Skocz do zawartości

K2 GRAVON LITE


MrMateoKSSG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chcialbym zaprezentowac swoj test oraz podziekowac firmie K2 za udostepnienie powloki do testu 

Auto ktore zabezpieczalem to moje prywatne audi a5 w kolorze czarnym Uni. 

Wiec tak : 
Samochod zostal kilkakrotnie wymyty, zostaly usuniete z niego wszystkie naloty oraz osady takie jak opilki z klockow mechanicznych , zywica z drzew czy tez smola badz asfalt 

IMG_0429.jpg.1d0d7b66f0b34a04d5825af5045d8519.jpg

Po wymyciu auta Ipą w celu usunieciu wszystkim pozostalosci woskow itp ukazaly sie takie piekne hologramy , swirle i mnostwo rysIMG_0432.jpg.f5479d81c2025cc15a683b4932af596f.jpg

auto zostalo przygotowane pod korekte wszystkie uszczelki i plastiki zostaly zabezpieczone .

Do korekty lakieru uzywalem maszyny DA z futrem od rupesa, oraz gama gąbek  i past firmy Koch chemie.

IMG_0433.jpg.dea0938e8005fa513d4b27e32122e695.jpg

ale nie o tym mowa, po wielogodzinnej korekcie laczacej okolo 14h ciaglej pracy efekt byl bardzo zadowalajacy usuniecie defektow na poziomie minimum 98%

Auto zostalo wymyte cleenerem oraz odtluszczone kilkukrotnie Ipą , po tych czynnosciach przeszłem do zabezpieczania IMG_0444.jpg.95e37f9ee39a2ef5fbb244f64a836bef.jpg

w zestawie dostalem aplikator sciereczki do aplikacji i sama powloke K2 gravon lite 50 ml

Aplikacja powloki jest bardzo banalna i latwosc docierania jest tak prosta ze malo ktory wosk tak dobrze sie dociera .
Docieralem na 2 mikrofibry gdzie juz tak naprawde po pierwszej efekt byl idealny.

Powloka w porownaniu do Pierwotnego Gravona moze jest mniej trwala ale aplikacja to niebo a ziemia docieranie banalne dla kazdego laika 

Nakladalem krzyzowo odrazu po 2-3 elementy karoseri ze wzgledu na prostote docierania , BEZ STRESU .

sama aplikacja jednej warstwy to okolo 1h pracy . 

godzina przerwy i nastepna warstwa producent zalecil 3 warstwy i tez tak zrobilem . 

nadszedl czas na wyjazd na swiatlo dzienneIMG_0445.jpg.8c5134f3bb1c0860c8ac8bf506360673.jpg

IMG_0446.jpg.75af63f4383751cb3741f8c4026cc561.jpg

efekt bardzo piekny , auto schowane do garazu na okolo 13 h 

wyjazd na pelne slonce i dopiero efekt stal sie widoczny 

IMG_0484.jpg.0d3d9a56716aa1e6654831d387e5e3f7.jpg

auto stalo sie bardzo szkliste, i nabralo glebi koloru .IMG_0467.jpg.6a8a3a569888e395f6cf98852379a828.jpgIMG_0467.jpg.6a8a3a569888e395f6cf98852379a828.jpg

Bonus : na probe zabezpieczylem felgi :)IMG_0440.jpg.a876c32cee23f96a3168bc9a9f844966.jpg

tez staly sie wyraziste . oraz w miedzy czasie wpadl znajomy nowym sprzetem , nie zastanawiajac sie dluzszej zaaplikowalismy powloke rowniez na Motocykl IMG_0449.jpg.17637e20c7e5e7df9cfb8c7b3cff2937.jpg

efekt rownie piekny . 
Mam nadzieje ze hydrofobowosc jak i latwosc mycia rowniez bedzie na tak pozytywnym poziomie. 

Moge polecic kazdemu z was taka forme zabezpieczenia taka powłoką co 12 miesiecy :)


Zdam relacje z najblizszego mycia za okolo tydzien :) 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic kazdemu z was taka forme zabezpieczenia taka powłoką co 12 miesiecy

Dopiero co nalozylew powloke, nie wiesz jak wyglada hydrofobowowosc, trwalosc... nie wiesz czy wytrzyma chociaz polowe deklarowanej trwalosci, ale polecasz...
Z daleka smierdzi reklama...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamykmm Przecież na początku postu jest wyraźnie napisane: 

W dniu 8.05.2018 o 18:44, MrMateoKSSG napisał:

"Witam , chcialbym zaprezentowac swoj test oraz podziekowac firmie K2 za udostepnienie powloki do testu ..."

 

 

