Skocz do zawartości

zakupić drugi ADBL roller 9mm czy 15mm?


damian777

Rekomendowane odpowiedzi

9mm to troche zabawka, porządnego cuttingu tym się nei zrobi, 15mm no to już jest fajna maszyna dosyć uniwersalna, skracająca czas pracy i ułątwiająca ją niezmiernie.
Jednak mówić że roller wygodniejszy od big foota to jak powiedzieć, że podróbka rolexa jest lepsza od oryginału 😉  szczególnie że roller wzorowany jest na foocie i kształtem nie różni się nic, wiec ciezko żeby byłą wygodniejsza jest cięższa i w dotyku wykonana z gorszej jakości plastiku, dodatkowo rupes jest cichszya 500w silnik robi lepiej od nie maszyn 800watowych. Ale to troche inna liga cenowa.
Bierz 15mm rollera dla osoby bardziej ogarnietej a 9mm zostaw dla mniej zaawansowanej, potem stwierdzisz ze 9mm to zabawka a 15mm to jest jednak coś 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania. O ile o adbl 9mm jest dużo informacji i nawet filmików i testów, o 15mm nic nie mogę znaleźć. Bardzo proszę o opinię na temat "15". Niestety muszę od czasu do czasu założyć "futro". Czy adbl "15" poradzi sobie i czy dokupie do tego sprzętu pad z futrem. Z góry dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sylwek25 napisał:

i czy dokupie do tego sprzętu pad z futrem. 

przecież talerz oporowy we obu tych maszynach jest 125mm, jest to najbardziej popularny rozmiar i padów masz od wyboru do koloru 🙂

skok 15 będzie mieć większą siłę cięcia niż 9mm.

15/21 ma inne talerze niż 9mm ze względu na mocowanie. 9 ma najzwyklejsze i tańsze, a większe mają przykręcane od spodu, te talerze są droższe gdybyś chciał na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ghost za szybką podpowiedź. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Wiem że rupes to inna liga ale czy warto kupić rollera "15" czy dozbierać na rupes mark 2. Dopiero zaczynam przygodę ale nie chcę też wydawać na zaś bo wiesz jak to w warsztacie. Jeszcze mnóstwo rzeczy do kupienia spawarka kompresor i inne takie i zaczyna budżet trzeszczec. Czy adbl 15 wystarczy czy lepiej poczekać na większe fundusze? Tylko szczerze:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.