Skocz do zawartości

Opel Astra H GTC 2006


BarteQk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Odświeżenie Asterixa pokazałem w dziale W&W, w tym temacie pokaże wam jak zajmuje się autem na codzień.

 

 

Pierwsze porządne mycie na 2 wiadra zrobiłem jakoś 2 tygodnie po polerce i woskowaniu, w momencie gdy na lakierze pojawił się film z brudu którego nie ruszała sama woda. Przez te 2 tygodnie auto było myte jakoś 3-4 razy na myjni bezdotykowej - czarny lakier i wszędobylski kurz sprawia że dosyć często jestem na myjni bezdotykowej. Jako iż nie mam zaufania/nie wiem jaka chemia jest na myjni, a chciałem przetestować wytrzymałość HoW Sapphire wspomagałem się pianą sonaxa w ręcznej pianownicy oraz ostatnim programem na myjni czyli wodą demineralizowaną - mycie oczywiście w godzinach późno wieczornych żeby nikomu nie przeszkadzało że okupuje stanowisko 😄 

Kilka dni po polerce dotarły forumowe naklejki

1f898ed68bd679b6gen.jpg

ff0adf6f4707d0e7gen.jpg

Jak zawsze zaczynam od felg - mimo że nie wyglądały na jakieś mega brudne, to tak wyglądały po użyciu Cleantech Red Dawheel - ciekawe czy to barwniki czy po prostu zebrało się na nich aż tyle opiłków

797d834aee49f163gen.jpg[/URL

tył jak zwykle mniej krwawi]

54f2e8d0249fc4c2gen.jpg

później użyłem pędzelka do felg ale już nie robiłem zdjęć - troszkę czas naglił

Felgi sobie krwawią, wiec czas na użycie aktywnej piany sonaxa, Karcher wrócił z naprawy więc mogłem skorzystać z pianownicy PA, stężenie 1:10

6d9420585d8ccf3fgen.jpg

e74ea4c34926ab6bgen.jpg

Następnie spłukanie piany, mycie na dwa wiadra przy użyciu szamponu i rękawicy ADBL, później suszenie za pomocą ręcznika gyeona.

Było dosyć duszno, a to w połączeniu z twardą wodą u mnie spowodowało waterspoty 😕 więc musiałem wspomóc się qd, zdecydowałem się na polecany FW Botox - bardzo fajny atomizer, można powiedzieć wręcz idealna mgiełka, produkt na lakierze dociera się bardzo łatwo, więc polecam.

b6df96a1cc237877gen.jpg

6a23fc318f72e19agen.jpg

Wczoraj ponownie umyłem auto na bezdotyku, jednak hydrofobowość spadła - auto było bardzo zakurzone, po czym była mega ulewa i na myjni już nie było tak fajnie.

Mam nadzieję że wosk tylko się przytkał i wystarczy umyć auto na 2 wiadra, a nie to że wosk powoli umiera 😕

Jeśli to drugie to może i dobrze, bo z kropel HoW Sapphire jestem średni zadowolony 😛 Prawdopodobnie pójdę w stronę któregoś wosku Soft99, nie wiem jeszcze tylko który - zależy mi na kroplach i efekcie przyciemnienia i lustra, wytrzymałość spada na dalszy tor.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
13 godzin temu, BarteQk napisał:

Wtrącimy się trochę 🙂 W tej roli widzimy dwóch kandydatów - The Kiwami lub Dark & Black Wax. Oba zawierają Carnaubę więc dadzą efekt, o którym wspominasz. Pod tym postem, w komentarzach zrobiła się nam kopalnia materiału, dokładnie na ten temat 😉 

 

  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli chcesz efekt lustra to King Of Gloss, z 3 miechy powinien wytrzymać wg tego co na forum było mówione na jego temat, natomiast na okres zimowy polecam Fusso 12months - używam i polecam, kropelkuje też znakomicie i daje solidną ochronę w okresie jesienno zimowym szczególnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich deszczach i remoncie dróg auto dosyć mocno dostało w kość jeżeli chodzi o brud - krople praktycznie bezkształtne, myślałem że może wosk się "zapchał". Najpierw aktywna piana, później mycie na 2 wiadra, no i niestety muszę stwierdzić że House Of Wax Sapphire na moim lakierze wytrzymał około miesiąca..

