Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak to się raczej nie da żeby odkurzacz mył ci podłogę, chyba musisz kupić takie autko jak mają w markietach do mycia :)

 

To autko nazywa się maszyna szokująco zbierajaca :-)

 

George ma ssawke , która w pewnym zakresie można przeszorowac kafelki i zebrać wodę, czy błoto posniegowe z garażu. Do domu wystarczy, do prac komercyjnych szorowarka :-)

 

[ Dodano: 4 Luty 2013, 17:56 ]

Tylko że Puzzi 200 ma dwie pompki do natrysku i większe ciśnienie na dyszy.

I wlasnie to mi przeszkadzalo. Przy tapicerce zbyt intensywny natrysk.

 

Albo za małe podcisnienie wytwarzane przez turbine :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekKu - daj sobie spokój z myciem podłogi odkurzaczem, na panelach nawet nie myśl póbować bo zniszczysz podłogę, z innymi podłogami taka paca będzie udęką i potrwa znacznie dłużej niż pzy pomocy dobrego mopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki

czyli odkurzam tradycyjnie z wkładem workowym i potem mop ?

 

Tylko pytanie kluczowe czy jak jest worek w Georgu w odkurzaniu na sucho to czy działa również filtr wodny ?

To jest dla mnie cała istota sprawy no bo jak nie to w sumie nie mam sensu zamieniać obecnego zwykłego odkurzacza workowego (oczywiście poza praniem tapicerki itp ale to za duży wydatek tylko na tapicerkę).

Dywanów nie mam w domu tylko u Teściowej, no ale nie będę po to kupował odkurzacza za 1.5 tyś zł.

Zerknałem w necie w pierwszy z brzegu cennik prania tapicerki więc naprawdę odkurzacz by mi się zwrócił dopiero po ładnych kilku latach

 

Pranie tapicerki samochodowej:

-małe i średnie auto (np. seat ibiza, opel corsa) 70,00 zł

-duże auto (np. honda accord, opel vectra) 80,00 zł

-van 7-os (np. chrysler voyager) 120,00 - 130,00 zł

Pranie podsufitki  30,00 - 50,00 zł

Pranie wykładziny wnętrza auta 20,00 - 30,00 zł

Pranie bagażnika 15,00 - 30,00 zł

Pranie wycieraczek materiałowych (4szt) 10,00 -  15,00 zł

Czyszczenie elementów plastikowych 30,00 - 50,00 zł

Mycie szyb od środka 10,00 - 20,00 zł

Czyszczenie tapicerki skórzanej GLIPTONE 120,00- 140,00 zł

Odkurzanie pojazdu 30minut 20,00 zł

 

A chodzi mi o to aby odkurzając w domu nie zalatywało jak z worka oraz nie wylatywał kurz z tyłu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - George ma "podwójne" wyposażenie - inaczej "zbroisz" go do pracy na sucho, a inaczej do pracy na mokro, miałem ten sprzęt i u mnie nigdy nie został użyty do pracy na sucho.

Gdybyś traktował go jak sprzęt typowo domowy to do codziennej pracy uzbrajasz go do wersji "suchej", a do okazjonalnego prania wyciągasz worek, wkładasz wiaderko, filtr i wąż z ssawką do prania.

 

Jeśli posiadasz doby odkurzacz "domowy" a chcez wyprać jedno auto i czasem jakiś dywanik to faktycznie nie warto wydawać tej kasy, lepiej to zlecić firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, przemyślę to jeszcze. Odkurzając normalnie podłogi z wodą w środku pewnie wykończę silnik. Ew pomyśle nad Thomasem TT lub T2 bo one mają filtr wodny czyli jak odkurzam na sucho to nic mi nie wylatuje z tyłu odkurzacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - tak jak pisałem - Geoge ma podwójna wyposażenie - popatrz na zdjęcia tego co dostajesz z maszyną, na stronie producenta możesz pobrać instrukcję pdf tego sprzętu, która w sposób obrazkowy wyjaśnia zasady jego działania:

http://www.numatic.co.uk/documents/00000505.pdf

 

