Skocz do zawartości

Test K2 GRAVON Lite


purpleblaze

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT 10.07 - 4500km po aplikacji - wysokie temperatury, autostrady, owady, lokalna myjnia:

EgbSE59.jpg

Kropelkowanie bez zmian - K2 kropelkuje drobnej od Mrfix, jednak te drobne krople szybciej uciekają z powierzchni maski w czasie jazdy (niestety nie zdążyłem uchwycić tego na zdjęciu); nadal utrzymuje się efekt przyciemnianie lakieru przez K2 Gravon Lite:

b7G6poM.jpg

HF32cmD.jpg

Póki co powłoka trzyma się dobrze - minął niespełna miesiąc od aplikacji i 4500km - jak na powłokę bez nałożonego reloada po aplikacji - jest ok. 

@K2 Auto jak nowe Obserwujemy dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

EDIT 26.07 - przebieg 66323km - czyli 6 tygodni/6200km od aplikacji, żadnych reloadów:

qIqaHAo.jpg

Po powrocie z trasy auto brudne, zakurzone, do tego kilkuktotnie ulewa:

9wnCuo0.jpg

Po nałożeniu piany aktywnej za 2zl z Orlenu:

1jMkcCh.jpg

I odczekaniu kilku minut:

3k8ekOF.jpg

Płukanie - dla przypomnienia: strona kierowcy Mrfix, strona pasażera - K2:

 

Jak widać, na początku Mrfix lekko tafluje (to samo mam na Audi po użyciu szamponu z neutralnym pH - po chwili jednak wszystko wraca do normy). 

Mrfix umożliwia zrzut wody jeszcse na parkingu (duże grochy wody łatwiej spływają z karoserii); K2 kropelkuje drobniej, co z kolei przekłada się na szybszy zrzut wody w czasie jazdy. 

Nadal widoczne jest znaczne przyciemnianie lakieru po stronie K2. 

@K2 Auto jak nowe obserwujemy dalej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

EDIT 10.09 - prawie 3 miesiące i 9500km po aplikacji; samochód odebrany z lokalnej myjni (mycie ręczne plus suszenie - bardzo wątpię aby mieli coś wspólnego z detailingiem):

tVJllqU.jpg

Płukanie wodą zdemineralizowaną - strona kierowcy mr-fix, strona pasażera - K2:

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

EDIT 12.10 - prawie 4 miesiące i ponad 12,5kkm od aplikacji:

FKu7Jfz.jpg

Szybkie fuknięcie wodą na lekko brudną maskę - coś jeszcse kropelkuje:

tm8q8Fs.jpg

Z racji iż na pozostałej części Mieczysława przeprowadzałem test Tenzi Detailer Quartz Spray, postanowiłem umyć auto szamponem Detailer's Magic Reset Shampoo (40ml na 10l wody - wg producenta ma odetkać mocno brudną powłokę i ściągnąć woski):

4kirg0W.jpg

W trakcie mycia ręcznego już myślałem że powłoki już poddały się - jednak środkowy pasek na masce (ślad po taśmie oddzielającej dwie powłoki) dał do zrozumienia że jednak na masce coś się dzieje 🙂

ya5jI2P.jpg

Kolejne zaskoczenie, tym razem w trakcie płukania - ok, Reset Shampoo to szampon innego kalibru aniżeli mój Sonax Green Lemon, jednak kropelkowanie było już wyczuwalnie gorsze:

Nie dałem tak łatwo za wygraną - odczekałem kilka minut i ponownie przystąpiłem do płukania:

Jest lepiej, wyraźnie lepiej - wygląda na to że powłoka musi złapać oddech po myciu i wszystko wraca do normy. 

