Skocz do zawartości

Infinity Wax PRIMO Wax i MW Hardcore Wax


barto125

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, ostatnimi czasy kupiłem Primo Wax korzystając ze świetnej promocji od @ShiningCar a ostatnio dzięki genialnemu pomysłowi @Manufaktura Wosku dostałem do testów m.in ich Hardcore Wax.

Pacjent SAAB 9-3, lakier po one stepowej amatorskiej korekcie (tydzień temu), przed nałożeniem wosku umyty i przetarty IPĄ. Temperatura na zewnątrz przy aplikacji ok. 12 stopni.

Opis Primo Wax:

Cytat

PRIMO to mieszanka wysokiej jakości 5 rodzajów wosków naturalnych i polimerów w formie twardego wosku. Nieprawdopodobnie wydajny w pracy, rewelacyjny w efekcie końcowym. Wydobywa i pozostawia na każdego rodzaju kolorze to co najlepsze, głębię koloru, lustrzany efekt, gładkość i niesamowitą hydrofobowość. Kąt kontaktu kropli z powierzchnią mierzony w warunkach laboratoryjnych wynosi 121 i jest on porównywalny tylko z najlepszymi powłokami ceramicznymi na rynku. Trwałość wosku to nawet kilka miesięcy!

Zapach : aromatyzowany, zimowa jagoda i kadzidła.

Co do zapachu - bardzo przyjemny, nie jest chemiczny, na dłoniach utrzymuje się nawet po myciu 😄

Opis Hardcore Wax:

Cytat

HardCore Wax jest woskiem złożonym w 100% z naturalnych składników. W swojej formulacji zawiera ~40% wosku carnauba najwyższej jakości i czystości (do produkcji nie stosujemy carnauby technicznej jak większość producentów na rynku). 
Po aplikacji HardCore Wax: 
- lakier staje się szklisty, osiągniesz dzięki niemu efekt lustra,
- powłoka lakiernicza uzyska silne właściwości hydrofobowe
- uzyskasz naturalną ochronę lakieru
- brak białego osadu (nasz wosk nie zostawia białego nalotu na plastikach, gumach, uszczelkach)

Jest to wosk dla prawdziwych pasjonatów klasycznego detailingu. Zalecamy aplikację ręczna, można rozgrzać go w dłoniach. Pamiętaj aby przechowywać wosk w temperaturze pokojowej; jeśli wosk jest dla Ciebie zbyt twardy możesz ogrzać go chociażby za pomocą suszarki lub zostawić na pół godziny na grzejniku.

Zapach również bardzo przyjemny, nie drażniący.

1. Aplikacja - oba woski bezpośrednio przed aplikacją były w mieszkaniu w temp. 24 stopni, a później przez pół godziny w aucie, temp. 21 stopni.

  • Primo Wax
    • Wosk nakłada się bardzo przyjemnie, nie miałem póki co do czynienia z profi woskami, ale nie miałem wosku który by się lepiej nakładał, przy temp. 12 stopni wystarczyło lekko maznąć aplikatorem i starczyło na całą maskę.
    • Po 10 minutach docieranie bajka, wystarczyło lekko przejechać mikrofibrą i film znikał, docieranie nie sprawiło żadnego kłopotu.
  • Hardcore Wax
    • Przy temperaturze w której wosk był, aplikacja praktycznie niemożliwa, nie szło nic zebrać ani na palce, ani na aplikator, dopiero po rozgrzaniu w dłoniach udało się zaaplikować. Zdecydowanie wosk do nakładania w wyższych temperaturach, bardzo twardy.
    • Po 10 minutach przy docieraniu czuć zdecydowany opór, jednak idzie wszystko dotrzeć, nie zostają żadne niechciane mazy.

2. Kropelki:

  • Primo Wax na masce:
    • U6cNJJ7.jpg
  • Hardcore Wax na błotniku:
    • OEKLtNT.jpg

Zrzut wody taki jaki być powinien - po przejechaniu z myjni do domu oba elementy suche, bez zacieków.

 

Przyciemnienie:

9zzQMIu.jpg

Oba woski moim zdaniem lekko przyciemniają lakier, ciężko to ukazać na zdjęciu, ale delikatnie widać - zderzak i drzwi bez LSP.

 

Co mogę powiedzieć póki co?

Na chwilę obecną z tych dwóch wosków wybrałbym PrimoWax ze względu na łatwość aplikacji, ale do tematu będę wracał, za jakiś czas nagram film ze zrzutu wody, jak się zrobi cieplej spróbuję jeszcze raz aplikacji Hardcora, zobaczę jak długo woski będą leżeć i wypowiem się wtedy. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze pojawia sie test wosku i to własnie tego o którym coraz więcej słychać w sieci 😉 
Jak masz możliwość to wrzucaj aktualizacje jak to siedzi z czasem

Podoba mi się u tego producenta to ze dość szczegółowo opisuje co 'siedzi' w danym wosku.

https://infinitywax.com/collections/exterior/products/primo-wax-2000ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.