Skocz do zawartości

Soft99 Tire Black Wax


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Tommy Lee napisał:

@Tomas22 Co masz dokładnie na myśli pisząc że wybiela?

Na zdjeciach z bliska opona jest taka szarawa. Wyglada to jak jakis niechiny osad lub nalot 🙂

wina oczywis cie zdjec z bliska 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, Tomas22 napisał:

mam nadzieje nie zaczales jeszcze zabawy 🙂

powolutku dochdoze do siebie dopiero.

9 godzin temu, Tomas22 napisał:

Zblizenia na opone tak naprawde nic nie wnosza 🙂 na ta chwile jedynie widac ze tire wax wybiela opone zamiast ja przyciemnic. 🙂

Rozwiń bo nie rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel koledze chodzi o to że na zdjęciach z bliska opona jakby więcej światła odbijała i jest jaśniejsza niż miejsce gdzie nie było Black Waxa. Przez co zamiast przyciemnić, zaczernić oponę to efekt jest jakby ją "wybielilo". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomas22 napisał:

wina oczywis cie zdjec z bliska 🙂

No tak teraz rozumiem, faktycznie opona tak może wyglądać bo wosk po przepolerowaniu daje lekki połysk na gładkiej powierzchni. Stojąc 2m od auta opona jest jednolicie czarna (wosk pokrywa ewentualne plamy) i nie ma tego połysku jak przy zrobionym zdjęciu z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tommy Lee napisał:

No tak teraz rozumiem, faktycznie opona tak może wyglądać bo wosk po przepolerowaniu daje lekki połysk na gładkiej powierzchni. Stojąc 2m od auta opona jest jednolicie czarna (wosk pokrywa ewentualne plamy) i nie ma tego połysku jak przy zrobionym zdjęciu z bliska.

Dokladnie a zdjec z daleka nie widzialem 🙂 

 Do Mnie w dresingach przemawia to jak opona z.dresingiem wyglada na aucie a nie jak dresing na oponie 🙂

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda to u mnie:

Zakurzone po 3 dniach od aplikacji, po drugiej aplikacji w cieniu i słońcu. Generalnie wygląda jak czysta opona. I tyle. Wielkiego przyciemnienia nie zauważyłem, błyszczeć się nie błyszczy. Bardzo naturalny wygląd.

20180725_111012_HDRa.jpg

20180725_115025_HDRa.jpg

20180725_115045_HDRa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i patrzę i dochodzę do wniosku że efekt mi się kompletnie nie podoba.

Za mało czarnego w czarnym. Wizualnie wygląda to niestety nijako. Mam wrażenie że każda opona wygląda lepiej po samym umyciu cleanerem niż po nałożeniu wosku

  • Lubię to 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pierwsze wrażenia opisałem tutaj:

Były jak najbardziej pozytywne.

Teoria a praktyka to dwie różne rzeczy.

Rzeczywiście genialnie i szybko otwiera się tą puszkę tym plastikowym wieczkiem.

+ wygodna, poręczna puszka.

+ konsystencja wosku nie płynu

+ wygodny aplikator który bez problemu poradził sobie z aplikacją produktu nawet na starych, chropowatych oponach - zwykła gąbeczka przy aplikacji Tenzi pokruszyła się.

+ wosk dobrze wypełnia chropowatą, starą gumę - "zaklejając" ubytki

- totalnie nie moja bajka czerni. Lubie tłusty, czarny blask. Tak na przykład na tych oponach wygląda Nigrin (dzięki @S3ci0r , notabene u Ciebie też tak leje ? Ten spray jest tragiczny. 40% produktu trafia na ręce i w powietrze a 60% na oponę, może mam wadliwą puszkę ? )

2018-08-03_18.37.38.jpg


2018-08-03_18.44.38.jpg


2018-08-03_19.09.50.jpg

Do porównania z @Soft99 użyłem @tenzidetailer Opona Plastik, który notabene był dla mnie liderem najbardziej matowego dressingu. Okazuje się, że Soft99 jest jeszcze bardziej "wyblakły".

Oczywiście to tylko moje odczucia bo "rodzinka" stwierdziła, że opona wygląda bardzo dobrze. Nie mniej jednak mój spaczony gust woli tłustą czerń.

2018-08-03_18.36.46.jpg


2018-08-03_19.08.44.jpg


2018-08-03_19.08.49.jpg

Podsumowanie:

Generalnie byłby to produkt dla mnie gdyby nie ta barwa. Jeśli @Soft99 wypuści identyczną puszkę ale z woskiem w świecącej, błyszczącej czerni - kupię go bez wahania (ala Mamba Shine 😉 )

Na rynku detailerskim jest mimo wszystkich wielu pasjonatów matu/satyny więc produkt na pewno znajdzie odbiorców.