Sprzęt jest naprawdę fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackowi chodzi o taką zasadę działania jak np sprzęty Rainbow. George tak nie działa. Oczywiście możesz nalać wody ale powietrze nie jest przepuszczone przez wodę tylko nadmuchiwane na powierzchnię w związku z tym część kurzu i tak pójdzie w filtr i silnik do wylotu, Odkurzaczom Thomasa bliżej do twojej koncepcji: http://robert-thomas.com.pl/filtry.html

 

Odnośnie mycia paneli dyszą spryskującą to nie polecam, woda wejdzie w szczeliny i jej nie wyciągniesz, krawędzie popuchną i panele wstaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak chce odkurzyć coś georgem to wężyk do zasysanie płynu trzeba odkręcić czy wystarczy włożyć w taki uchwyt ?

 

w zestawie z Gergem masz 2 węże - jeden do prania z natryskiem, drugi do odkurzania na sucho - zobacz instrukcę obsługi, znajdziesz w moim poprzednim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pranie tapicerki samochodowej:

-małe i średnie auto (np. seat ibiza, opel corsa) 70,00 zł

-duże auto (np. honda accord, opel vectra) 80,00 zł

-van 7-os (np. chrysler voyager) 120,00 - 130,00 zł

Pranie podsufitki  30,00 - 50,00 zł

Pranie wykładziny wnętrza auta 20,00 - 30,00 zł

Pranie bagażnika 15,00 - 30,00 zł

Pranie wycieraczek materiałowych (4szt) 10,00 -  15,00 zł

Czyszczenie elementów plastikowych 30,00 - 50,00 zł

Mycie szyb od środka 10,00 - 20,00 zł

Czyszczenie tapicerki skórzanej GLIPTONE 120,00- 140,00 zł

Odkurzanie pojazdu 30minut 20,00 zł

 

śmieszne te ceny, za takie pieniądze to ja bym nawet palcem nie ruszył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pranie tapicerki samochodowej:

duże auto (np. honda accord, opel vectra) 80,00 zł

Pranie podsufitki  30,00 - 50,00 zł

Pranie wykładziny wnętrza auta 20,00 - 30,00 zł

Pranie bagażnika 15,00 - 30,00 zł

Pranie wycieraczek materiałowych (4szt) 10,00 -  15,00 zł

Czyszczenie elementów plastikowych 30,00 - 50,00 zł

Mycie szyb od środka 10,00 - 20,00 zł

Odkurzanie pojazdu 30minut 20,00 zł

Nie wiem czy to taka śmieszna cena. Wszystkie elementy składają się na kompleksowe odświeżenie wnętrza. Po zsumowaniu wychodzi około 250zl ,a to sporo nawet jak na warunki WWA. W każdym razie u mnie cena nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w google "pranie tapicerki cennik" i wziąłem to, pierwsze z brzegu

 

Cennik prania tapicerki samochodowej - SOLARGO Pralnia ...www.solargo.pl/cennik2.htmlKopia - Podobne

Dajesz +1 publicznie. Cofnij

Cennik prania wnętrz i tapicerki samochodowej. Auto pralnia - Legionowo, ul. Warszawska 84 pon-pt 9-18 sob 9-14 tel. 0 602 731 790. SOLARGO. Kontakt ...

 

Ja nigdy nie oddawałem samochodu na taką operację więc nie wiem czy to drogo czy tanio

 

Napisali że jak kompleksowo to jeszcze taniej

 

PROMOCJA!!!!

Wyczysc całe wnętrze samochodu - oszczędzasz aż do 50% ceny.

 

Zestaw PREMIUM zawiera: odkurzanie, pranie tapicerki, dywaników, wykładziny, bagażnika, podsufitki,

czyszczenie i konserwacja elementów plastikowych, oraz mycie szyb od środka.

