Skocz do zawartości

Chemia a odważniki na felgach


tegies

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym sezonie przed składowaniem alufelg wyczyściłem je (z tego co pamiętam Tenzi Alux i K2 Roton). Przygotowując się do zakładania na ten sezon okazało się, że poodpadało mi 3/4 ciężarków wyważających felgę :/  Czy chemia do czyszczenia felg wpływa na tracenie właściwości ten masy na którą oponiarz zakłada ciężarki? Czy po prostu może trafiły mi się jakieś zleżałe materiały jakie zakładał mi oponiarz w tamtym sezonie (zmieniałem opony to i wyważanie od podstaw było).

Miał ktoś może taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, widziałem jak oponiarz czyścił miejsce przed przyklejeniem. Przykleił na taką jakby gumowaną taśmę dwustronną. I ta taśma właśnie zrobiła się taka że sie kruszyć zaczęła. Odważnik nie odpadł przez to że się coś odkleiło tylko przez to że taśma straciła elastyczność i się kruszyć zaczęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że felga była źle oczyszczona a wiem jak czyszczą... stara szmata z benzyną i choćby felga miała tonę piachu to przetrą i kleją... preparatem na smołę nie raz czyściłem felgi od wewnątrz i nigdy mi odważniki nie pospadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pisałem że one się nie odkleiły klasycznie, tylko masa klejąca stwardniała i się pokruszyła - praktycznie paznokciem zeskrobałem pozostałości. 

Jeśli nikt się z tym nie spotkał to znaczy że oponiarz użył jakiejś może starej/źle przechowywanej 'taśmy' do klejenia odważników. Sam myślę że raczej chemia do czyszczenia takiego kuku raczej by nie zrobiła, ale pytam tylko profilaktycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tegies napisał:

 oponiarz użył jakiejś może starej/źle przechowywanej 'taśmy' do klejenia odważników. 

 Jeżeli się nie mylę taśma jest od razu z cieżarkami i tyle, też używam tej chemii, ciężarki klejone na wosk i narazie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, daniel2 napisał:

 Jeżeli się nie mylę taśma jest od razu z cieżarkami i tyle, też używam tej chemii, ciężarki klejone na wosk i narazie nic.

Tak nowe ciężarki są już z tą taśmą klejącą. Odrywa się tylko folię i przykleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ręce aż tak dokładnie nie patrzyłem przy naklejaniu - czy taśmuje czy na ciężarkach już taśma była. Czyścił w każdym razie czymś przed naklejeniem. Wychodzi na to że problem po stronie ciężarków/taśmy a nie po stronie stosowania chemii do czyszczenia.

No cóż, i taki przypadek może się zdarzyć. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat temu, miałem taki przypadek że odpadły mi ciężarki z alu felg a klei (ta pianka) zostala na felgach, byłem w szoku jak podnosze felgi z ziemi a tam połowa ciężarów leży pod spodem. Resztę oderwałem paznokciem i został tylko klej na felgach, ale kilka taśm było kompletnych nic nie brakowało a na niektórych te odważniki oderwałem paznokciem żeby sprawdzić co jest grane że odpadły i część zerwałem bez problemu ( no nie wiem czy bez, bo naderwałem mocno paznokcia. nawet nie poczułem kiedy, myślałem że lekko robię zobaczyłem, dopiero kiedy zaczęła mi krew lecieć) . Tylko te ciężarki odpadały od kleju który zostawał na feldze. Albo kiepskiej jakości były albo to jakaś chemia chociaż tyko irona użyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.