Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego Zelmera i żałuję zakupu. Owszem uprałem dwa razy tapicerkę i ze trzy razy dywan w domu, ale trzeba się namęczyć. Na początku wszystko było pięknie, ale teraz notorycznie zapycha się dysza spryskująca, co jest strasznie upierdliwe, bo woda sika strumieniami na boki i tworzą się zacieki. Połowę czasu pracy zajmuje czyszczenie tej cholernej dyszy :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie mam takich problemów.Bardzo wygodnie myje się zbiornik na brudną wodę.Oglądałem Thomasa tam to dopiero jest co urwać podczas czyszczenia.Co do zapychającej się dyszy -Może po praniu nie przepłukałeś zbiorniczka na środek piorący wężyka i dyszy czystą wodą i osady z chemii ją zatykają.Nawet puzzi trzeba płukać z chemii po pracy bo się zapcha dysza lub spali pompa.Znalazłem gdzieś na forum wypowiedź użytkownika co ma zelmera piorącego ponad 10 lat i zero problemów.Pisał nawet że jak pierze to wyjmuje filtr hepa i ten niebieski piankowy przed hepa też.Jak mu odkurzacz złapał pianę lub wodę do silnika to wystarcza żeby pochodził i się sam osuszył silnik.Tyle lat i zero problemów.Jak na sprzęt za 600 zł cena w sprzedaży wysyłkowej z full wyposażeniem to nie ma innej alternatywy.Wszystko co lepsze kosztuje grubo ponad 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko że triatlon kosztuje prawie 800 zł.Triathlon na pewno nie jest

odkurzaczem z filtrem wodnym

(alergicy)

powietrze z rury wlatuje górą do

zbiornika i poprzez filtr z

gruboziarnistej

gąbki jest zasysane z góry przez

silnik nie ma żadnej filtracji przez wodę.Zelmer pracuje z filtrem wodnym powietrze jest przepuszczane przez wodę.czyszczenie zbiornika na brudną wodę jest łatwiejsze w zelmerze nie trzeba się szarpać z ciężką pokrywą w której jest silnik jak w triatlonie -to ważne dla kobiet.no i cena i dostępność części zamiennych,worków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma innej alternatywy.

Thriatlon bierze go na miękko ;)

 

W podobnej cenie jest jeszcze Karcher SE4001 od którego ten wątek się niejako zaczął. Zbiera kiepskie opinie gdy mowa o odkurzaniu na sucho (głośny, brak zwijanego kabla, nieporęczny etc.) i tutaj Philips Thriatlon prezentuje się może i lepiej ale to w końcu odkurzacze piorące a nie zwykłe z funkcją prania.

Do sporadycznego prania samochodu 4-5 w roku i 20 dywanów w roku SE4001 spokojnie wystarczy.

George super - jednak kosztuje tyle co 2 x SE4001 a w dalszym ciągu to sprzęt domowy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George super - jednak kosztuje tyle co 2 x SE4001 a w dalszym ciągu to sprzęt domowy :/

 

Nie kosztuje dwa razy więcej. Jak koledzy donosili na cleanstore:

Refurbished - 124 Funty + 38 wysyłka

Nówka - 179 Funtów + 38 wysyłka

 

Więc różnicy nie ma specjalnie tyle, że bez gwarancji na Polskę, no tyle, że one się podobno raczej nie psują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cleanstore

 

kiedy kupowałem (09.2012) były po 167,43 + 38 GBP dostawa

wyszło wtedy 1110 zł

 

przelew (płatność kartą) księgował się 3 dni - dostawa trwała też jakieś 3 dni ale wcześniej ok 2 tygodnie czekałem aż wyślą paczkę.

 

paczka dotarła cała- wszystko ok - chociaż sprzęt przyszedł po prostu w oryginalnym kartonie z nalepionym adresem - żadnego zabezpieczenia - nawet zwykłą folią stretch, żeby nie było widać ordynarnie co jest w środku.

 

z samego sprzęta jestem zadowolony :)

 

To są ceny z fakturą VAT?

 

tak - to są ceny z VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie czy jeśli mamy odkurzacz, który może zasysać wodę to możemy go użyć do wyprania tapicerki?

Mam odkurzacz starmix ARD 1425, głównie do prac budowlanych i odsysania pyłu z maszynki oscylacyjnej(mirka ceros)

 

Myślę o spryskaniu tapicerki samochodowej/sofy jakąś chemią ręcznym spryskiwaczem(kwazar) i następnie odessaniem odkurzaczem. Nie wiem czy da to cokolwiek w porównaniu z odkurzaczem piorącym.

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George refrubished w chwili obecnej wychodzi ok. 750 zł z przesyłką.

 

Waham się między nim a Karcher SE.4001. Ma to być odkurzać do zastosowań domowych, przede wszystkim zbieranie psich włosów z kafelek, plus pranie dywanów i tapicerki samochodowej.

 

Czy w zestawie startowym Geogrg'a jest wygodna końcówka do prania? Rozumiem, że to ta "275mm Fishtail Extraction Nozzle".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.