Skocz do zawartości

BMW E36 Compact


Jacus

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem do wniosku, że pochwale się moim pierwszym pieszczochem :D Od dłuższego czasu chodziło za mną żeby kupić BMW, miała być baza pod auto do upalania, ale trafił się ładny egzemplarz :D 
BMW E36 Compact z ostatniego roku produkcji, czyli 2000. Silnik to M43B19 ( możliwe że z TU na końcu, nie rozkminiłem tego jeszcze :P ) czyli jednostka występująca już w przedliftowych E46 ;)  
Auto blacharsko w bardzo dobrym stanie, trafi się jakiś purchelek na nadkolu, ale do ogarnięcia. Silnik oprócz dziurawego przewodu od odmy - igła :D 

Wnętrze lekko zapuszczone, gdyż właściciel jeździł tym autem z trójką dzieci. Wg historii pojazdu auto przez 2 lata zrobiło tylko 6 tyś km :P 

Dzień po zakupie grane było szybkie mycie i odkurzanie

bmw_mycie_001.jpg


bmw_mycie_002.jpg


bmw_mycie_003.jpg


bmw_mycie_004.jpg


bmw_mycie_006.jpg


bmw_mycie_007.jpg


bmw_mycie_009.jpg

 


bmw_mycie_011.jpg


bmw_mycie_012.jpg


bmw_mycie_013.jpg


bmw_mycie_014.jpg


bmw_mycie_015.jpg


Nie mam zdjęć wnętrza, ale jak tylko warunki pozwolą będę ogarniał środek także i relacja do odpowiedniego działu wskoczy ;) 

2 dni po zakupie już działałem coś z lakierem :D  Ogólnie auto całe w oryginale ( wartości pomiędzy 140 a 180 ), na tylnych nadkolach 200-210
Kolor Cosmosschwarz Metallic - twardo było, nie ukrywam :D 

bmw_korekta_001.jpg

Maska robiona padem mikrofibra + futerko ( ponoć jakaś hybryda :P ) od Super Shine Pads + Koch H8 na DA 
Dla pewności na koniec biały pad od Super Shine + Antihologram


bmw_korekta_004.jpg

Tutaj to samo co wyżej, lecz na małym Rupesie :P 


bmw_korekta_006.jpg


bmw_korekta_007.jpg

 


bmw_korekta_009.jpg

 

Tutaj jak zawsze zaczęło brakować czasu więc wkroczyłem futrem na rotacji + H8 


bmw_korekta_010.jpg


bmw_korekta_011.jpg
bmw_korekta_012.jpg


bmw_korekta_013.jpg
bmw_korekta_014.jpg
bmw_korekta_015.jpg
bmw_korekta_016.jpg

 

Pojawiły się hologramy więc jako drugi etap zastosowałem biały pad SuperShine + żółty Koch 


bmw_korekta_017.jpg
bmw_korekta_018.jpg
bmw_korekta_019.jpg
bmw_korekta_020.jpg
bmw_korekta_021.jpg

 

Całego auta nie zrobiłem, załamanie pogody i nagły opad śniegu ( :D ) zmusił mnie do zakończenia prac i powrotu do domu ( na A2 masakra ) 

Wolną chwilą porobię fotki w dzień, z takich rzeczy do zrobienia ( jakieś pierdoły ) :
- osłona termiczna wydechu się odczepiła i wisi na końcówce
- zmienić znaczki na masce i kołach 
- geometria ( auto znosi na prawo ) 
- zmiana kierownicy ( już zaklepana trójramienna do obszycia - jak ktoś ma namiary na kogoś kto obszyje w dobrej monecie to PW :P ) 
- przykleić materiał na słupku
- wyprać 
- wywalić resztki audio i sprawdzić antenę, bo nie wyszukuje stacji :D  
 


 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daniel2 napisał:

Oemowa 18 na lato

W sumie jest to jakiś plan, ale wcześniej rozważam założenie LPG - muszę pojeździć i zobaczyć jak to jest z tym spalaniem. Póki co poniżej 8 L na trasie i 9-10 w mieście. Jak trochę polatałem bokiem to wyszło 9.2 wg komputera :D 
 

 

Godzinę temu, daniel2 napisał:

Fajna fura, compact ma coś w sobie, zawsze mi się podobały :good:

