auto - wiadomo :) waterspoty ;P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof a to nie tak źle, pewnie jak kiedyś będę się budować to pomyślę o tym 🙂

Basen - jest chlor, a poza tym wszystkich zanieczyszczeń nie ma, przynajmniej u mnie przed samą osmozą jest jeszcze 3 stopniowa filtracja. A co do mycia w naszej 'branży' tak jak wspominałem wcześniej, mycie odpadem, spłukiwanie czystą RO - wtedy nie ma waterspotów. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] a to nie tak źle, pewnie jak kiedyś będę się budować to pomyślę o tym
Basen - jest chlor, a poza tym wszystkich zanieczyszczeń nie ma, przynajmniej u mnie przed samą osmozą jest jeszcze 3 stopniowa filtracja. A co do mycia w naszej 'branży' tak jak wspominałem wcześniej, mycie odpadem, spłukiwanie czystą RO - wtedy nie ma waterspotów.

No ja tez sie zaskoczyłem pozytywnie.
Jak wczesniej sa filtry to w porządku taki węglowy oddaje wode praktycznie jak brita wiec parametrami to juz nie odpad a bardzo dobra jakosc :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.