Skocz do zawartości

Pierwszy "porządny" zestaw - Subie Impreza


paki112

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim 😄 

Zaczynam swoją przygodę z kosmetyką aut, bo nie chcę tego na początku nazywać detailingiem 😂

Z założenia chciałem mały zestaw, ale chcę to robić w miarę porządnie, przez co kwota w koszyku szybko rosła. Nie ukrywam, że zdecydowaną większość mam od ADBL, głównie ze względu na opinie w sieci. A więc tak:
Mam:
ADBL Bonnet
ADBL Glass CLeaner
ADBL Interior QD unlimited
ADBL Vampir Liquid
Sonax Pianka do opon

Teraz to co chciałbym kupić:
ADBL Yeti 
ADBL Shampoo
ADBL APC
ADBL Tar and Glue
ADBL Tire and Rubber Cleaner
ADBL Tire Dressing lub Black water (proszę o doradzenie), jakbym miał brać Dressing to chciałbym też coś do plastików zewnętrznych
ADBL BJS na owady
ADBL SSW (czy oprócz SSW jest sens kupować QD?, ewentualnie czy zamiast SSW iść w stronę QW?)
Rękawica do mycia Monster Shine Wiggle lub coś innego, np. Caremitt od ADBL 
Ręcznik Super Shine Deep Blue Fluffy Dryer lub coś innego
Inne pierdoły jak wiadra, separator, szczota do felg, mikrofibry

Będę wdzięczny za ocenę i ewentualne rady co dodać/z czego zrezygnować/ co zamienić.

 

Dzięki 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112 APC od ADBL podobno słabe, weź np Excede lub Koch Green Star. Tire & rubber jest lepszy z Excede (można rozcieńczać). Tar&Glue spoko, ale możesz pomyśleć o sprawdzonym klasyku czyli Prickbort. Weź Tire Dressing od ADBL, super siedzi na plastikach zewnętrznych. Co do SSW to zdecydowanie weź, jeśli myjesz auto na dwa wiadra co tydzień/dwa to póki co wystarczy sam ten środek jako substytut QD i wosku. W przyszłości zainwestujesz w jakieś lepsze mazidło po godzinach spędzonych na forum 😉. Rękawiaca od ADBL spoko (ja preferuje użycie jak pad). 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu Dziękuje Ci bardzo 🙏
Mam Jeszcze kilka pytań, jeśli to nie problem 😄 
Które z APC od Excede polecasz? Bulldozer, Advanced czy All Purpose? 
Tire & Rubber polecasz brać od razu 1l czy na początek brać 0.5l?
Czy jak nałożę SSW to później z czasem zejdzie samo czy muszę użyć do tego jakiegoś środka? I czy mogę ponownie nakładać SSW czy najpierw pozbyć pozostałości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112 Tak jak kolega wyżej mówi, jednak możesz śmiało wziąć najtańsze, spełni swoją rolę. SSW "podbijaj" przy każdym myciu neutralnym szamponem, dzięki czemu poprawisz hydrofobowość miejsc które mogły trochę osłabnąć (jednak SSW to mocny zawodnik i szybko się nie poddaje). 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112 nie zakładasz jej na rękę, lecz myjesz auto jak gąbką (część osób taki robi, gdyż rękawica od ADBL ma dość szeroki ściągacz).

Moim zdanie bardziej będziesz zadowolony z rękawicy Work Stuff. 

Jedyny słuszny ręcznik, to Gyeon silk dryer lub Work Stuff Monster. Innych nie kupuj.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka koleżeńskich uwag.

W nawiasie to co ja bym kupił:
ADBL Yeti (Good Stuff White Bear)
ADBL Shampoo (Meguiars Gold Class)
ADBL APC (Excede Advanced)
ADBL Tar and Glue ok
ADBL Tire and Rubber Cleaner ok
ADBL Tire Dressing lub Black water (proszę o doradzenie), jakbym miał brać Dressing to chciałbym też coś do plastików zewnętrznych ok. Tire dressing długo siedzi, zaś Black Water nadaje się na szybkie akcje, można to kłaść na mokre opony, ale leży max. 2 tyg.
ADBL BJS na owady może być.
ADBL SSW (czy oprócz SSW jest sens kupować QD?, ewentualnie czy zamiast SSW iść w stronę QW?) Weź samo SSW - robi robotę.
Rękawica do mycia Monster Shine Wiggle lub coś innego, np. Caremitt od ADBL. (Lepiej rękawica Work stuff) 
Ręcznik Super Shine Deep Blue Fluffy Dryer lub coś innego (tylko Work Stuff Monster lub Gyeon Silk)
Inne pierdoły jak wiadra, separator, szczota do felg, mikrofibry (dobrze mieć dwa wiadra, w tym jedno z separatorem. Bierz te od Good Stuff lub Nowość od Work Stuff. Na mikrofibrach nie oszczędzaj, do docierania ssw np. Work Stuff gentleman, zaś do szyb Pomarańczowy wafel od ADBL).