Ale zdecydowałem się w końcu na Kiwami od @Soft99 😄 więc wleciał t&g, wleciał iron, i lakier został zabezpieczony tym woskiem. Pierwsze wrażenia - zapach chemiczny, z delikatną nutką cytrusową. Aplikacja i docieranie - bajecznie proste. Efekt - wg mnie Kiwami bardziej przyciemnił lakier niż HoW Sapphire, czekam na deszcz żeby ocenić krople 😄

Tutaj 2 zdjęcia na szybko

a8fed80e0d62765agen.jpg

ad5a8b5f95178c1agen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
11 godzin temu, BarteQk napisał:

Ale zdecydowałem się w końcu na Kiwami od @Soft99 😄 więc wleciał t&g, wleciał iron, i lakier został zabezpieczony tym woskiem. Pierwsze wrażenia - zapach chemiczny, z delikatną nutką cytrusową. Aplikacja i docieranie - bajecznie proste. Efekt - wg mnie Kiwami bardziej przyciemnił lakier niż HoW Sapphire, czekam na deszcz żeby ocenić krople 😄

Jest lustro! Bardzo fajny efekt, a trwałością też nie powinien rozczarować 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie,

 

Jakoś nie było czasu pisać na bieżąco co się działo z autem, więc czas was troszkę zanudzić 😄

Wosk Soft99 Kiwami był na aucie od połowy lipca, regularnie myty na bezdotyku z wykorzystaniem aktywnej piany sonaxa z ręcznej pianownicy i ostatniego programu + raz na jakiś czas ręczne mycie na 2 wiadra i wspomagany QD Funky Witch Botox. Jakoś pod koniec października zaczął słabnąć - doły drzwi tafla, tak samo tył, wg mnie dobry wynik, zgodny z tym co podaje producent @KUBAS_95

Jako iż zima zbliżała się coraz większymi krokami, trzeba było przygotować auto - zdecydowałem się na kombinację CarPro Essence + Gyeon CanCoat.

W tzw międzyczasie wpadły rzeczy niezwiązane z detailingiem, których wg mnie brakowało - do bagażnika zawitała nieduża skrzynia basowa Blaupunkt wraz z wzmacniaczem oraz kolorowy wyświetlacz, a listwa grilla została pomalowana plastidipem - jednak z efektu nie byłem do końca zadowolony więc później okleiłem listwę folią carbon.

Skrzynia zajmuje bardzo mało miejsca w bagażniku, a w połączeniu z seryjnym radiem i 7 głośnikami gra bardzo fajnie - pojawił się głęboki bass bez efektu dudnienia, czyli to co chciałem osiągnąć.

Wnętrze dzięki kolorowemu wyświetlaczowi odmłodniało o kilka lat 😄

64c1ae4dac28aad7.jpg

Przygotowania do zabezpieczenia zacząłem w piątek 9 listopada po pracy, było dosyć chłodno i już ciemno więc nie było czasu na zdjęcia - standard bez żadnych udziwnień, czyli:

- Aktywna piana sonax

- Mycie na 2 wiadra, szampon ADBL

-Osuszenie auta ręcznikiem Monster od WorkStuff, swoją jest genialny!

-T&G i Iron, wyczyszczenie felg i opon

-Ponowne suszenie i wjazd do garażu do zabezpieczenia.

Essence użyłem na czerwonym padzie nata, całkiem przyjemnie pracowało się z tym produktem.

Skończyłem jakoś w okolicach 24, podkręciłem grzejnik w garażu żeby było ciepło i poszedłem spać.

Kolejny etap czyli CanCoat zacząłem jakoś ok 15 następnego dnia żeby mieć pewność że Essence już się "utwardził"

82486cec55ad18df.jpg

Aplikacja CanCoata jest banalna, na opony wleciał niezawodny dressing od ADBL, a na plastiki nowość w moim arsenale czyli Koch Chemie Nano Magic Plast Care - aplikacja również banalna, a jak się później okazało krople bardzo fajne i dobra wytrzymałość.

Klasyczna 50/50, jedna strona świeżo po aplikacji, oczywiście wyczyszczona i odtłuszczona - po przeschnięciu i wypolerowaniu zgodnie z zaleceniami producenta produkt zostawił bardzo fajną satynę.

221ffa1ca11cd358.jpg

Na wszystkie szyby nałożyłem NW od Softa99 - aplikacja bajka, efekt mega, ja jestem na tak!

Auto zostało na kolejną w noc w garażu, a po wyjeździe w niedziele prezentowało się tak:

6fa86c6f5c7a6fa9.jpg

Jako że robiło się coraz zimniej, wpadły koła zimowe - opony oczywiście zabezpieczone dressingiem od ADBL 😄

949e41a019d20a24.jpg

Letnie koła zostały wyczyszczone i schowane do garażu - zabezpieczenie będzie jakoś tydzień przed planowanym założeniem.

ad50d5b32704e5d0.jpg

W międzyczasie listwa grilla i bagażnika została oklejona folią carbon, a znaczki zostały pomalowane plastidipem w czarny mat.

bd147a4afd1d2f12.jpg

Pogoda stała się zimowa, więc auto dostało w kość, w końcu trafił się weekend bez opadów i temp na plusie więc można było w końcu porządnie umyć auto - tak pacjent prezentował się przed umyciem

36c62129aed10047.jpg

c5330154b71530da.jpg

27ad1b6609146001.jpg

Typowy zimowy brudas, po umyciu zupełnie inne auto - klasyczne mycie, qd botox i można śmigać 🙂

cd5415b9e3d92022.jpg

c6dd9cec9bde1ec3.jpg

b8fd0c8b898f8f25.jpg

f0bf3b40b0f01574.jpg

Rok 2018 dobiegł końca, więc i czas pomału kończyć relację - auto śmigało bez zarzutu, raz na jakiś czas myte na bezdotyku, z zimowego zabezpieczenia jestem zadowolony.