Zobaczymy jak długo posiedzi. Licznik z czytany, sprawdzimy żywotność.

2018-08-03_18.36.56.jpg


2018-08-03_18.37.00.jpg


2018-08-03_18.37.07.jpg


2018-08-03_19.01.04.jpg

 


2018-08-03_19.08.28.jpg


2018-08-03_19.21.33.jpg

Spoiler

 

Na opony dodatkowo nałożyłem kilka innych produktów. Zobaczymy ile posiedzą. Auto jest myte może raz na miesiąc ? dwa ?

1. Shiny Garage B2B - testuje od dwóch miesięcy ? Może półtora. Świetny dressing. Mniej lśni niż ADBL i DW. Ale o tym kiedy indziej w innym dziale 😉

2. Daniel Washington Tire Dressing - bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ten produkt, myślałem że to satyna a tu błyszcząca czerń 😄 W pytę 😄 Muszę porównać z ADBL.

3. Nigrin - spray. Tłusta, błyszcząca czerń - tak jak lubię, ale puszka i gwint tragiczny (może uszkodzony)

2018-08-03_18.28.06.jpg


2018-08-03_18.28.47.jpg


2018-08-03_18.28.56.jpg


2018-08-03_18.28.59.jpg


2018-08-03_19.01.24.jpg

 

2018-08-03_18.44.38.jpg


2018-08-03_18.37.45.jpg


2018-08-03_19.10.04.jpg

 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Tomas22 napisał:

Patrze patrze a zdjec calosci auta swiezo po aplikacji nie ma 😄

@Domel duza roznica w efekcie na zywo a na fotce ?

Wciśnij mi lajki to może za kasę z youtuba wreszcie kupię aparat foto, zamiast obecnej suszarki 😄

Dla mnie to jest efekt suchej, sklepowej, nowiutkiej opony albo lakierki komunijne przez wyglancowaniem 😉

2018-08-03_19.01.04.jpg


2018-08-03_19.00.48.jpg


2018-08-03_19.08.22.jpg


2018-08-03_19.19.40.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Domel napisał:

Tak na przykład na tych oponach wygląda Nigrin (dzięki @S3ci0r , notabene u Ciebie też tak leje ? Ten spray jest tragiczny. 40% produktu trafia na ręce i w powietrze a 60% na oponę, może mam wadliwą puszkę ? )

możliwe że jakiś uszkodzony atomizer Ci się trafił. ja przestałem aplikować za pomocą atomizera po pierwszym użyciu bo bardzo dużo produktu idzie w kosmos i mi po prostu szkoda siuwaxu, teraz daję produkt na one shota adbla i tym nakładam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, S3ci0r napisał:

możliwe że jakiś uszkodzony atomizer Ci się trafił. ja przestałem aplikować za pomocą atomizera po pierwszym użyciu bo bardzo dużo produktu idzie w kosmos i mi po prostu szkoda siuwaxu, teraz daję produkt na one shota adbla i tym nakładam 😉

No ok, ale mi on leje po puszcze i rękach.

Ile u Ciebie siedzi +/- ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam Tire Wax mam sprawdzony już kolejne opakowanie i po kilkuset km wystarczy spłukać wodą brud  i wysuszyć u mnie trzyma się bez zarzutów. Jeśli komuś zależy na efekcie satynowej nowej opony to super a jeśli na błyszczącej to nie będzie usatysfakcjonowany. Ja wolę wygląd nowej opony:) Jeśli chodzi o trwałość to wszystko zależy też jak trasa bo jak cross to wiadomo , że efekt będzie różny. Fajne jest to, że wosk daje efekt hydrofobowy i woda spływa jak po kaczce:) Rada dla Kobiet - koniecznie nakładajcie w rękawiczkach i na bieżąco ręcznikiem nadmiar usuwajcie z felg jak wam się pomaluje - mniej się namęczycie z usunięciem jak wyschnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2018 o 11:44, Domel napisał:

Taki mat i satyna z czym by to można porównać ? Ja gustuję w tłustym błysku.

Może Tenzi ? Rzućcie jakieś propozycje.

Rozważałem też Tire Black Wax, ale jednym z większych sklepów mi po prostu odradzono, ze względu na brak efektu Wow. Skusiłem się na FireBall BlueWax i zdecydowanie przebija efektem to co widziałem w tym wątku.

 

Co też mi się nie podoba w softowym wosku, że należy go jeszcze dotrzeć, jak wosk do lakieru. Połysk owszem widzę tutaj, ale czerni specjalnie nie zwiększa, w przeciwieństwie do blue wax'a.

 

Na ogromny plus, Soft99 TireWax świetnie kropelkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.