Skocz do zawartości

Czy taka kolejność jest poprawna przy myciu glinowaniu polerowaniu auta?


tronk

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam zabawę z auto detailingiem i chciałbym żeby ktoś mnie sprawdził odpowiedział na pytania czy dobrze myślę bo nigdzie nie znalazłem wszystkiego wypisanego od a do z. 

Dużo już czytałem na temat wszystkich procesów i wpisałem sobie wszystko co i jak po kolei powinno się robić a wiec:

  1. Naniesienie na samochód aktywnej piany 
  2. Spłukanie myjka ciśnieniowa 
  3. Mycie myjka ciśnieniowa
  4. Mycie auta metoda na dwa wiadra
  5. Spłukanie auta  
  6. Wysuszenie
  7. Deironizacja za pomocą Iron X CarPro ( produkt nie może wyschnąć, od 4-7 minut, mogę użyć  gąbki lub pędzelka w celu lepszego usunięcia brudu? )
  8. Spłukanie myjka cieniowa 
  9. Glinkowanie (czy do tego procesu mogę użyć tego produktu CarPro Spotless czy lepiej szampon z woda w spryskiwaczu? przed glinowaniem muszę osuszy powierzchnie? )
  10. Spłukanie myjka cieniowa 
  11. I teraz wiem ze po glinkowaniu trzeba umyć samochodu ale znowu metoda na dwa wiadra czy wystarczy myjka ciśnieniowa? 
  12. Wysuszenie 
  13. Polerowanie mechaniczne maszyna DA (czy przed polerowaniem muszę jeszcze odtłuścić powierzchnie alkoholem?) Kopiłem dwie pasy i 4 gąbki. Zaczynam żółta gąbka i menzenra 2500 a potem czarna gąbka i Menzenra 3800 super finisz zaznaczę ze to miękki lakier hondy.
  14. Po polerowaniu odtłuszczenie auta alkoholem 
  15.  Cleaner dodo Juce Lime Prime ( wgl cleaner jest potrzbny po procesie polerowania ?, jezeli tak czy moge uzywac cleanera maszyna DA? czy lepiej zrobić to ręcznie? czy po użyciu clenera muszę znowu odtłuścić powierzchnie ?)
  16. Politura Black Hole 
  17. Wosk soft 99 kiwami Black Hand Wax  czy opłaca nakładać się dwie warstwy wosku ?

Proszę bardzo o sprawdzenie, uzupełnienie poprawę.

Dziękuje  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.