Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

dudek_t, cos wiecej?

 

Pokrótce: wyjąca, niekomfortowa, głośna taczka. Owszem, fajnie się prowadzi i mało pali ale... przy Avensisie nie istnieje jeśli idzie o komfort i wrażenia z jazdy. Dodatkowo silnik 1.8 ma tendencje do szarpania (co raz więcej wątków na forum), a ASO (byłem w trzech) twierdzą że to normalne.

Pewnie zapytasz dlaczego kupiłem. Wiem że to niezbyt mądre ale... obsługa w salonie mi podeszła. Chciałem też odmiany po 10 latach jeżdżenia Skodami i VW.

Teraz wiem że to była pierwsza i z pewnością ostatnia Honda.

 

Jakbyś miał jakieś konkretne pytania - pisz śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Caly czas sie waham pomiedzy Civic Sport Tourer a Avensis w sedanie.

 

Koniecznie zorganizuj sobie dłuższe jazdy próbne oboma autami. Civic to zupełnie inne auto niż Avensis czy C5. Honda jest twarda, mniej komfortowa i porusza się w innym zakresie obrotów niż C5 HDI czy Avensis 1.8.

Musisz sprawdzić czy Civic Ci "leży".

Po rozwalaniu Accorda jeździłem różnymi autami zastępczymi w tym przez ponad trzy tygodnie ww Avensisem i dwa tygodnie C5 HDI 136km. Dla mnie to był prawdziwy szok, raczej negatywny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Sport, kombi, silnik 1.8 benzyna. Kolor Urban Titanium - ten brazowy.

 

Auto jest na miejscu, stoi pod salonem, wiec jak dobrze pojdzie to w ciagu tygodnia odbior.

 

Ale kupilem dopiero w drugim salonie, bo w pierwszym czas sie troche zatrzymal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, sporo pojezdzilem po roznych drogach i zawieszenie mi odpowiada. Silnik jest ok, myslalem ze bedzie troche lepiej jechal, ale to pewnie przez dlugie przelozenia w skrzyni.

 

C5 to byl troche nietrafiony zakup mam wrazenie. Jednak wole auto ktore mozna pokrecic wyzej, pojechac szybciej w zakrecie, ze sprezystym zawieszeniem. Takie pomimo slabego motoru bylo wlasnie 207 ktorym super mi sie jezdzilo. C5 to taki tapczan, na ktory jeszcze przyjdzie czas

 

Ale nie ma tego zlego, C5 dobrze kupilem, dobrze sprzedalem. Civic to taki kompromis, mozna pojezdzic szybciej, jak trzeba to przewiezc pralke i psa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...

długie to są pierwsze 3 biegi... a 4,5,6 są krótkie - dokładnie odwrotnie niż powinno być. Myślałeś że silnik będzie lepiej jechał... zobaczysz latem przy włączonej klimatyzacji i czymś w bagażniku :cry: Zupełnie pomijam dłuższą jazdę z prędkościami autostradowymi bo głowa może pęknąć od wycia.

 

Grunt żebyś był zadowolony, ja nie jestem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.