Skocz do zawartości

Glossmeter ETB-0686 0-200Gu - Połyskomierz


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witajcie 😄

Glossmeter - budżetowy, bo profesjonalne mierniki kosztują od 3000PLN do 12000

HTB10qd6-QXXXXXcy-XFXXq6x-XFXXXE.jpg


HTB1i-Zt8-QXXXXXc6-XFXXq6x-XFXXXZ.jpg


HTB1jf-NJQXXXXXb-Va-XXXq6x-XFXXXC.jpg


HTB1-YZOj-QXXXXXb4-Xp-XXq6x-XFXXXv.jpg


HTB1z-Z1p-QXXXXXat-Xp-XXq6x-XFXXXp.jpg

 

Cytat

 

1. wprowadzenie:

Technologia parametr ETB-0686 glossmeter jest kompletny zgodnie z międzynarodowym standardem ISO2813, ASTM D523 i stan standardowy GB9754-88, GB9966.5. Wszystkie elementy wykonania spełniają pierwszej klasy pracy wymagania state JJG696-2002 (Lens połysk stopni instrumentu pomiaru test przepisów).

Self-kalibracji, nie ma potrzeby, aby być ręcznie regulacji.

Kalibracji do przewidziane standard (kalibracji płytki)

Całkowicie intelligentized projekt. Proste menu system obsługiwany przez dwa przyjazny dla użytkownika przyciski interfejs wygodny w użyciu

Długa żywotność lampy-dom, nie ma potrzeby zmiany

Lekki, dobrze, stylowy wygląd, przenośny do przenoszenia

Międzynarodowy Standard ISO2813, ASTM D523 (USA)

Wyłączy się automatycznie

Cyfrowy wyświetlacz LCD

Łatwy w użyciu i dokładne. Precyzyjne pomiaru, doskonała powtarzania wydajność

Mają źródła energii elektrycznej ciśnienia brak wskazanie funkcja

2. Application

Wszystkie rodzaje powłoka i wykończenie powierzchni, takich jak farb, lakierów, farb drukarskich, itp

Materiały dekoracyjne, takich jak marmur, granit, polerowanie cegły, płytki ceramiczne i tak dalej

Inne rodzaje materiałów i obiektów, takich jak tworzywa sztucznego, woodenware, papieru, itp

3. parametry:

Środek zakres: 0-200Gu

Dokładność: <± 2Gu

Powtarzalność: ± 0.5 Gueba

Wystającym kąt: 60 °

Rozmiar: 120mm x 90mm x 40mm

Waga: 300g

Stabilność: ± 4Gu/30 min

Zasilanie: 3 V (2x baterie AAA)

Temperatura otoczenia: 0-40

Wilgotność względna: ≤ 85%

 

Geneza zakupu jest prosta, przelanie subiektywnych odczuć na pomiar cyfrowy.

Chciałbym urozmaicić moje testy w tym roku o jakiś specjalny "smaczek" i dlatego zdecydowałem się zakupić ten miernik połysku.

Nie wiem na ile te pomiary mogą być wiarygodne bo wciąż badam temat. Jedne źródła mówią, że w detailingu kąt padania powinien być 20st a inne mówią, że 80 i więcej.

Załączam link do https://www.sis.se/api/document/preview/917801/ czyli  ISO2813

 

Ten miernik mierzy pod kątem 60 st. Czy zakup okaże się wyrzuceniem kasy w błoto - czas pokaże - lubię przedzierać szlaki 😉  A może kiedy uda się dorwał jakiś super profesjonalny miernik i porównać wyniki. Będę sprawdzał połysk każdego produkty, który wpadnie mi w łapę - może uda się stworzyć własny hobbystyczny ranking połysku i zestawić z subiektywnym odczuciem 😉 Mam w arsenale trochę produktów które urywały mi oczy - zobaczymy czy te cyferki na mierniku to przedstawią 🙂

Albo zrobię to po prostu z czystej pomiarowej ciekawości. Może z czasem jakieś ciekawe wnioski się wysuną o produktach które używamy albo jak zachowuje się lakier poddany różnej chemicznej obróbce.

