Skocz do zawartości

Shiny Garage - Extreme Drying Towel


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Shiny Garage - Extreme Drying Towel

(EDT)

Nowy produkt ze stajni Shiny Garage który wpadł do mojego koszyka.

DSC09586.jpg


DSC09588.jpg

 

 

Cytat

Shiny Garage Extreme Drying Towel to innowacyjny ręcznik do osuszania karosierii. Zastosowanie technologii "Twisted Loop" umożliwia ręcznikowi wchłonięcie ogromnej ilości wody bez konieczności wyżymania. Świetnie chłonie wodę, delikatny, nie rysuje lakieru.

rozmiar 90 X 60 cm

ultra chłonnym

twisted loop technology,

unikalna struktura włosia,

szybkoschnące włosie,

wchłania ogromne ilości wody,

nie pozostawia smug i nie rysuje lakieru,

nie zmienia swoich właściwości po praniu,

550 gs/m2

Pierwsze wrażenie miałem dość mieszane.

Ręcznik EDT waży około 305 gramów. Jest bardzo leciutki i można go złożyć w małą kosteczkę.

DSC09613.jpg

Czyli niecałe 100g mniej niż Beast z WorkStuff.

DSC09616.jpg

i niecałe 70g niż Monster:

DSC09614.jpg

 

 

EDT jest ultra lekki a co za tym idzie dla osoby takiej jak ja, która "całe życie" osusza niebieskimi Fluffy sprawia wrażenie "dziurawego".

Skąd to wrażenie ? Ponieważ struktura włosia jest rzadka i dłuższa niż w klasycznym Fluffy.

36522921_1773992399364425_50821271265266


DSC09475.jpg


DSC09476.jpg


DSC09478.jpg


DSC09479.jpg


DSC09481.jpg


DSC09605.jpg

 

I tutaj porównanie z klasycznym Fluffy.

DSC09600.jpg


DSC09601.jpg


DSC09602.jpg


DSC09603.jpg


DSC09604.jpg


DSC09606.jpg


DSC09607.jpg


DSC09608.jpg

 

Fluffy jest gęściutki, krótkowłosy i ma puszyste końcówki. Używam go od lat i ciężko mi było zaufać w zdolności EDT.

Włosie EDT sprawiało wrażenie drapaka. Nie mniej jednak EDT jest bardzo delikatny i mięciutki w dotyku.

Dorwałem jeszcze Monster'a Work Stuff aby porównać włosie: Jest bardzo podobne nazwijmy to "nitkowane", minimalnie krótsze i gęściejsze:

DSC09621.jpg


DSC09622.jpg


DSC09623.jpg


DSC09624.jpg


DSC09625.jpg


DSC09626.jpg


DSC09627.jpg

ETG bardzo mi przypomina Monstera, może nawet wyszło z jednej fabryki - tego akurat nie wiem i pewnie się nie dowiem ale podobieństwa w strukturze, designie są zauważalne (obszycie, włosie). Więcej o Monsterze i jego zdolnościach osuszających macie tutaj:

 

Pobawiłem się trochę ETG i Fluffy'm i jedno co zauważyłem to, że tego pierwszego łatwiej jest utrzymać w czystości. Jeśli jakimś cudem paproch organiczny wpadnie wam we włosie Fluffy'iego - bardzo ciężko go wydostać. Te puszyste końcówki włosia chwytają wszystko w siebie jak rosiczka owada 😉

 

Drosera_paleacea.wide.jpg

 

DSC09609.jpg


DSC09610.jpg


DSC09611.jpg

W EDT nie ma tego problemu. Kosmetyka tego ręcznika to pikuś. A wiadomo różne rzeczy się dzieją na placu boju. Niech rzuci QDekiem ten co mu nigdy ręcznik na ziemię nie upadł 😉 

 

 

Wracając do meritum tego testu - ETG - sprawdziłem sobie już na kilku autach. Moje uprzedzenia o wadze, objętości i strukturze włosia zostały rozwiane.

Film z zabawy 🙂

 

Podsumowanie:

+ Ręcznik jest ultra lekki.

+ Ręcznik jest bardzo chłonny. Pochłania wodę w pierwszym przejeździe. Bez problemu osuszyłem dziś MK3.

DSC09595.jpg

 

+ Ręcznik bardzo łatwo oczyszcza się z drobnicy nie/organicznej.

+ Ręcznik nie zostawia smug przy osuszaniu.

+ Ręcznik bardzo szybko schnie.

-/+ jedyne co mi w nim brakuje to torby do przechowywania ala Good Stuff. Ten typ woreczków strunowych jest już tak popularny, że nawet kapustę w niego pakują 😉

DSC09620.jpg

 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Pierwsze, mieszane wrażenie szybko ustąpiło po pierwszym użyciu. EDT to bardzo dobry zakup - działa jak natura chciała 😄 !

