Skocz do zawartości

Pasta wykańczająca KOCH.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje podpowiedzi planuje zrobić korektę lakieru pacjent Audi A4 B6. 

Planuje zacząć od pasty Menzerna mocniej tnąca typu 400 Haevy cut, następnie chciał bym to  wykończyć pastą końcową zastanawiam się nad pastą KOCH-A jednak nie wiem na, którą się zdecydować. Ktoś może podpowiedzieć, który KOCH będzie odpowiedni ? 
1) Koch Chemie Antihologramm Politur  ?

2) Koch Chemie Micro Cut 2.02 ? 

A może coś jeszcze innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gozdziu23 napisał:

Będziesz nakładać powłokę ceramiczną/kwarcową a nie potrafisz wykończyć lakieru po cięciu xD

Ja się nie pytam jak wykończyć tylko czym wykończyc więc nie udzielaj się i nie spamuj w temacie, świetnie wiem jak wykończyć i czym jednak nie chce używać menzerna 3500 bo mi nie odpowiada i szukam innego odpowiednika wśród ludzi którzy używali czegoś innego a nie ludzi którzy są tutaj po to żeby spamować. Twoja opinia nie wnosi nic do tematu więc zwijaj żagiel.

12 minut temu, daniel87 napisał:

Antihologramm...wedlug mnie lepiej się nim pracuje niz menzerna

Tak też myślałem menzerna 3500 mi jakoś nie leży, używałeś może antihologramm? Efekt jest satysfakcjonujący? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hubee napisał:

Na twardych lakierach Koch jest za slaby. Robilem ostatnio Q7 2012 rok i menzerna 3500 lepiej wykancza. 

dokładnie tak :)
 

 

2 godziny temu, denykeny napisał:

Ja się nie pytam jak wykończyć tylko czym wykończyc więc nie udzielaj się i nie spamuj w temacie, świetnie wiem jak wykończyć i czym jednak nie chce używać menzerna 3500 bo mi nie odpowiada i szukam innego odpowiednika wśród ludzi którzy używali czegoś innego a nie ludzi którzy są tutaj po to żeby spamować. Twoja opinia nie wnosi nic do tematu więc zwijaj żagiel.

Tak też myślałem menzerna 3500 mi jakoś nie leży, używałeś może antihologramm? Efekt jest satysfakcjonujący? 

Wykończy to mnie to forum, głupimi pytaniami, bo komuś nie chce sie wyszukać, albo bierze się za cos czego nie umie
DOBRYCH past finishowych masz bardzo bardzo, weź pod uwage, że skad mam wiedziec jak wykończyć akurat a4b6 w niewiadomym kolorze oraz twardości
Ja brał bym 3500 bo jak ktos umie wypracować paste to jest git, koch imo na dwa razy, 3m niebieskie na dwa razy, sonax 04-06, sonax finish, menzerna 3000, pasty gyeona, rupesa wszystko działa jak nalezy.
Własne preferencje zdobywa sie własnie na tym, ze pasty się próbuje i zużywa, a nie pyta na forum. Czym miałeś zamiar go wykańczać dla jasności ?
Co to za lakier  uni, perła, metalik ?
Koch h2 to to samo co meznerna 3w1 czyli handlarzowy zalepiacz

Weź tez pod uwage że wziąłeś sobie do pracy system dwóch past czyli cięcie - finisz a nie cięcie - polisz - finisz i możesz potrzebować czegoś jak hard finishi i dopiero potem micro jeweling lub miekki finish przy uni, lub lakierach średnio miękkich jeżeli wgl wiesz o czym mówie :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprobowal EX 04/06. Wczoraj robilem BMW 1 z 2006 i po ClearCut na mikrofibrze Sonax super wykancza (twardy pad). Sprobowalem 3 etapu z 3500 na srednim padzie, zadnej roznicy. Ogolnie moim zdaniem minimum 2-3 pasty finishowe trzeba miec. Na miekkie lakiery mam jeszcze jokera w postaci CarPro Essence. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hubee napisał:

Ja bym sprobowal EX 04/06. Wczoraj robilem BMW 1 z 2006 i po ClearCut na mikrofibrze Sonax super wykancza (twardy pad). Sprobowalem 3 etapu z 3500 na srednim padzie, zadnej roznicy. Ogolnie moim zdaniem minimum 2-3 pasty finishowe trzeba miec. Na miekkie lakiery mam jeszcze jokera w postaci CarPro Essence. :)

essence jest dobry na kryzysowe sytuacje, powiedz mi jak ten clear cut np w porównaniu do fg400 kocha h8 czy nawet sonaxa cut ? albo cu&finish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ClearCut, CutMax /= FG400 tak bym to ujal. Kocha H8 nie znam. Clearcut jedziedz bez docisku na srednich obrotach, szybko sie robi przezroczysty, wiec widac, czy trzeba dalej ciac, czy nie. ClearCut dokupilem 1l. :) sonax najmniej pyli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Audi a4 b6 lakier metalic kolor ly7q atlas grau. Nigdy nie robiona żadna korekta lakieru, czujnikiem lakier sprawdzany wszedzie poza tylna klapa gdzie jest grubsza warstwa Ori. Jestem amatorem w tym co robię tylko na swoje potrzeby, używam maszyny rotacyjnej posiadam twarde średnie i miękkie pady, mam w zapasie menzerna 400 i menzerna 2500 na te chwile z past akurat. Pojęcie mam o wszystkim takie co wiedza z forum i polerki aut swoich i tych z rodziny. Nie jestem jakimś profesjonalista ale też nie totalnym amatorem. Więc posłucham chętnie każdej rady czym najlepiej dobrać się do tego lakieru. Jakiś grubych rys nie ma, lakier jest do odświeżenia posiada drobne ryski pod lampą od nieprawidłowego mycia przez poprzednich właścicieli. Oczywiście przed polerką lakier przejdzie glinkowanie i wszystko inne. Tak więc jakimi pastami podejść do sprawy ? Przypominam mam menzerna 400 i 2500 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował osobiście twardą gabka na menzernie 400 zobaczył jak to lata i albo wział białą flexi jak by potrzeba wiekszego ciecia albo zostawił. Następnie bym skończył 3500 menzerna ale skoro doszlismy do wniosku ze ci nei pasuje, niebieski royal pads miękki czyli poniżej gabki finishowe i kochem antiholo na dwa podejscia powinno pójśc. Lakier raczej z tych standardowych dobrych do obróbki nie za twardy i nie za miekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, denykeny napisał:

No jeszcze przemyśle kwestie kocha może kupię menzerne i pobawi się tym i tym 


Jedną z ciekawszych opcji jest teraz Sonax, bo całkiem fajnie sobie radzi czy to wersja na rotacje czy EX, menzerna trzeba sie pobawić wskoczyć na wyższy bieg potem zejsc i wykończyć ją do prawie przezroczystości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna moją ulubioną pastą tnącą jest rupes rotary coarse, pasta nowa na rynku, widzę, że w ogóle chyba jeszcze nie znana na forum. Siła cięcia max., podobna jak Koch H8, ale lepiej się wypracowuje, do mokrej/tłustawej postaci, lepsze docieranie pozostałości niż H8, nie udało mi się jeszcze jej spylić, nawet na obrotach ok. 1500 na rotacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam podepnę się pod temat zamówiłem sobie pastę Koch m2.1 antyhologram na wykończenie bo już robiłem testy na tej paście jednak się okazało że na sklepie już go nie mają bo podobno został wycofany i w jego miejsce jest m3.2 czy to prawda i jak się sprawuje ta pasta . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.