Skocz do zawartości

Glaco long type


Author

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mam ten sam problem ze skakaniem. W sobotę nałożyłem Glaco na pióra i skaczą, tak więc to jakaś ściema z tym smarowaniem piór. Co to niby pomoże smarowanie sprężyn? Jak to smarować, całość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piskasz na sprężynę i kilka razy otwierasz i zamykasz ramię tak jakbyś smarował zawiasy 🙂 Chodzi o docisk odpowiedni pór 🙂 spręzyny po kilku latach juz nie są takie jak wczesniej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
33 minuty temu, maciek-drummer napisał:

Mam ten sam problem ze skakaniem. W sobotę nałożyłem Glaco na pióra i skaczą, tak więc to jakaś ściema z tym smarowaniem piór. Co to niby pomoże smarowanie sprężyn? Jak to smarować, całość? 

Na tzw. "skakanie" wpływ ma kilka czynników. Pierwsze o co warto zadbać, to pióra wycieraczek - im nowsze, tym bardziej elastyczne i skuteczniej pochłaniają powstałe naprężenia. Stare lub zużyte pióra to jeden z częstszych powodów powstawania tego problemu. Wypracowane pióra nie mają już odpowiedniej powierzchni styku z szybą i mogą skakać. Może się też zdarzyć tak, że materiał z którego są wykonane niechętnie współpracuje z NW. 

Doradzane tu smarowanie sprężyn ma zapewne na celu poprawę docisku  - sprężyna po latach użytkowania może być już wypracowana i zastała, a wtedy to też może być przyczyna skakania wycieraczek. Ciężko nam ocenić, czy smarowanie coś tu pomoże, ale jest to dość prosty i tani zabieg więc na pewno warto spróbować. 

Mocno zniszczona powierzchnia szyby też potrafi dać się we znaki. 

Z naszego doświadczenie wynika, że taki proces:  Glaco Glass Compound (solidnie) => Odtłuszczenie (opcjonalnie) => NW Glaco (do wyboru) => Nowe pióra i problemów być nie powinno.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer Ja założyłem nowe pióra i po tygodniu dalej mi skakały/skrzypiały. Ktoś tutaj na forum (chyba @Michał126) polecił mi przesmarowanie sprężyn dociskowych ramion wycieraczek. Problem znikł i jest spokój teraz raz na pół roku psiknę sprężyny i jest ok 🙂

WD40 jest to słaby produkt, bo spłynie z woda. Ja użyłem WURTH Silikon Spray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2018 o 13:54, maciek-drummer napisał:

@Soft99 Szyba umyta płynem, następnie Glass Polishem, czystą ipą i dopiero aplikowane Glaco

@Michał126 @david2888 Dziękuję za podpowiedzi, spróbuje nasmarować sprężyny ramion.

@maciek-drummer - pomogło ? miałem podobny problem z inną NW  na dwóch różnych autach i odpuściłem temat aplikacji na przednią szybę. Waham się czy nie wrócić do tematu z polecanym wszędzie Ultra Glaco, póki co używam półśrodka - SOFT99 GLACO DE CLEANER 400ML. Efekt hydrofobowy jest OK, utrzymuje się do ok mca a pióra nie skaczą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrpawel wczoraj posmarowałem sprężyny w ramionach, ale WD40 bo tylko to miałem pod ręką, z tym że jest na razie pogodnie i nie mam jak sprawdzić. Napiszę za jakiś czas jak będzie w deszczowe dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrpawel ,@Soft99  Nadeszły deszczowe dni i melduje, że posmarowanie sprężyn nie wiele pomogło, jest delikatna różnica, ale bez szału. Może to dlatego, że to WD 40, a nie smar sylikonowy. Pióra mam nowe Bosha może to też być przyczyną, nie mniej jednak po rain x nie miałem problemu skakających wycieraczek, tak po Glaco mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie miałem zły kąt ustawienia ramienia względem szyby i to powodowało skakanie wycieraczek (ale chyba już taka porada padła w tym temacie). Jak mam świeżo położonego Glaco to tez mi wycieraczki skaczą. U mnie pomaga przy pierwszym deszczu psiknąć spryskiwaczem (i tak jak pada deszcz, to nie szkoda o zabrudzenie, poza tym Sonax raczej i tak nie zostawia śladów). Zauważyłem u siebie, że czyszczenie piórek samą IPĄ wzmaga "skanianie". Tłumaczę to sobie tym, ze IPA wysusza gumę, szyba po Glaco też jest raczej sucha i przez to opór jest większy, Używam jej do czyszczenia, a potem przecieram piórka jeszcze płynem do spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.