Przyszedł rok 2019, i jakoś w połowie stycznia niestety była stłuczka - kierowca MB Vito stwierdził że zmieni pas centralnie przed moją maską, jedyne co zdążyłem to hebel i odbić kierownicą, jednak doszło do kontaktu - nie obyło się bez policji bo wg kierowcy MB to moja wina bo ja w niego uderzyłem - jednak nagranie z kamerki z mojego auta i panowie policjanci wyprowadzili go z błędu - kosztowało go to 450 zł mandatu. U mnie uszkodzony zderzak, lampa, błotnik, w MB pękł zderzak tył.

46c2934b592e599f.jpg

Auto oddałem do ASO Opla na naprawę bezgotówkową - Compensa zaproponowała 3 tys zł odszkodowania(btw sama lampa to koszt ok 2700 zł), ASO wyceniło naprawę na 12 tys 😮

Obecnie śmigam zastępczym Hyundaiem, auto się naprawia - jedyny plus całej sytuacji że dostała strona którą i tak chciałem pomalować - zobaczymy w jakim stanie będzie lakier po odbiorze auta, na wiosnę planuję korektę więc na pewno pojawi się temat w dziale W&W, a może i uda się coś skrobnąć do PSB, zwłaszcza że Mikołaj w tym roku przyniósł lampę inspekcyjną z prawdziwego zdarzenia 🙂

Jak zwykle się rozpisałem, czekam na wasze komentarze - zabrakło zdjęć z latarką, ale Essence ma pełno wypełniaczy więc zdjęcia nie byłyby "miarodajne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fitte ogólnie jeżeli chodzi o look, kropelkowanie i łatwość aplikacji to mega produkt. Jeżeli chodzi o wytrzymałość - producent twierdzi że do 12 miesięcy, czyli jak wytrzyma 6 to będzie dobrze.

W tamtym roku nałożyłem go na jałowy, odtłuszczony lakier(czyli taki jak wymaga producent) to wytrzymał jakieś 4-5 miesięcy więc nie najgorzej. W tym roku był nałożony na CarPro Essence bez odtłuszczenia, i zauważyłem że już na początku stycznia zaczął słabnąć - czyli krócej wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjjj szkoda Asterki .. cóż, części do niej tanie nie są, szczególnie bixenon. Ale nie da się ukryć, że zarówno lampy jak i cale auto - jest po prostu zajebista. Ilekroć przesiadam się do "Aśki" mojej dziewczyny ( Astra H Caravan 1.7 110KM) to mam ochotę jechać jak najdalej, wspaniałe auto. Nadal mam w pamięci czarne kombi moich rodziców... Wspaniałe auta 🙂 Dbaj o nią, bo tak zachowana "trójka" to skarb 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor
W dniu 10.07.2018 o 22:08, BarteQk napisał:

Jak zawsze zaczynam od felg - mimo że nie wyglądały na jakieś mega brudne, to tak wyglądały po użyciu Cleantech Red Dawheel - ciekawe czy to barwniki czy po prostu zebrało się na nich aż tyle opiłków

Nie to nie barwniki 🙂
Nasz produkt jest jednym z najmocniej skoncentrowanych deironizerów na rynku 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do tuby. Masz cd70 czy dvd90? W sumie żadna różnica, chodzi mi o to jak podłączyłeś tubę do tego radia? Przesiadłem się z astry f caravan na Vectrę C i tuba od paru lat siedzi nie używana w astrze 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2019 o 20:32, cleantechco napisał:

Nie to nie barwniki 🙂
Nasz produkt jest jednym z najmocniej skoncentrowanych deironizerów na rynku 🙂
 

jest bardzo wydajny, to fakt 🙂

 

@Badii23 u mnie CD70 Navi, a do podłączenia użyłem konwertera sygnału audio RCA, jakieś 20 zł na allegro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Muszę również zastanowić sie nad takim produktem, bo auto którym obecnie jeżdżę bardzo często narazone jest na deszcz oraz inne nieprzychylne warunki (niestety ale nie mam na razie możliwości garazowania). Nie nastawiam sie nawet na te 12 miesięcy, ale jakby produkt wytrzymał nawet te 6 miesięcy, to i tak byłoby bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.