Skocz do zawartości

Skóra, czyszczenie, malowanie, konserwacja, powłoka ochronna


mlnn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym odnowić mój kombinezon moto, skóra bydleca, 4 kolory, miejscami dziurkowana.

 

Pęknięcia szwow, przetarcia od asfaltu

 

Mam juz nakupowane preparatow tenzi, jednak do skory tylko clean i nie wiem czy reszte do pielęgnacji, ochrony itp dokupic innej marki

 

1. Tenzi Leder clean (koncentrat) , polecacie czy nie, zdania sa rozne. Cos lepszego i/lub bezpieczniejszego.

2. Po czyszczeniu wydaje mi się ze skore powinienem zakonserwowac jakimś mleczkiem lub preparatem w sprayu, co jezeli jest dziurkowana, nie powinno sie tego smarowac mleczkiem(?), czy na konserwacje gladkiej i dziurkowanej wystarczy Tenzi Leder Care w atomizerze? Czy polecacie coś innego? Zależy mi na preparacie który moze pielęgnować skóre gładką i perforowaną.

3. Tenzi Leder Prot, lub TENZI TEXTIL PROT NANO, obydwa podobno nadają sie do skóry i tapicerki, tak jest? Czy zostać konkretnie przy dedykowanym preparacie do materiału z etykiety. Lub coś innego(?) warstwa ochronna hydrofobowa, kiedy mogę to zastosowac skoro skórę wyczyszcze i zakonserwuje, musi jakis czas to schnąć? Czy można bezpośrednio po pielegnacji?

4. Czy polecacie preparaty Colourlock, tą linnie preparatów chce zastosować do samego malowania przetartych miejsc. Chyba że mus to jedna marka chemii do skory.

5. Gdzie i jak dobrać odcienie lakierów

6. Jak malować skóre perforowaną

7. Czym i jak zabezpieczyć nitki przed farbą

 

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
44 minuty temu, mlnn napisał:

Chciałbym odnowić mój kombinezon moto

Zadałeś jednocześnie bardzo dużo pytań i trudno jest odpowiedzieć jednym tchem.  :-D

Myślę, że wszystkie odpowiedzi znajdują się w wątkach o skórach i trzeba to samemu przetrawić i później zapytać jedynie o to co wątpliwe.

Wiem, że jest tego sporo, dlatego polecam filmy od colourlocka z których dowiesz się prawie wszystkiego co Cie interesuje. W colourlocku dobiorą Ci również farbę i kupisz sztyft do zabezpieczania nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
11 minut temu, mlnn napisał:

do skóry perforowanej

Niestety nie jestem specem od malowania, ale z tego co wiem (i co już robiłem :-D), to perforowaną maluje się tak samo jak i tą bez perforacji. Wykałaczka ma zastosowanie, ale do wypychania zanieczyszczeń. Co do malowania pistoletem, to i owszem, jest to sposób lepszy, ale amatorsko gąbką również możesz to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kecav napisał:

Niestety nie jestem specem od malowania, ale z tego co wiem (i co już robiłem :-D), to perforowaną maluje się tak samo jak i tą bez perforacji. Wykałaczka ma zastosowanie, ale do wypychania zanieczyszczeń. Co do malowania pistoletem, to i owszem, jest to sposób lepszy, ale amatorsko gąbką również możesz to robić.

Może dasz mi porady przynajmniej do kilku pytań związanych z chemią 🙂 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
6 minut temu, mlnn napisał:

Może dasz mi porady przynajmniej do kilku pytań związanych z chemią 🙂 ?

Osobiście polecam Ci colourlocka, chociaż nie wszystko musi być z tej samej firmy. Jednak przy okazji kontaktu z nimi w celu doboru farby, zaopatrzył bym się w pozostałe środki również od nich.

Ja występuję tutaj jako producent, więc nie wypada mi odradzać czy namawiać na dane firmy. Może koledzy napiszą coś więcej.

Jednak co do procesu czyszczenia i konserwacji, to zawsze po danym procesie musisz odczekać do pełnego wyschnięcia, zanim rozpoczniesz kolejny etap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

3. Tenzi Leder Prot, lub TENZI TEXTIL PROT NANO, obydwa podobno nadają sie do skóry i tapicerki, tak jest? Czy zostać konkretnie przy dedykowanym preparacie do materiału z etykiety. Lub coś innego(?) warstwa ochronna hydrofobowa, kiedy mogę to zastosowac skoro skórę wyczyszcze i zakonserwuje, musi jakis czas to schnąć? Czy można bezpośrednio po pielegnacji?

To mnie zastanawia najbardziej, chciałbym skóre zabezpieczyć hydrofobowo, jednak po czyszczeniu wypada chyba ją nasmarować czymś, mam później to jeszcze bardziej wetrzeć? Niektore preparaty wydobywają z siebie podobno wtedy połysk. Czy może podsuszyć suszarką, lub poczekać z tydzień i dopiero wtedy zastosować preparat hydrofobowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlnn polecam Ci zdecydowanie zestaw, którego sam używam do czyszczenia i pielęgnacji zaniedbanej skóry: cleaner Kecav Power ( @kecav z wrodzonej skromności nie mógł swojego mega produktu polecić) oraz olejek do skóry Carchem. 

W malowaniu nie mam doświadczenia, lecz słyszałem wielokrotnie, że zestaw od Colourlock się dobrze sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mlnn napisał:

4. Czy polecacie preparaty Colourlock, tą linnie preparatów chce zastosować do samego malowania przetartych miejsc. Chyba że mus to jedna marka chemii do skory.

5. Gdzie i jak dobrać odcienie lakierów

6. Jak malować skóre perforowaną

7. Czym i jak zabezpieczyć nitki przed farbą

4. Tak, polecam. Naprawiałem swoje fotele zestawem Colourlocka i jestem super zadowolony.

5. Wysyłasz do Colourlocka próbkę materiału z danym odcieniem, odeślą Ci ją razem z zamówieniem, ja wysyłałem zdjęte poszycie zagłówka i kolor dobrany był perfekcyjnie. O dobieraniu samemu koloru z barw uniwersalnych zapomnij, nie dasz rady. W ostateczności nawet gdyby trzeba było wysłać cały kostium, wierz mi że warto.

6. Tak samo jak pełną, uklepujesz farbę gąbeczką w materiał.

7. Taśma modelarska tamiya.

Generalnie bardzo polecam Colourlocka, u mnie wyszło tak:

SlETNzqh.jpg

ZlznQNah.jpg

EmDBOzuh.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KHOT napisał:

4. Tak, polecam. Naprawiałem swoje fotele zestawem Colourlocka i jestem super zadowolony.

Też polecam, dobrze się z tym pracuje, i nawet gąbką można zrobić idealnie.

Choć mam wrażenie, że przy nawet w pełni poprawnym procesie i zabezpieczeniu CL Versigelungiem, to trwałość jest mniejsza niż fabryczne malowanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Godzinę temu, ghost napisał:

Choć mam wrażenie, że przy nawet w pełni poprawnym procesie i zabezpieczeniu CL Versigelungiem, to trwałość jest mniejsza niż fabryczne malowanie 😉

To raczej naturalne. Versiegelung to nie jest to samo co topcoat. Nakłada się go podczas okresowej pielęgnacji co 3-4 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.