Skocz do zawartości

Wysyłka za granice, płatność PayPal


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa transakcji

Napisał do mnie koleś na olx czy wyśle mu przedmiot za granice, przelew zrobi PayPal
Wydaje mi się ze pachnie to jakimś wałkiem. Teraz pytanie do bać się takich transakcji czy to jest bezpiecznie? Nigdy nie miałem do czynienia z czymś taki, także proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, W1Michal napisał:

Jak ci wpłaci najpierw kase i przelejesz na swoje konto bankowe to nie ma problemu

No właśnie, jak je będziesz miał na swoim koncie to już nic ci nie grozi 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barto125 napisał:

@W1Michal @DaV chyba nie wiecie jak działa PayPal, w przypadku płatności za zakupy nie można tej kasy ruszyć dopóki odbiorca przedmiotu nie potwierdzi że go otrzymał.

Mi gośc przelał na paypal i bez problemu przelalem na swoje konto bankowe, dopiero potem zająłem się wysyłką. Tyle że to nie byla tranzkacja przez allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal Racja, mój błąd - blokada jest gdy jest się zarejestrowanym sprzedawcą.

@piotrek233 Więc tak jak koledzy pisali, jeśli dostaniesz kasę na konto możesz bezpiecznie wysyłać. Chociaż skoro to OLX i wysyłka za granicę, to pewnie skończy się tym że dostaniesz podrobione potwierdzenie wpłaty na paypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nawet jak da potwierdzenie zaplaty (fake) to czekasz sobie az kasa dojdzie. Nie ma kasy nie ma interesu. Bo sa tacy co dostana potwierdzenie ,wysylaja towar i nie ma ani towaru ani goscia ani kasy. Wiec czekaj az dostaniesz kase na PP wtedy dopiero zajmij sie wysylka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paypal jest ok. Ja czesto robię wysyłki do Niemiec i płatnosci otrzymuje w tej formie. Zawsze biorębprzedpłate a kase moge wypłacić juz po minucie.

Jest tylko jedno ale. Trzeba byc zaufanym sprzedawcą czy użytkownikiem. Mnie paypal trzykrotnie blokował na dwa tygodnie z wypłatą kasy. Za kazdym razem ponownie weryfikowali mi dokumenty. 

Jak sie założy konto to warto zrobic kilka transakcji na mniejsze kwoty i zdobyc zaufanie PayPal. Tłumaczenia na infoliniach nic nie dają bo to jakis algorytm wymiera osoby do weryfikacji i dopóki nie przeslemy wszystkich dokumentów i nie odczekamy odpowiedniego czasu to nie pozwolą Wam wyplacic kasy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.