Obiło mi się o uszy dziś 😉

Cytat

Wojtek jak w reklamie wydałeś kasę - na bzdurki, na dyrdymałki, na zachcianki

Dla mnie również to będzie fun ---> odsyłam do linku tutaj po więcej informacji 😉LINK

 

 

 

 

 

Byle do wiosny bo jest co testować 😉

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowezakupy #domelglossmeter

  • Lubię to 4
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel wyprzedziłes postem, moje założenia i cele na sezon 🙂 planuje zrobić konkretny test kilku wosków, mam w pracy profesjonalny miernik (4k euro chyba jest profesjonalna cena 😅😅) i mogę na nim ustawiać kat padania wiązki światła. Od 1% do 99% 🤔ja obiektywnie postawie między 40-50% z racji, ze to kat padania światła wieczornego. A jak dobrze wiemy, wieczorami nasze bryki lśnią  najpiękniej. @Domel to wyczuwam, ze wiosenny sezon przywitamy z mocnym wejście z „buta” 😅😅😅

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Bielutomek napisał:

4k euro chyba jest profesjonalna cena 😅😅) i mogę na nim ustawiać kat padania wiązki światła.

WOW. Dawno nie byłem w Krakowie 😄

U mnie to urządzenie to wspomagacz, dodatek do testowania - nie wyrocznia. Ale tyle tej chemii przelewam, że chciałbym pomierzyć sobie wartości nie tylko okiem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2113]Domel[/mention] wyprzedziłes postem, moje założenia i cele na sezon  planuje zrobić konkretny test kilku wosków, mam w pracy profesjonalny miernik (4k euro chyba jest profesjonalna cena ) i mogę na nim ustawiać kat padania wiązki światła.

W jakiej branży takich cacek używają?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, Arkeolowy napisał:

94 Gloss unit, a położysz wosk ciepły, który idzie w stronę przyciemnienia, a nie połysku to Gloss unit spadnie.

Trafna uwaga.I to wczoraj właśnie zauważyłem. Na kilku różnych próbkach. Także nie będzie nudy w 2019 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Arkeolowy napisał:

To jest na pewno świetne dla jasnych lakierów bądź osób lubiących szkiełko/połysk

Dlatego taki właśnie test u mnie będzie 😅 Biała zimna Fiesta 😍@Birkhof lakiery i produkty do drewna. Włoska firma, i włoski sprzęt. 1szt produktu na cała Polskę 🙂 sprzęt konkret. 

@Domel zapraszam 😄 tylko ciekawe czy przez ten smog dotrą do nas, na lakier, odpowiednie ilości słońca 😅😅😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof Moja żona pracuje w drukarni, robią różnego rodzaju etykiety i tam także używają takich zabawek, do sprawdzania połysku papieru i folii z których potem mają powstać gotowe produkty

@Domel Bzdurki i dyrdymałki -to chyba do mnie.... ha ha

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 00:02, Domel napisał:

Jedne źródła mówią, że w detailingu kąt padania powinien być 20st a inne mówią, że 80 i więcej.

To nie kwestia detailingu ale fizyki.

By pomiar był precyzyjny dla "matowych" powierzchni stosuje się wysoką wartość kąta pomiaru.

Dla średniego zakresu wybór pada na kąt 60 stopni.

Natomiast jeżeli przy takim ustawieniu wartość  GU jest wysoka (>70GU), to dla zwiększenia dokładności pomiaru przełączamy kąt na mały, 20 stopni.

 

Podsumowując na potrzeby detailerskie kąt 20stopni jest optymalny zazwyczaj.

Na potwierdzenie moich słów niech będzie sekcja angle selection: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Glossmeter

 

Fajnie, że kupiłeś zawsze coś nowego do testowania i wartość dodana 😉 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając Twój ostatni film z testów past polerskich widzę, że już zaczynasz robić użytek z urządzenia 😉

 

Ilość GU zależy oczywiście też od rodzaju podłoża i lakieru samego w sobie.

 

Jeżeli jesteś jednak zainteresowany suchymi wynikami na innych panelach testowych to szacunkowo

zmęczony lakier 80-90 GU

po cuttingu około 92-94

po polishu 95-98

po finishu 99+

po jewellingu 100+ 🙂

 

Tu masz trochę spisanych przykładów od znajomego jutjubera 

 

 

 Teraz możesz dążyć do doskonałości ze sprzętem, bo ludzkie oko mało kiedy jest w stanie wychwycić różnicę po jewellingu 😉 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.