Skocz do zawartości

Geyon Pure + Rim na nowe auto


Matro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

chciałbym nałożyć powłokę na nowy samochód (powiedzmy od miesiąca już jeździ). Chciałbym cały proces przeprowadzić w taki sposób:

  1. Aktywna piana - ADBL Yeti 
  2. Płukanie
  3. Mycie szamponem - FX Protect Nano Shampoo
  4. Płukanie
  5. ADBL Vampire Liquid oraz ADBL T&G Tar Glue Remover
  6. Płukanie
  7. Glinka - Bilt Hamber Auto Clay Medium
  8. Płukanie
  9. Suszenie
  10. IPA
  11. Dodo Lime Prime (lekko ścierny)
  12. Gyeon Prep
  13. Gyeon Pure - Powłoka

Koła na podobnej zasadzie tylko na końcu Gyeon Rim.

Przy okazji zapytam czy przed zabezpieczeniem kierownicy używając Colourlock Leder Versiegelung, mogę wyczyścić kierownicę APC czy powinienem użyć jakiś inny środek?

Czy taka kolejność i taki zestaw wystarczy bez korekty lakieru? Nie mam niestety maszyny do polerowania. Jedynie dodatkowo posiadam pastę Menzerna 3000, mógłbym ręcznie przejechać ale czy warto? Samochód przejechał może z 1500 km do tej pory.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaki jest sens nakładania Dodo Lime Prime po pierwsze pod powłokę, a po drugie usuwasz go Prepem zaraz po nałożeniu 😉 . Pomiń ten punkt i będzie OK . Co do APC myślę, że możesz to wykonać na lekkim stężeniu, potem zabezpiecz Leder Versiegelungiem. Kombinacja IPA< Dodo LP i Prep to trochę jednak przekombinowane 😛 Jak masz Prepa to samego Prepa pod powłokę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem użyć Dodo ze względu na lekko ścierne właściwości, tak powiedzmy zamiast polerki 👻 Jeśli sam Prep wystarczy to super, dziękuję za pomoc !

Przy okazji przypomniało mi się, całość chciałbym wykonać w garażu podziemnym, czy są jakieś przeciwskazania? Zawsze nakładałem tylko woski (Coli czy Dodo) na samochód, teraz padło na powłokę i troszkę się martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Temperatura oraz wilgotnosc maja wplyw na powloke a raczej na jej utwardzenie sie na lakierze . Podziemny garaz jest tez slabo oswietlony i tu tez moze byc problem.  Co do mycia to piana płukanie t&g oraz vampir i dopiero mycie wlasciwe na 2 kubełki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Bestseller.pl napisał:

Cześć, jaki jest sens nakładania Dodo Lime Prime po pierwsze pod powłokę, a po drugie usuwasz go Prepem zaraz po nałożeniu 😉 . Pomiń ten punkt i będzie OK . Co do APC myślę, że możesz to wykonać na lekkim stężeniu, potem zabezpiecz Leder Versiegelungiem. Kombinacja IPA< Dodo LP i Prep to trochę jednak przekombinowane 😛 Jak masz Prepa to samego Prepa pod powłokę.

Ośmielę się nie zgodzić, już tłumaczę dlaczego.

Samochód używany miesiąc. Po miesiącu cleaner zawsze mniej czy więce ma coś do roboty usuwając to czego nie ruszy szampon i jednocześnie zwiększając połysk. 

Tu nie ma etapu polerki, więc to glinkę bym pominął, która zawsze dokłada (mikro) rysy. Glinkę stosujemy przed korektą, która usunie bałagan po niej.

 

Punkty 7,8,10 wylatują.

Cleaner przygotuje powierzchnię, prep ją odtłuści przed powłoką, ma to sens.

 

Godzinę temu, Matro napisał:

mogę wyczyścić kierownicę APC czy powinienem użyć jakiś inny środek?

cleaner dedykowany do skór, poszukaj w tematach, na skróty gotowa odp np kecav light 

 

 

żeby przyspieszyć proces, bo całość i tak będzie czasochłonna możesz też tak:

deiron i tg razem, to po chwili przykryć pianą,

spłukać, mycie na 2w, suszenie, cleaner,

odtłuszczanie prepem, powłoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.