Pozdrawiam,

Domel.

 

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Lukaso napisał:

Tak

Testów ręczników WS było dużo (link powyżej - chłopaki zrobili genialną robotę - urzekło mnie to namaczanie ręczników w garnku 😉 ) i generalnie możesz sobie już jakąś opinie wyrobić. Jeśli chodzi o ręcznik  SG i jesteś nie pewny poczekaj jak inni użytkownicy go przetestują. Jestem bardzo ciekaw jakie opinie się pojawią. Mam nadzieje, że nie będę jedyną osobą 😉

Ja jestem bardzo zadowolony z SG i WS. Jak to w życiu bywa jednym spasuje pierwszy innym drugi. Ja osobiście po to żeby przedłużyć im życie - używam na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzisiaj macałem ręcznik SG- wykonanie tragiczne i nie ma opcji żebym go kupił, mój 3 letni Fluffy wygląda lepiej (wypożyczyłem na testy, ale i tak nie kupię).

 

...ale wziąłem w rąsie Work Stuff Monster i nawet się nie wahałem z zakupem, wykonanie bajeczne, a nie długo będę wiedział jak chłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

Odgrzebuje:

4 miesiące używania ręcznika, tydzień w tydzień czyli około +/-16 myć. Prany 5 razy wedle sztuki.

Ciągle leciutki, delikatny, chłonny. Zero problemów z haftem, pruciem etc . Dalej świetnie chłonie i dociera.

Ostatni raz użyty wczoraj - 30 Październik - temperatura powietrza 17st - 20:00

Podtrzymuje moje zdanie. Bardzo dobrze mi się nim pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Moderator

Nowa Wersja

 

obraz.png.03b4a9e79cdef613b23c83578aa329d7.png

 

Cytat

Shiny Garage Extreme Drying Towel – to innowacyjny bardzo chłonny ręcznik do osuszania samochodu. Dzięki zastosowaniu technologii "Twisted Loop" umożliwia wchłonięcie dużej ilości wody bez konieczności "wykręcania". Charakteryzuje się wysoką chłonnością wody i delikatnością dla lakieru.

Najważniejsze cechy:

  • niezwykła chłonność,
  • technologia "Twisted Loop",
  • unikalna struktura włosia,
  • szybkoschnące włosie,
  • wchłania bardzo dużą ilości wody,
  • nie pozostawia smug i nie rysuje lakieru,
  • nie zmienia swoich właściwości po praniu,
  • Rozmiar: 90x60cm
  • Waga: 600gs/m2

 

Z tego co rozumiem fioletowy zastąpił zielony.

Mam 4 zielone i jestem z nich bardzo zadowolony.

Tutaj małe wspominki od 4:58

Nowy ręcznik:

 

+ Ręcznik jest bardzo chłonny i pięknie zbiera wodę bez zacieków, ale:

Chłonność ma limit - fizyki nie oszukasz - jeden ręcznik starcza u mnie na dach, do połowy wszystkich szyb i całą maskę - przy względnie dobrym hydro.

      U mnie idealną sytuacją byłoby osuszanie dwoma takimi ręcznikami - więc grupa docelowa może być zawężona.

+ Świetnie dosusza się się wersją XS - malutki, wygodny, chłonny ręczniczek do szczelin, wnęk, etc.

+ Duży ręcznik jest bardzo leciutki, patrząc pod światło wydaje się jakby był dziurawy - oczka rosołowe 😉 ale nie przeszkadza to w niczym.

+ Ręcznik prany już 10x - 40st C. - dalej jak "nowy".

nice pop tv GIF by Nightcap

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowygaraz #domelowyrecznik #domelowemikrofibry

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Domel A jak z prowadzeniem po mokrej powierzchni, widze ze całkiem ładnie bo mam dementora z ADBL to on nie nadaje sie do prowadzenia nim po lakierze, tzn przyłóż, przyklep oderwij co mnie w nim mega irytuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 minut temu, Streat napisał:

@Domel A jak z prowadzeniem po mokrej powierzchni, widze ze całkiem ładnie bo mam dementora z ADBL to on nie nadaje sie do prowadzenia nim po lakierze, tzn przyłóż, przyklep oderwij co mnie w nim mega irytuje. 

Ręcznik jest ekstremalnie lekki. To co pisałem wyżej sprawia wrażenie dziurawego 😄 Pod światło prześwituje mi logo na bluzie 😄

obraz.png.f5b5340aefb2bf26c16d71c0fae2b726.png

Ręcznik stopniowo wypełnia te przestrzenie wodą, prowadzenie po lakierze rewelacyjne, ale tak jak wspominałem wyżej pojemność wodną ma ograniczoną 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.