Skocz do zawartości

Zestaw do oceny + kilka pytań


januszM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji iż szykuje mi się zakup auta chcę przygotować się na odświeżenie go po zakupie i w późniejszym czasie utrzymywanie w dobrej formie. Nawał pracy i nowych obowiązków sprawił że wypadłem z obiegu tego amatorskiego oczywiście 🙂 i nie mogę się odnaleźć w natłoku nowych producentów środków i zmian składów starych.

To co mam aktualnie na stanie to

  • pasta menzerna 2500 i 4000, 1 pad polerski i 1 wykończeniowy
  • dresing do plastików zewnętrznych Autoglym Bumper & Trim Gel

Planuję kupić

  • SOFT99 Fusso Coat 12 Months
  • tuga alu-teufel spezial
  • ADBL Black Water Tire
  • ADBL APC PRO
  • ADBL Interior WOW lub POORBOY'S Natural Look
  • ADBL Tar and Glue Remover
  • ADBL Shampoo

Do tego jeszcze IPA, glinka tylko tu nie mam żadnych typów jak coś możecie polecić będę wdzięczny czy to po prostu bez większego znaczenia?

Cleaner czy konieczny czy samo wyjałowienie lakieru przy pomocy IPA pod wosk wystarczy?

I ostatnie pytanie chyba najbardziej standardowe, czy czegoś nie pominąłem, czy czegoś nie brakuje?

Za każdą opinię i radę będę bardzo wdzięczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IPA to nie cleaner. Wg mnie bez cleanera dużo tracisz woskując samochód. Idealnie pokazane jest to na tym filmiku:

 

Co do szamponu do PRO jest do mycia przed woskiem, korektą itp. Jest bardziej agresywny przez co narusza woski, wymywa pasty itp. Snowball nadaje się do codziennej pielęgnacji, możesz rozważyć ciasteczkowy Good Stuff Bumblebee 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2018 o 12:35, januszM napisał:

ADBL Black Water Tire

Polecił bym też black mamba shine. 

 

W dniu 24.06.2018 o 12:35, januszM napisał:

ADBL Interior WOW lub POORBOY'S Natural Look

Jeśli szukasz mocnego przyciemnienia to rozważ jeszcze Autobrite Pink sheen, po natural look niestety ja mam białe plamy po kontakcie z wodą.

 

W dniu 24.06.2018 o 12:35, januszM napisał:

ADBL Tar and Glue Remover

Może lepiej Prickbort, jak ci przyjdzie w starej butelce to więcej poleci ci po rękach jak na lakier. 

Cleaner aby nie wydać sporo może być shiny garage, osobiscie używam wersji z lekkimi właściwościami ściernymi i nie mam zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.