ZESTAW PREMIUM S 160,00zł D 170,00zł Jeep/Van 180,00zł Van 7-os 220,00zł

 

[ Dodano: 6 Luty 2013, 07:59 ]

Jackowi chodzi o taką zasadę działania jak np sprzęty Rainbow. George tak nie działa. Oczywiście możesz nalać wody ale powietrze nie jest przepuszczone przez wodę tylko nadmuchiwane na powierzchnię w związku z tym część kurzu i tak pójdzie w filtr i silnik do wylotu, Odkurzaczom Thomasa bliżej do twojej koncepcji: http://robert-thomas.com.pl/filtry.html

 

Odnośnie mycia paneli dyszą spryskującą to nie polecam, woda wejdzie w szczeliny i jej nie wyciągniesz, krawędzie popuchną i panele wstaną.

 

Pomino tego, że na początku byłem sceptycznie nastawiony to bardzo mi się George spodobał. Szkoda , że brakuje mu filtra wodnego do odkurzania na sucho :/

Tak to naprawdę wydaje się być super sprzęt.

W domu mam jedynie z rzeczy "materiałowych"

- dwa krzesła biurowe

- narożnik

- łoże małżeńskie

- łóżko córki

 

I to wszystko więc za bardzo nie mam co prać na mokro, jedynie u teściów dużo dywanów.

No i na razie Toyota mi się zmartwiła jak jej powiedziałem, że chyba Georga nie kupimy :cry:

Może wezmę Thomasa T2, cena ok 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ja niestety nie spotkałem urządzenia przemysłowego lub semi przemysłowego które by spełniło twoje wymagania. Natomiast T2 owszem, można nim przeprać, odkurzać na mokro podłogi itp. Wiadomo mniej wydajny niż george ale do amatorskiego użytku da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to już się trochę gubię

Tak jak pisali Koledzy inaczej uzbrajam go do mycia na mokro i sucho

 

Mam nastepujące potrzeby:

Połowa mieszkania terakota, połowa panele pseudodrewniane. Zero dywanów, tylko narożnik i dwa łóżka.

Teraz mam odkurzacz jednofunkcyjny , czyli worek papierowy, do tego duża ssawka ze szczotką i mała np do kanapy. Po odkurzaniu na sucho przecieramy podłogę mopem płucząc w wiaderku ale to trochę rozmazywanie brudu...

 

Jakbym kupił Georga to nie chciałbym np pół mieszkania jechać np na mokro kafelki ,

rozbierać całość przekładać i pół mieszkania z panelami na sucho. Jak pisano wcześniej do zwykłego odkurzania powinienem uzywać worek czyli nic mi to nie zmienia w stosunku do tego co mam teraz.

Natomiast np w Thomasie niezaleznie czy odkurzam na mokro czy sucho kurz przelatuje przez filtr wodny i nie wylatuje na zewnątrz.

 

Chyba dobrze opisałem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kroki postępowanie powinny wyglądać następująco:

 

- uzbrajasz georga w zestaw do mycia podłóg

- myjesz terakotę,

- w zbiorniku na brudną wodę zbiera się woda z syfem z podłogi

- zmieniasz końcówkę na tę do odkurzania bez natrysku i jedziesz po panelach.

- zrywasz te śmiechowe naklejki z buźką ;)

 

Brud i kurz z podłogi wbije się wodę, a cześć pozostanie w filtrze, najmniejsze cząstki przebiją się przez filtr i silnik i wylecą na zewnątrz (raczej ich nie zobaczysz gołym okiem). W tym miejscu Thomas ma przewagę ponieważ ma filtry nastryskowe wody przez co praktycznie całość zostaje w wodzie. Natomiast george jest poręczniejszy. ja bym wybrał georga bo te kilka drobinek kurzu nie jest dla mnie problemem, nie dajmy się zwariować.

Wg. mnie powinieneś się przejechać do sprzedawcy który ma taki sprzęt na miejscu i spytać o możliwość wypróbowania czy w ogóle ten system do mycia podłóg odpowiada ci pod względem działania i obsługi manualnej. W sumie to od tego bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.