Więc raczej reklama płatna :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem takiego gadania. Reklama płatna, reklama płatna... Serio. Facet pokazał jak to wygląda, co prawda mało zdjęć i faktycznie nie ujął kropelkowania ani nie sprawdził wytrzymałości... Ale pokazał jak auto wygląda po i podzielił się spostrzeżeniami. Tym bardziej że nikt nie pokwapil się wcześniej aby to zrobić, bo faktycznie nowy asortyment. To że dostał ten produkt na testy od K2 nie znaczy że musiał wyrazić pozytywną opinię? Halo budzimy się. Waszym zdaniem żeby robić rzetelne fotorelacje trzeba produkt kupić?? Bo trochę tego nie rozumiem. Sam robię testy produktów których nie ma na forum i kurde nie robię tego dlatego żeby ktoś właśnie tak pisał, ale po to żeby każdy zobaczył co to jest i jak to działa, przy okazji dając użytkownikom większą świadomość co mogą kupić... A nie po to żeby dostać za darmo i łolaboga bierzta na potęgę ale zajebi**ty produkt, tylko 10 sztuk mniej to nie ma opcji!! To że akurat na testy trafia faktycznie dobry asortyment, to nie znaczy że żeby było Wam lżej należy zmieszać go z błotem, bo uważam że byloby to nie do końca sprawiedliwe względem firmy. Jeśli masz jakieś pytania zawsze możesz napisac/zadzwonić do osoby testującej a nie pisać pod jego pierwszym postem że HALO REKLAMA PŁATNA, ŚMIERDZI REKLAMA, bo to troszkę smutne że tak do tego podchodzicie. Jeśli ta powłoka byłaby do bani to też nie byłoby takich fajnych zdjęć. Z resztą sam napisał że wrzuci zdjęcia z mycia, więc @MrMateoKSSG proszę cyknij troszkę więcej zdjęć, żeby to miało ręce i nogi i tyle :)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wydaje mi się że rozumiesz politykę firm, jakichkolwiek. Nie będę się w to rozdrabniać bo nie taki jest cel tego tematu. Co do oleju się nie wypowiadam, nie jest mi znany ten temat, ponieważ od początku go omijam :) tak samo nie mam zamiaru wchodzić głębiej w politykę firmy K2, bo to bez sensu. Nie od dziś wiadomo jakie mają produkty i z jakim dystansem należy do tego podchodzić. 

Poza tym gdzie Ty widzisz w tym poście darmowa reklamę? Idąc tym tropem połowa dystrybutorów powinna zniknąć z tego forum, wraz z 60% użytkowników. Chyba że nie zrozumiałem tego co chcesz mi przekazać :)

Ja najzwyczajniej bronię osób które trudza się dla Nas użytkowników na robienie X ilości zdjęć, często prosząc kogoś o pomoc nad realizacją, męczą się nad sensownym wyglądem,wrzucają zdjęcia (najczęściej 30 z 200...) i układają w jedną całość, wyjmujac sobie jeden dzień z życia, który mogliby poświęcić na zarabianie pieniędzy, czy inne przyjemności a i tak znajdzie się ktoś kto zamiast napisać "siema, fajny test, muszę sprawdzić" albo "zrób to, ciekawi mnie to" albo nie wiem dać tego lajka żeby jakoś podziękować za lepszy pogląd na kosmetyki firm XYZ.... To piszą " S P O N S O R O W A N Y" lub jak w tym poście " R E K L A M A" szanujmy się choć trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbo zejdz na ziemie chlopcze, bo chyba sie za bardzo uniosles...
Nie mam nic do wszelkich testow roznych kosmetykow, nawet przekazywanych przez producentow, o ile sa rzetelne...

Ale sorry jak ktos pisze ze poleca powloke ktora dopiero co nalozyl, nie PRZETESTOWAL w zaden sposob (pod wzgledem zrzutu wody, trwalosci, odpychania bruda itp) czyli tak naprawde nie wiadomo czy spelnia swoja role, ale poleca produkt... to chyba jest cos nie tak i mam prawo zwrocic uwage...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jeśli nie czytałeś tematu o olejach K2 i olewającym stosunku K2 do nas , to w sumie nie wiesz o co nam chodzi , bo taki  K2 wrzuca link do filmu gdzie na świeżo nałożoną powłokę koleś leje wodę i chwali się jaki to ma zjazd wody i to jest reklama nie mająca żadnego znaczenia merytorycznego, bo po o pierwsze zlewa tym samym instrukcję produktu , a po drugie podniecanie się  zjazdem wody , czy wyglądem  zaraz po aplikacji , to jest to co mnie denerwuje , bo przecież każda "chemia" (nawet tani Q11 z biedry ) świeżo nałożony będzie fajny ;)

 

Poczytaj wątek o olejach i może Ci się rozjaśni i co nam chodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo Panie :o:o z tymi olejami to faktycznie wyszła lipa @powalla... Nawet nie wiedziałem, że aż tak straszna... Suabo z lekka...
@kamykmm nie mówię, że nie możecie ;) Ale prosto z mostu i tak troszkę oskarżająco to z lekka przesada, choć po przeczytaniu tematu olejowego mam wątpliwości w rzetelność tego tematu. 
Jeśli to faktycznie ustawiony test a nie tylko brak umiejętności w składaniu fotorelacji to w takim razie będę musiał przyznać się do nadmiernego podniecenia Waszą reakcją i przyznać się do błędu ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chciałbym położyć budżetową powłokę (gravon lite) na auto bez wykonanej korekty, tylko dekontaminacja i deironizacja, czy w tej sytuacji należy użyć cleanera - gravon primer, czy użyć jakieś wipe out - Adbl wipe out / t6 klinet czy coś podobnego.

Chodzi o zabezpieczenie lakieru na zimę, wygląd nie jest priorytetem. Jaka drogę przygotowania powierzchni obrać? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 18.09.2020 o 13:47, w0jta5 napisał:

czy w tej sytuacji należy użyć cleanera - gravon primer, czy użyć jakieś wipe out - Adbl wipe out / t6 klinet czy coś podobnego.

clenaere nie równa sie odtłuszczniu 🙂 

Jezeli chcesz kłaść bez korekty to uzyłbym primera 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.