Skocz do zawartości

Flex AKU PE 150 18.0-EC & AKU XFE 15 150 18.0-EC


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, BiałyGTi napisał:

@Tomas22 jesli nie robisz na wyjazdach to kupno flexa na aku mija sie z celem 🙂 (o ile juz masz maszyne)

Chodziło mi właśnie o ibrida i brak jego kopii tą maszynka mi namieszała w głowie 😉 narazie mój cel to nowy flex vrg v2. Tylko muszę parę spraw przemyslec

Nie potrafię zaufać "głównej" maszynce na baterie. Musiałbym mieć chyba z 20 zapasowych baterii 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Tomas22 napisał:

Nie potrafię zaufać "głównej" maszynce na baterie. Musiałbym mieć chyba z 20 zapasowych baterii

no tu sie nie zgodze  bo 2 baterie w zupelnosci wystarcza

na bateri pracujesz 40 min. Druga bateria od 0 do 100 ładuje sie również 40 Min. Pamietaj ze nie polerujesz ciagle przez 40 min tylko robisz przerwy na wymywanie na inspekcje na zmiane pada furta itd wiec zanim wykonczysz baterie nr 1 to tamta bedzie naładowana i czekała na swoja kolej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2018 o 23:34, powalla napisał:

Pokaż mi jeden sprzęt 

Ja takiej maszyny nie znam ale chętnie poznam. 

Policz na szybko jaki prąd pobiera maszynka zasilana 230V , a jaki  z akumulatora 18V , potem wyobraź/policz sobie jakiej grubości musiałby być  ten np. 5m kabel  i pomyśli teraz czy obciążenie takiego kabla wiszącego przez 15h na szyi by Ci nie przeszkadzało ;)

rupes iBird dziala na bateriach a po podlaczeniu przejsciowki dziala rowniez na kablu 🙂
Generalnie zakupilem sobie tego flexa i jest super... jak ma pelna baterie 😉 mega mocny bardzo ciezko zaburzyc ruch oscylacyjny, pieękna kultura pracy jak na DA... dopoki mamy pelna baterie, po polowie samochodu (około) musze wymienic baterie na druga aby ponownie miec szalnoą moc, inaczej maszynka pracuje bedac na 6 biegu jak by byla na 3 , ciekawi mnie jak beda wygladaly akumulaory po pracy w takich warunkach po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi pewnie że możesz się nie zgodzić bo to tylko moje odczucie 😉

Taki już jestem ze wolę mieć czegoś za dużo niż wystarczająco. I nie czułbym się pewnie mając tylko 2 baterie. Z 20 przesadziłem ale co najmniej 6 baterii i 4 ładowarki 😉 

Bo wiadomo by naładować baterie potrzebny jest prąd a ta maszynka jest do pracy w miejscu gdzie go nie ma 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Wy tutaj koledzy piszecie o polerkach akumulatorowychAle zdecydowana większość z Was z tego żyje (jeśli nie wszyscy)

Cena ponad 2 tyś za polerkę dla amatora który wykorzysta ją 4 razy do roku do wypracowania cleanera pod wosk(+delikatna korekta) to zdecydowanie za dużo.

Niedawno kładłem swój pierwszy wosk.

I widzę różnice jak nie w aplikacji fusso coat 12 month dark. To już na pewno w docieraniu nie mówiąc o gładkości lakieru braku waterspotów itp

Wniosek cleaner musi być.Używałem dedykowanego fusso lekko ściernego.Polerki nie mam(ani garażu z gniazdkiem), więc aplikowałem i wypracowywałem ręcznie.Energii starczyło na przednią maskę i klapę bagażnika.Autko to Toyota Avensis 1.8 sedan z 2015r.Lakier czarny.

Po przydługim 🙂 wstępie moje pytanie brzmi:  Czy istnieje jakaś sensowna polerka akumulatorowa do powiedzmy 700 zł ?. Ghost wyżej zalinkował dużo tańszą ,ale czy nie jest to 400 Watówka? 

Mam przekonanie poparte bodajże filmikiem szwagra że moc takiej polerki powinien wynosić ok 1KW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafał10 napisał:

Witam

Wy tutaj koledzy piszecie o polerkach akumulatorowychAle zdecydowana większość z Was z tego żyje (jeśli nie wszyscy)

Cena ponad 2 tyś za polerkę dla amatora który wykorzysta ją 4 razy do roku do wypracowania cleanera pod wosk(+delikatna korekta) to zdecydowanie za dużo.

Niedawno kładłem swój pierwszy wosk.

I widzę różnice jak nie w aplikacji fusso coat 12 month dark. To już na pewno w docieraniu nie mówiąc o gładkości lakieru braku waterspotów itp

Wniosek cleaner musi być.Używałem dedykowanego fusso lekko ściernego.Polerki nie mam(ani garażu z gniazdkiem), więc aplikowałem i wypracowywałem ręcznie.Energii starczyło na przednią maskę i klapę bagażnika.Autko to Toyota Avensis 1.8 sedan z 2015r.Lakier czarny.

Po przydługim 🙂 wstępie moje pytanie brzmi:  Czy istnieje jakaś sensowna polerka akumulatorowa do powiedzmy 700 zł ?. Ghost wyżej zalinkował dużo tańszą ,ale czy nie jest to 400 Watówka? 

Mam przekonanie poparte bodajże filmikiem szwagra że moc takiej polerki powinien wynosić ok 1KW.

 

Flex jest raczej maszyną dla profesjonalistów którzy już na sprzęt nie żałują
Dla amatorów jest całkiem spory wybór maszyn nazwijmy to w serii LITE, mamy nawet do tego swój temat bodajże jaka pierwsza polerka, ale kto by tam szukał 🙂
Jak szukasz DA
To 8mm
-Vander/bass polska
-Lare Lite Da8mm
-Krauss db5800
-Das6
Jak 15mm
-Hamron polisher dual action ze sklepu Jula/bądź odpowiednik z yato
-Evoxy nie są chyba aż tak drogie
-Klrauss s15/rupes mark1 w jakiejś używce spokojnie do 800zl sie znajdzie
-Eurotec
-Lare
Jak rotacje
to zdecydowanie lare wystarczy, kiedyś jeszcze silverstorm silverline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafał10 napisał:

Tylko akumulator.Nie mam garażu z prądem.Wybór polerek na kablu jest duży.I jest o tym temat na 200 stron.O aku. Śladowe ilości 😕

Zapewne dlatego, że tak tanich albo nie ma albo są mega słabe.
Albo kupić taki wynalazek chińskich rzemiśliników i sam napisać pierwszą recenzje 🙂
https://allegro.pl/oferta/polerka-obrotowa-na-tarcze-125mm-akumulator-18-v-8371136017?reco_id=e330f6fb-f969-11e9-8e75-246e96849ee0&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie, jak z perspektywy czasu wglada usterkowosc takiego FLEXa bateryjnego? Zastanawiam sie nad maszyna na baterie ale slyszalem, ze te kostki w srodku od elektroniki nie daja rady. Prawda to, czy takie tam gadanie ludzi co nie pracuja na akumlatorowkach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@AndiT nie spotkałem się z podobną opinia. W DA mamy te maszyny, pracują prawie codziennie i nie ma z nimi najmniejszych problemów. 
Osobiście posiadam dwa urządzenia Flexa na aku i również działają bezproblemowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.