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, paperson napisał:

ADBL Tar and Glue ok
 ADBL Tire and Rubber Cleaner ok

W 95% porada idealna 🙂

chociaz te 2 produkty bym zmienil.

tar and glue - Vasco / mx mowicki robil porownanie i jak dla mnie ten produkt to jeden z lepszych doatepnych na rynku.

tire - excede / dlatego ze jest w koncentracie. Mozesz sobie go rozrabiac 🙂

 

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2018 o 22:03, Tomas22 napisał:

W 95% porada idealna 🙂

chociaz te 2 produkty bym zmienil.

tar and glue - Vasco / mx mowicki robil porownanie i jak dla mnie ten produkt to jeden z lepszych doatepnych na rynku.

tire - excede / dlatego ze jest w koncentracie. Mozesz sobie go rozrabiac 🙂

 

ewentualnie z tańszych opcji t&g możesz się zainteresować produktem Carteca. tylko zapach ma bardzo nieprzyjemny. co do vasco nigdy jeszcze nie używałem ale mam zamiar kupić na testy przy najbliższej okazji

tire od excede jest świetny - nie śmierdzi intensywnie, jest w koncentracie i działa świetnie!

ogólnie widzę w wielu zestawach początkujących tendencję do opierania się na jednej marce - to bardzo słaba strategia wg mnie, bo każda marka ma produkty gorsze lub lepsze, poza tym no nuda straszna 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macmel z czasem na pewno będę próbował z różnymi markami, na razie jestem zielony w temacie więc opierałem na sieci A tam dużo osób polecało adbl, różne produkty, dlatego po kupnie vampira na próbę zdecydowałem się najpierw na tę markę 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, paki112 napisał:

@macmel z czasem na pewno będę próbował z różnymi markami, na razie jestem zielony w temacie więc opierałem na sieci A tam dużo osób polecało adbl, różne produkty, dlatego po kupnie vampira na próbę zdecydowałem się najpierw na tę markę 😄

Hmmm... to po co zakładać wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Birkhof napisał:

Hmmm... to po co zakładać wątek?

Bo chciałem się upewnić, że te 5 stówek, które zostawię w sklepie za te środki nie będą stratą pieniędzy. Będąc studentem to duża suma. Tak będę mieć większy fun

Poza tym od tego chyba jest ten dział, żeby się podpytać tych co mają większą wiedzę😙

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, paki112 napisał:

Bo chciałem się upewnić, że te 5 stówek, które zostawię w sklepie za te środki nie będą stratą pieniędzy. Będąc studentem to duża suma. Tak będę mieć większy fun

Poza tym od tego chyba jest ten dział, żeby się podpytać tych co mają większą wiedzę😙

No to koledzy Ci doradzili co i jak (że te 5 stówek możesz / lepiej wydać na produkty sprawdzone). Upierasz się mimo wszystko przy adbl, więc założyłeś wątek wiedząc, że i tak zostaniesz przy swoim wyborze? 😉  Tak to wygląda. Uwierz - chłopaki przerobili różne produkty i wiedzą co mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Birkhof napisał:

No to koledzy Ci doradzili co i jak (że te 5 stówek możesz / lepiej wydać na produkty sprawdzone). Upierasz się mimo wszystko przy adbl, więc założyłeś wątek wiedząc, że i tak zostaniesz przy swoim wyborze? 😉  Tak to wygląda. Uwierz - chłopaki przerobili różne produkty i wiedzą co mówią.

+1.

Lepiej bym tego nie ujoł👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof Domyślam się, że wiedzą lepiej, dlatego się zapytałem i częściowo wziąłem tak jak proponowali np tire&rubber i apc od excede, rękawica, ręcznik i mikrofibry od work stuff. Może źle sformułowałem odpowiedź 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.