Przy okazji zaaplilowalem Reload'a od CarPro na całą maskę - z czasem zobaczymy jak będzie współpracował z powłokami:

c3brJVT.jpg

Po wypracowaniu (swoją drogą, dosyć żmudnym - ciężko było wypracować maskę):

Ey01SBd.jpg

W ciągu najbliższych dni pokonam ww samochodem trasę około 2000km - wówczas zrelacjonuje jak będzie zachowywać się powłoka K2 Gravon Lite oraz Mr Fix 9H po zaaplikowaniu Reload'a. 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost @rygryss macie rację - z drugiej strony niektórzy producenci informują że bezobsługowa powłoka to mit i wymaga boosta (oczywiście nie piszą tego tak wprost tylko delikatniej, że powłoce trzeba pomóc itd:)) 

Pamiętajcie o pasku na środku maski (taśma dzieląca maskę na połowę) - jak pasek znowu przestanie kropelkować, będzie to znak że albo Reload nie polubił się z jałowym lakierem albo że nie ma Reloada na całej powierzchni maski. 

A nuż wyjdzie z takiej kanapki jakiś hit, kto wie 🙂

Dodatkowo Reload kosztował kilkanaście zł zatem nie ma tragedii 🙂 pamiętajcie że powłoka Mr Fix 9H bez reloada jeździ do dziś na białym Audi A3 (aplikacja w weekend majowy 2018) zaś V-ka nie ma lekko - lokalna myjnia nie rozpieszcza, lakier jest mocno sfatygowany (doły karoserii są niemal popielate, tak dostaje miękki lakier plus autostrady), na domiar złego od tygodnia mam na drzwiach to:

u1dbFQN.jpg

Na chwilę obecną od około miesiąca mam położoną powłokę K2 na jeden bok Golfa (brak czasu na zrobienie reszty) - dlatego póki co nie publikuje relacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy 5 dni/2100km po aplikacji CarPro Reload - dziś rano wpadło na bezdotyk:

9ptvfwx.jpg

gBnTZZp.jpg

ipzgAcZ.jpg

Jak widać, auto po trasie - zakurzone i sprane owadami. 

Piana aktywna z Orlenu:

FuP6fNg.jpg

Zobaczcie jak pracuje powłoka K2 oraz Mrfix po aplikacji CarPro Reload:

Jest słabo - maska zaczęła taflować - przez chwilę nawet zastanawiałem się czy przez pomyłkę nie użyłem Eraser'a 😕 niby jest jakiś zrzut wody, jednak nie jest to ten sam efekt jak bezpośrednio po aplikacji powłoki:

 CvdU5W9.jpg

Spróbuję jeszcze umyć auto ręcznie szamponem z neutralnym pH - być może to pomoże; dodatkowo sprawdzę na Audi czy 5 miesięcy po aplikacji Mrfix i braku jakichkolwiek podbijaczy efekt hydrofobowości będzie lepszy. 

Nie wiem czy za takie osłabienie powłoki winić Reset Shampoo czy słabą kompatybilność Reload'a z powłokami. 

Obserwujemy dalej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powłoka po przebiegu około 1300km - na aucie tygodniowy brud:

kAOcsNN.jpg

Po oplukaniu wodą pod ciśnieniem widać że coś kropelkuje:

aZUAEVl.jpg

NUPXVh2.jpg

Na spoilerze powłoka; na dachu - kompletnie nic:

2TEojeR.jpg

W trakcie mycia Sonax Green Lemon'em:

DEIH4kh.jpg

Płukanie i zrzut wody:

Początkowo myślałem że na dole drzwi powłoka skapitulowała - jednak okazuje się że siedzi i ma się dobrze 🙂

tPaInjn.jpg

Dla porównania prawa strona, niczym nie zabezpieczona:

ET8x6C1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

@barkry powłoka jest wydajna - zrobiłem dwa auta plus kilka kpl felg i zostało mi jeszcse z 15ml (jeśli chcesz, jest wystawiona w dziale giełdy). 

@jolley nie robiłem zestawienia ze względu na to że Reload zaburzył ich hydrofobowość - owszem, udało się podbić look jednak maska zaczęła taflować 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wrzucilem na czarne auto. Za taka cene to biorę w ciemno. Te produkty za 400zl sa niewiele lepsze. Jak czytam, ze producent innych marek zaleca reload po roku i wiadomo z doplata w studiu to tylko banan na twarzy. To jak ona slaba musi być, ze trzeba dac reloada po roku...a tutaj cena jest najniższa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.