Skocz do zawartości

Zmycie zabezpieczenia skóry ?


Lewus089

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

muszę prosić Was o poradę. Wczoraj zabrałem się za czyszczenie butów środkiem Tenzi Skóra Pielęgnacja. Niestety coś poszło nie tak, ponieważ w czyszczonych miejscach, skóra stała się matowa 😕 Tak jakby preparat zjadł zabezpieczenie ze skóry. W momencie przecierania wilgotną szmatką schodzi też farba 😮 Temat zostawiłem aż do dziś - pomyślałem sobie, że nałożę Tenzi Skóra Impregnacja i zobaczymy co będzie. Niestety nie dało to żadnych efektów. Skóra nie odzyskała lekkiego połysku jak przed zabiegiem. Powiedzcie, że wystarczy nałożyć na to jakieś trwalsze dedykowane zabezpieczenie i wróci "shine" ;-)  Poniżej zamieszczam zdjęcia.DSC01933.JPG.bd14ac803a609b650f559bc11e63d6b1.JPG

DSC01942.JPG.c63cc7d85a564d3f15f60319fe30496b.JPG

DSC01943.JPG.7c93962afaec21c0acbb5375fe4280f3.JPG

DSC01932.JPG.7c650d8383e00bc20b64534593bbed44.JPG

 Pracowałem z tym produktem już trochę i nigdy wcześniej wyrządził szkód. Nie obwiniam tutaj produktu tylko chu***** skóry/zabezpieczenia.

Pozwolę sobie oznaczyć osoby, które kojarzę są dobrze obeznane w temacie skór - @vangsta @kecav @Colourlock oraz @tenzi.

Macie jakieś pomysły jak to naprawić?

DSC01934.JPG

DSC01936.JPG

DSC01937.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
19 minut temu, Lewus089 napisał:

Cześć,

Shine, jak to nazwałeś raczej nie wróci po środkach zabezpieczających, bo w tym przypadku raczej na bucie nie ma farby. Nie mam doświadczeń z obuwiem, ale pewnie procesy są podobne i w tym przypadku trzeba buta pomalować i nałożyć bezbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się taki lakier kładzie? Wymagany jest aerograf czy wystarczy zwykły aplikator? Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :-) Na początek leci do mnie olejek z carchemu tak jak podpowiedział @Waldek. Zobaczymy jaki będzie efekt i wtedy rozważę dalsze propozycje 🙂 Jeszcze raz dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

O nabłyszczaniu skóry wiemy niewiele. Wszystkie nasze obecne preparaty dążą raczej do uzyskania efektu naturalnej skóry. Jeśłi ten połysk zszedł Ci po użyciu "Skóra Pielęgnacja" czyli środka łagodnego, do bieżącego mycia, to musiał być naprawdę powierzchniowy i słabo trzymający się.  Po użyciu "Skóra Impregnacja" masz pewność, że skóra jest zakonserwowana, dłużej zachowa elastyczność i będzie lepiej odpychać wodę i brud (chyba, że nałożyłeś za mało). Teraz możesz pokryć to jakąś pastą, która przykryje powierzchnię i nada jej połysk, ale to nie będzie nic z naszej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lewus089 Kolego. Ja również kiedyś podobnie poczyniłem, ze swoimi butami WOJAS. Użyłem Tenzi czysta skóra. Buty stały się matowe. Potem pokryłem je kremem do obuwia od WOJAS. 

https://wojas.pl/czarny-meski-krem-do-obuwia-tuba-75-ml-wojas-krem-czarny

Buty po tym odzyskały błysk i wyglądały jak nowe, aż do dziś 😄

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lewus089, na bank zacząłeś ściągać zabezpieczenie z butów. Ja się trochę interesuję utrzymaniem butów (to w sumie podobne spektrum zainteresowań co dbanie o auta) i mógłbym Ci polecić wyczyszczenie butów w całości środkiem typu Tarrago Shampoo (w aerozolu, taka piana) i zabezpieczenie Saphir Renovateur. Jedno i drugie można kupić u byłego partnera forum @multirenowacja. Efekt po ich zastosowaniu jest najmocniej zbliżony do naturalnego wykończenia skóry spośród wszystkich środków, których używałem. Do sportowych butów niegłupi jest też Tarrago Nano Leather Wax, ale nie zawsze się przyjmuje - w zależności od chłonności skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Nie myślałem, że będzie aż tyle opcji do wypróbowania :) Ale to dobrze, na pewno znajdę spośród wymienionych preparatów taki, który spełni moje oczekiwania. Jak uda się coś zadziałać podzielę się zdjęciami.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.