W internetach niby piszą, że babskie auto albo dla pedałów, ale w sumie mi się podoba :P  Ja zawsze jakoś się muszę wyróżniać z tłumu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacus Ten kto pisze, że to auto pedalskie albo babskie pewnie nigdy takim nie jeździł ;) Compact z IS'em po maską może skarcić niejednego kozaka za kółkiem. Miałem okazję kupić fajną sztukę, ale jednak w międzyczasie wpadł ładny sedan. Dbaj i inwestuj, bo tych aut będzie co raz mniej właśnie dlatego, że są tak poniewierane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież z tym pedalskim to nie chodzi o osiągi, tylko o cokolwiek osobliwy wygląd. :P

A ja pragnę zauważyć, że na zadbanym aucie zawsze miło zawiesić oko, czego moje jest doskonałym przykładem. :P

PS Kiedyś widziałem mema, jak powstał kompolot: stało E30 z zupełnie rozbitym tyłem, skrócone tak o pół metra i właśnie tak brzmiał podpis pod zdjęciem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jacus napisał:

  Ja zawsze jakoś się muszę wyróżniać z tłumu :D 

Mam tak samo, zawsze gdzieś coś, dlatego jesteśmy na tym forum, mały pozytywnie zakręcony procent społeczeństwa.

Szerokości na zakrętach :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompot to 3/4 BMW, ale na zadbanym sam zawieszam oko i rozglądam się na ulicy. ;) E36 jeszcze ujdzie, ale E46 to jest dramat i to ten model powinien brać na klatę całą falę krytyki związaną z Compactami. :D Będę śledził co się dzieje w temacie, mam sentyment do E36. To jest chyba cosmosschwarz metallic? Taki sam miałem na swoim turasie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest ten kompakt :) Działaj dalej, fajny kolor ci sie trafił. Polecam wykręcic lampy tylne i umyć je od środka, od razu zrobią się z dwa odcienie bielsze a czerwone pole bardziej nasycone. Ciężko było mi uwierzyć ile syfu miałem w kierunkowskazach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zdanek napisał:

@Jacus Ten kto pisze, że to auto pedalskie albo babskie pewnie nigdy takim nie jeździł ;) Compact z IS'em po maską może skarcić niejednego kozaka za kółkiem. Miałem okazję kupić fajną sztukę, ale jednak w międzyczasie wpadł ładny sedan. Dbaj i inwestuj, bo tych aut będzie co raz mniej właśnie dlatego, że są tak poniewierane ;)

Z tym silnikiem już daję rade, a tu niby tylko 77kW :D Najlepsze jest to, że gadają tak na to auto przeważnie Ci którzy jeżdżą autobusami albo rowerami :D 

6 godzin temu, daniel2 napisał:

Szerokości na zakrętach :acute:

Dzięki i wzajemnie :D 

5 godzin temu, KapselK napisał:

Kompot to 3/4 BMW, ale na zadbanym sam zawieszam oko i rozglądam się na ulicy. ;) E36 jeszcze ujdzie, ale E46 to jest dramat i to ten model powinien brać na klatę całą falę krytyki związaną z Compactami. :D 

Zgadzam się, E46 w compacie to dramat na kółkach :/ Tył może bym jakoś jeszcze przebolał, ale przód .. :/  

5 godzin temu, KapselK napisał:

Będę śledził co się dzieje w temacie, mam sentyment do E36. To jest chyba cosmosschwarz metallic? Taki sam miałem na swoim turasie. :) 

Tak, lakier Cosmosschwarz Metallic :D Dzisiaj wyszło trochę słoneczka i meega mi się podoba :D 

46 minut temu, DaV napisał:

Dobry jest ten kompakt :) Działaj dalej, fajny kolor ci sie trafił. Polecam wykręcic lampy tylne i umyć je od środka, od razu zrobią się z dwa odcienie bielsze a czerwone pole bardziej nasycone. Ciężko było mi uwierzyć ile syfu miałem w kierunkowskazach :D

O widzisz, tak właśnie myślałem żeby je umyć, bo w jednej coś czarnego widzę :P Ale to jak się cieplej zrobi :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jacus napisał:

O widzisz, tak właśnie myślałem żeby je umyć, bo w jednej coś czarnego widzę :P Ale to jak się cieplej zrobi :P 

Warto jak się ma trochę wolnego czasu. Ja spryskałem obficie wnętrze lamp i przez otwór na żarówki wkładałem pędzel, potem mikrofibrę nawiniętą na trzonek od pędzla i jakoś to szło. Po porządnym wypłukaniu i wysuszeniu na kaloryferze nic nie paruje :) Mikrofibra momentalnie zrobiła się brudna a ledwo co zacząłem coś zbierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jacus napisał:

