Skocz do zawartości

4Detailer Whipped Creamy Sour Foam


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W miniony weekend z racji bardzo ładnej pogody postanowiłem umyć auto oraz przy okazji przetestować dwa nowe produkty @4Detailer oraz chciałem sprawdzić czy Mr Fix przetrzymał zimę 😉:

·         Pianę aktywną: Whipped Creamy Sour Foam

·         Szampon: Simply Sour Shampoo

Powyższe produkty dedykowane do odtykania powłok/wosków – więcej informacji w dedykowanych tematach poświęconych produktom.

Pacjentem jest Skoda Octavia, która w październiku 2018 miała nałożone 2 warstwy Mr Fixa – od tego czasu Skoda pokonała ok 3tys km, auto garażowane. Podczas tegorocznej zimy raz zdarzyło się, że została przykryta kołdrą ze śniegu.

Poniżej zdjęcia oraz foty z moich zmagań:

- na początek fotki zawodników

8F4pgLVh.jpg

- auto prezentowało się jak poniżej – może nie było mocno brudne, bo co jakiś czas płukałem je wodą na bezdotyku

dSVCntNh.jpg

HjbxKS3h.jpg

Hs5I0yzh.jpg

ZvFMULbh.jpg

- krótkie nagranie z odpychania wody na masce(tutaj wygląda to całkiem nieźle), na dolnych partach drzwi totalna tafla(doskonale widać odcięcie)

 

L105VFjh.jpg

- dach też całkiem nieźle się prezentuje

mQbRiw3h.jpg

cTCQyObh.jpg

- natomiast klapa bagażnika, to dramat – totalna tafla

YfDzpDkh.jpg

vQVM26Oh.jpg

 

Przechodzimy teraz do piany 4Deatiler Whipped Creamy Sour Foam:

- w pianownicy PA przygotowałem następująca mieszankę – 100ml piany + 200ml zimnej wody + 400 ml gorącej wody – czyli roztwór 1:6

9vbt0aIh.jpg

0cbzI7dh.jpg

- po nałożeniu piany (jakiś miałem mały problem na początku, bo z pianownicy leciała sama woda, ale potem zaskoczyło)

LdpK6BAh.jpg

- widać, że piana ściąga brud

TF69m4xh.jpg

iMGKiLuh.jpg

- po ok 5 minutach

u3qxatzh.jpg

VbM9YcFh.jpg

4LwZcU5h.jpg

9mQ0ZMTh.jpg

s2uaPpLh.jpg

- ponieważ zostało mi jeszcze sporo roztworu w pianownicy, to nałożyłem koleiną warstwę

qon9gmKh.jpg

2EOyS1hh.jpg

ykmgkkYh.jpg

- po spłukaniu auto prezentowało się tak:

WFoClJjh.jpg

JY6fdGbh.jpg

- nadal widać, że jest odcięcie gdzie powłoka kropelkuje i tafluje

eS89EM3h.jpg

mfQJSQVh.jpg

rnMmddAh.jpg

- dach i relingi pięknie

qbs2Xc1h.jpg

- krótkie nagranie z odpychania wody po tym zabiegu – myślę, że jest lepiej w miejscach gdzie nie było filmu drogowego

Podsumowanie z działania piany:

- ogólnie jestem zadowolony – wiadomo nie jest to mocna piana także nie spodziewałem się, że brud zostanie całkowicie usunięty – jej zadaniem ma być zluzowanie większych zabrudzeń oraz odetkanie lekko przytkanej powłoki. Ku mojemu zdziwieniu odetkała niewidzialną wycieraczkę na przedniej szybie(myślałem, że już zdechła 😉)

Generalnie zrobiła, to co miała zrobić.

Najbardziej podoba mi się zapach(coś jakby waniliowy) – zdecydowanie bardziej intensywniejszy niż w ADBL Yeti czy Tenzi Neutral Snow Foam oraz konsystencja – spokojnie leżała sobie 5 min na aucie, a było to moje pierwsze podejście i nie byłem pewien czy zrobiłem dobre rozcieńczenie. Podczas kolejnych myć pokombinuję z innymi wartościami.

Teraz przechodzimy do szamponu 4Deatailer Simply Sour Shampoo.

- do wiadra 10L – wlałem 30ml szamponu, 5L zimnej wody i 5L gorącej wody

UbZZPpxh.jpg

- nie mam zdjęć z mycia, bo nie ma tu nic ciekawego 😋, ale już podczas mycia w miejscach gdzie był film drogowy wiedziałem, że szampon działa. Po przejechaniu rękawicą już widać było, że powłoka odzyskała właściwość odpychania wody. Poniżej trochę zdjęć z opłukania auta po umyciu:

BAb8O36h.jpg

- widać, że w miejscach gdzie wcześniej była tafla pojawiły się kropelki:

KD0PjkQh.jpg

bgTkEnkh.jpg

zSzffjqh.jpg

bSpeDt5h.jpg

- natomiast na dachu i relingach totalne szaleństwo 😁

HrzrSPHh.jpg

- klapa bagażnika także odżyła

8e0aosph.jpg

C8afW9kh.jpg

44P6PR4h.jpg

7W1aL4Eh.jpg

- odpychanie wody po użyciu szamponu:

Podsumowanie z działania szamponu:

- tu także się nie zawiodłem – dzięki umyciu szamponem powłoka powróciła do życia odzyskując swoje właściwości hydrofobowe. Piana w wiadrze długo się utrzymywała oraz zapach także bardzo przyjemny. Najważniejsze jest, to, że zrobił to do czego został stworzony.

Podsumowując obydwa produkty, to jestem z nich bardzo zadowolony. Zdecydowanie na stałe zagoszczą w moim arsenale i będę ich używał do mycia auta – nie wiem jeszcze czy do regularnego czy tylko jak auto będzie mocno przybrudzone i będę widział, że produkty z neutralnym pH nie dają rady – czas pokaże.

Póki co czekam na okno pogodowe by przetestować na aucie żony – niegarażowane, codziennie używane, typowo miejskie użycie - na jesieni nałożona kanapka Fusso Soft 12/ADBL QW/ADBL SSW 😝. Zawsze po zimie taką kanapkę zdejmowałem z auta, bo nic nie taflowało nawet po umyciu – także zobaczymy czy rzeczywiście były martwe czy po prostu zapchane. Kto wie może jakieś 50/50 się zrobi 😎

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj Fajny teścik 🙂 bardzo mnie ostatnio interesują te dwa produktu od 4Detailer w kwesti odtykania wosku 🙂 Szkoda, że nie pokusiłeś się o jakieś mycie 50/50 kwaśny szampon vs. neutralny szampon 🙂 
Nie raz wystarczy umyć "ręcznie" auto na dwa wiadra szamponem PH neutralne i też wracam hydrofobowość 🙂 ale nigdzie nie ma żadnego testu właśnie porównawczego 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, david2888 napisał:

Szkoda, że nie pokusiłeś się o jakieś mycie 50/50 kwaśny szampon vs. neutralny szampon 🙂 

Czyli 50/50 na elemencie - np doły drzwi. Lewa strona kwaśnym szamponem druga neutralnym - i czy odetkało po kwaśnym - miałbyś jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Godzinę temu, Matt.0129 napisał:

@menior Jeszcze nie używałem, ale jak pytałem producenta o oprysk zrobiony z szamponu, to podali 1:50. Może to Cię jakoś naprowadzi.

No takie rozcienczenie ma wiekszy sens 😉 bo to co podaja(1:300) to malo realne raczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.