Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


Rekomendowane odpowiedzi

3) spryskujemy auto jakimś roboczym QD i tylko wtedy możemy podczas osuszania ciągnąć ręcznik po lakierze (QD zapewnia poślizg).

 

tukolarz, Całkiem fajna porada :good:

 

Rozumiem, że QD jest jako taki "osuszacz", który uchroni lakier przed porysowaniem. Bo wtedy można rozsądnie jechać ręcznikiem po lakierze a nie koniecznie przyklepywać. Nasuwa mi się głupie pytanie ;) czy po tym wszystkim lecimy jeszcze raz QD jak to zawsze po myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że QD jest jako taki "osuszacz", który uchroni lakier przed porysowaniem. Bo wtedy można rozsądnie jechać ręcznikiem po lakierze a nie koniecznie przyklepywać. Nasuwa mi się głupie pytanie czy po tym wszystkim lecimy jeszcze raz QD jak to zawsze po myciu?

 

Jeśli auto jest w 100 % czyste, to w ten sposób jest mniejsze prawdopodobieństwo porysowania lakieru samym ręcznikiem ;). Większość QD nie boi się wody. Jeśli jednak znajdzie się tam jakiś pył lub piasek naniesiony przez wiatr... Lepiej najpierw przyklepać czymś puszystym, a potem drugim ręcznikiem (jeśli jest taka konieczność) wytrzeć do końca panel po panelu ;). Nie trzeba drugi raz używać QD :D. Warto jednak wiedzieć, że tak osuszając auto QD zużyjemy nieco więcej niż na suchym lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz,

aż z ciekawości sposób sprawdze i zobaczymy jak wtedy będzie ale prawdą jest że najlepiej miec przynajmniej 2 ręczniki tak samo jak 2 rękawice i to dobrej jakości i się nie spieszyc bo pośpiech nie jest wskazany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak... Myjcie dokładnie auta. Spłukujcie je obficie... nawet ta twardą wodą.

 

"Ścinajcie" krople wody dobrym ręcznikiem do osuszania. (przeciągnijcie nim po aucie) Nawet jak nie osuszy dokładnie (no bo nie da rady) zostawcie do pełnego wyschnięcia wody. 1-2h.

 

Następnie do akcji wkracza QD i dwie delikatne MF!

 

 

Taaaaa dam! Wundaaaba! ;)

 

(motyw z QD i wodą też jest niezły, ale przemoczony ręcznik sprawia problemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio właśnie przeczytałem o tym przyklepywaniu ręcznika do lakieru i spróbowałem tak osuszyć i myślałem że pie....olca dostanę,jednak to już wymaga większego poświęcenia i sporo czasu,a normalnie wycierając dobrze umyty samochód naprawdę można narobić szkód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparco, każdy wybiera co najbardziej mu odpowiada ;). Był czas kiedy normalnie wycierałem. Potem próbowałem przyklepywać- i tak samo jak Ty, szło mi to dłużej niż normalnie i tylko mnie wkurzało. Znowu normalnie wycierałem, a dzisiaj tylko przyklepuję, bo tak jest mi wygodnie :D. Jest to tylko kwestia przećwiczenia i przyzwyczajenia się do czegoś nowego... (no i nie każdy ręcznik się do tego nadaje- niektóre lepiej się "ciąga" a niektóre lepiej chłoną wodę jak są przyklepywane). Co do rys, to też nie wpadałbym w histerię, że ciąganie ręcznika po lakierze od razu porysuje lakier (wszystko zależy od jakości ręcznika, siły z jaką się to robi, twardości lakieru i tego czy coś nie spadło na lakier w międzyczasie) :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake,

 

a wiesz dlaczego? Będzie coś za niego równie dobrego czy raczej już nie?

 

Nie posiadam takiej wiedzy...

 

Jako, że Mamut swoje już przeżył i stał sie produktem kategorii II-giej, to w międzyczasie osuszam sobie takim czymś:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz dokładnie masz rację widzę że nie każdy ręcznik się nadaję np Microfiber Madness „Waverider Jr.“ moim zdaniem do przyklepywania raczej się nie nadaję bo bardziej rozmazuję wodę na lakierze,za to POLISHANGEL SoftHeaven Drying Towel dla mnie rewelacja w tej kwestii :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparco, no dokładnie tak jest z tymi ręcznikami. Mam Madnessy fibry i wafle, i one słabo wciągają wodę jak się je położy na mokry lakier, ale jak się wyciera jest już OK (nawet na opakowaniu jest instrukcja, jak należy wycierać lakier). Za to np. ten ręcznik PolishAngel (można go dostać także u innego producenta odrobinę taniej- dostawca jest prawdopodobnie ten sam), czy wafel ProfiPolish lepiej wchłaniają wodę przyklepując je. ProfiPolish jest taki trochę tępy jak się nim wyciera powierzchnię, za to wciąga błyskawicznie po położeniu go na mokry lakier :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ dużo osób pytało o dmuchawę/ odkurzacz do liści to podrzucam linka:

 

http://www.redcoon.pl/B255673-BlackDecker-GW-2200_Dmuchawy-i-odkurzacze-do-li%C5%9Bci

 

Ja kupowałem akurat w leroy merlin i cena była chyba coś koło 250 zeta, minus to dość spore rozmiary :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.