Zgadzam się, E46 w compacie to dramat na kółkach :/ Tył może bym jakoś jeszcze przebolał, ale przód .. :/  

A mi szczeże powiedziawszy

E46 kompot siedzi jeszcze bardziej niż E36, i znowu jestem w niszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny kompakt ;)

Godzinę temu, daniel2 napisał:

E46 kompot siedzi jeszcze bardziej niż E36, i znowu jestem w niszy ;)

Mi również bardzo się podobają, szczególnie E46 Compact w pakiecie M i ciekawym kolorze. U Nas bardzo rzadkie, na mobile.de sortując od najdroższych czasem są naprawdę ładne sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DaV napisał:

Warto jak się ma trochę wolnego czasu

Zrobi się na jakimś weekendzie :D  Chodzi mi po głowie lekko je przyciemnić folią, także będą dwie pieczenie na jednym ogniu :D 

4 godziny temu, daniel2 napisał:

E46 kompot siedzi jeszcze bardziej niż E36, i znowu jestem w niszy ;)

 

3 godziny temu, Piotrek napisał:

Mi również bardzo się podobają, szczególnie E46 Compact w pakiecie M i ciekawym kolorze.

Powiem Wam szczerze, że podoba mi się tylko jedno E46 Compact :P 

1.jpg.d2fed3d75572b799c28aa6663aea411a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego niektórzy piszą, że kompot to 3/4 bmw..czego mu brakuje, rwd plus dobry motor i jest git.

Jeździłem takim jak twój, tylko czarnym, później miałem kompota e46, z mpakietem i xenonem nawet ten przód jakoś wygląda

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tazman napisał:

Nie rozumiem dlaczego niektórzy piszą, że kompot to 3/4 bmw..

Nie niektórzy tylko Janusze xD Kompakt warto by wspomnieć po za wyglądem ma tylne zawieszenie wraz z mostem z e30 czyli generacje wstecz tak samo projekt deski rozdzielczej też sięga czasów e30. Compact okazał się sukcesem. Jako ciekawostkę powiem, że sprzedało się więcej kompaktów jak Touringów, które wychodziły przewaznie lepiej wyposażone i z mocniejszymi silnikami. Niezły offtop się zrobił, może moderator poczyści jak już sobie pogadaliśmy o nadwoziach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj piątek pełen eksperymentów ;) 

Ogólnie, jeśli chodzi o zabezpieczenia ceramiczne to nastawiony jestem tylko na Max Protect - pracuje na tych powłokach i widzę jak się sprawują ;), ale dzisiaj mogłem sprawdzić powłokę od UltraCoat więc stwierdziłem czemu nie :) 

Na masce siedzi UltraCoat One + Hydro HD, na reszcie auta sam Hydro HD - zderzaki z racji, że aż matowe nie zostały zabezpieczone :D Jeśli chodzi o powłokę to aplikacja nie sprawia problemów, a efekt zadowala :D Ciekaw jestem ile wytrzyma ;) 
Dodatkowo na przednią szybę wleciał Glaco i zgubiłem klosz od kierunkowskazu :P 

 

bmw_001.jpg




bmw_004.jpg


bmw_007.jpg
bmw_008.jpg


bmw_009.jpg



 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacus napisał:

Dzisiaj piątek pełen eksperymentów ;) 

Ogólnie, jeśli chodzi o zabezpieczenia ceramiczne to nastawiony jestem tylko na Max Protect - pracuje na tych powłokach i widzę jak się sprawują ;), ale dzisiaj mogłem sprawdzić powłokę od UltraCoat więc stwierdziłem czemu nie :) 

Na masce siedzi UltraCoat One + Hydro HD, na reszcie auta sam Hydro HD - zderzaki z racji, że aż matowe nie zostały zabezpieczone :D Jeśli chodzi o powłokę to aplikacja nie sprawia problemów, a efekt zadowala :D Ciekaw jestem ile wytrzyma ;) 
Dodatkowo na przednią szybę wleciał Glaco i zgubiłem klosz od kierunkowskazu :P 

 

 








 






 

 

Jaki tam jest podnośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

Listwy plastikowe byś ogarnął :)

Ogarnę, ale najpierw nieco ważniejsze sprawy takie jak wyciek paliwa ( już namierzony :D  ) czy też pęknięta guma przepływomierza i cieknący przewód chłodnicy :P 
 

18 godzin temu, Kostek88 napisał:

Jaki tam jest podnośnik?

Podnośnik nożycowy mobilny 3t PX-3000XU 400 V 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.