Skocz do zawartości

Zadbanie o wnętrze po "plakowym" właścicielu.


aroosee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Niedawno kupiłem autko w ładnym stanie.

Jego poprzedni właściciel o kokpit i inne plastiki dbał po prostu przecierając go plakiem, lub też wilgotną szmatką. 

Zakładając konto na tym forum, po prostu chcę zadbać o auto, zaczynając od jego wnętrza.

Jest to wnętrze Nissanowskie, na drzwiach twarde plastiki, kokpit wykonany jakby ze sztucznej ciemnej skóry.

Poczytałem trochę forum, lecz troche się gubie w nadmiarze informacji tutaj.

I tutaj zaczynają się moje pytania...

Czy muszę/powinienem wyczyścić jakimś srodkiem na początku kokpit i wszystkie plastiki z tego plaku który jeszcze tam widnieje?

Chciałbym, aby moje plastiki były matowe, żeby nabrały kolorków, lub żeby były satynowe. Co bardziej poleciacie?

Czyli jeżeli trzeba wyczyścic, jaki środek polecacie tak do 70-80 zł ?

Jesli chodzi o pasty to przewinęła mi się ta: Carchem Polymer Rubber and plastik protector   http://www.carchem.pl/pl/p/CarChem-Polymer-Rubber-Plastic-Protectant-Ochrona-tworzyw-sztucznych-i-gumy/9 , lub ta: ADBL interior limited edition.

Pytanie następne? czym to wszystko nakładać i polerować ? 

Poproszę Was o pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz potrzebował dużo APC z ciepłą wodą, pędzelek lub szczoteczka i mikrofibra żeby zmyć ten syf wraz z brudem odrazu mówie że bedzie cięzko, do zabezpieczania plastiku wybierz co lubisz ADBL interior qd to jest quick detailer do szybkiego przetarcia nie zabezpiecza tak plastiku jak dressingi
Ze swojej strony polecam
Nielsena choice - zdecydowanie duza satyna, połysk
Shiny garage satin dressing - bardzo przyjemna satynka
Meguiar's mat dashoboard czy coś takiego - duzy mat
Sonax do wnętrz z serii profiline
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki musisz wyczyścić z tłustego plaka, tutaj z pomocą przyjdzie APC. Rozrabiasz w bezpiecznym stężeniu, pędzelek w dłoń i jazda, wszystko przecierasz wilgotną mikrofibrą żeby zebrać cały syf a później do sucha wycierasz drugą suchą mikrofibrą. APC wybierać możesz u różnych producentów, ja używałem ADBL i GOOD STUFF i bardziej przypadło mi do gustu te z GS :) jak już plastiki będą czyste to wtedy kladziesz na nie dressing :) tutaj też do wyboru jest kilka dobrych pozycji, ale jeśli oczekujesz matu to Detailer's Magic Interior Magic powinno być dobrym wyborem :) polecam zajrzeć do działu 'Testy' bądź w relacje użytkowników forum i wszystkiego się dowiesz jak tylko przeczytasz :)

12 minut temu, aroosee napisał:

Czy taką mikrofibrę można później wyprać? czyli jedna mikrofibra do mycia, droga do polerki.

Co oznaczam "dressing" ?:D

Oczywiście że mikrofibrę można wyprać :) Dressing to forma zabezpieczenia plastików, coś na takiej samej zasadzie jak z karoserią tylko tu kładziesz wosk a na plastiki dressing. Polecam trochę poczytać forum bo z tego co widać to raczej tego nie robiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dasz radę....polecam lekturę w postaci działu wash& wax , albo pokaż swój blask i gwarantuje ci po przeglądnięciu paru relacji forumowiczów będziesz wiedział jaki środek w jakich proporcjach i jak konkretnie urzyc;))) powodzenia

Ps. APC tylko koncentrat najkorzystniej wychodzi...ja polecam za 20zl kochemie GS rewelacja APC jak dla mnie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy stosują nawet 1:5 z tego co wyczytałem na forum :D 
sam nie praktykuję jednak większego niż 1:15 i też daje radę...
Największa obawa to przed tym co tak naprawdę leży na plastikach itd. ostatnio sprzątałem w202 i nie wiedziałem co powiedzieć jak z podłokietnika i kierownicy po apc 1;20 zaczęła spływać czarna masa i ukazały się pęknięcia i liczne przetarcia. Klieć się zaczął i inne cuda... a W moim e46 1;20 nie zleciało nic :D 

Najlepiej sprawdź sobie to gdzieś w mało widocznym miejscu :P choć to też nie do końca tak bywa, bo najczęściej w najmniej widocznych miejsach jest teoretycznie najmniej środków Januszy, bo "Grażyna skoro nie widać to szkuda tego plaka" i też promienie słoneczne itd. nie docierają tak jak np. na centralę kokpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.