Skocz do zawartości

Proszę o sprawdzenie zestawu.


nexus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosił bym o ocenienie zestawu do detailingu, jestem newbie więc proszę o wyrozumiałość i o rady :) Auto to Audi A8 kolor czarny jakby to miało jakieś znaczenie.

MYCIE:

1. Prewash- Shiny Garage Fruit Snow Foam  5l    74,50 zł

2. Szampon- Shiny Garage Orange Car Shampoo 5L  58 zł

3 APC - ADBL APC 1L 25zł

4. Do felg mam już kupiona jakaś krwawiąca felgę z firmy 4car.

5. Glinka - ValetPRO Yellow Poly Clay Bar Średnia 100g         35zł

6.Płyn do szyb- Shiny Garage Perfect Glass 500ml          19 zł

7. Rękawice, mikrofibry, szczotka do felg i do kół/nadkoli też kupione już

8 Do mycia zakamarków 3x pędzle okrągłe 8/10/12 kupione w brico marche

9. Quick detailer (jeżeli auto nie będzie później woskowane/polerowane) -Shiny Garage Quick Detail Spray 500ml 30zł

10. Fibra do suszenia - Fluffy Dryer Ręcznik do Osuszania 60x90cm 31zł

coś jeszcze do mycią potrzebne? 

Zabezpieczenie lakieru i elementów zewnętrznych:

1 Cleaner pod wosk- Shiny Garage Paint Cleaner 250ml    35 zł

2. Wosk- TUTAJ PROSZĘ O RADĘ.

3 Odtłuszczanie powierzchni - Tenzi IPA Cleaner 1L 20 zł

4. Zabezpieczanie plastików zewnętrznych i opon- Tutaj proszę również o radę. (Czy może to być wcześniej wymieniane APC? Chodzi głównie o to żeby plastikom przywrócić czerń)

5.Aplikator do wosku-  Meguiar's Soft Foam Applicator Pad 10 zł

6. Aplikator do dressingu na plastiki i opony- ADBL One Shot Tire Pad 2x  5zł

7. Aplikator do cleanera- ROYAL PADS Cleaner Applicator 9 zł

Oczyszczenie i zabezpieczenie wnętrza

1. Do czyszczenia plastików APC czy dressing? Jeżeli będzie potrzebny drassing to Shiny Garage Interior Cleaner 500ml 22zł

2. Pędzelki i fibry mam

3. zestaw do oczyszczenia i zabezpieczenia tapicerki skórzanej (Narazie odpuszczam ale zamierzam za niedługo kupić) Colourlock Zestaw do Skórzanej Tapicerki STRONG 104 zł

 

I jeszcze bym prosił o polecenie dobrej pasty polerskiej i pada do polerowania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nexus napisał:

4. Zabezpieczanie plastików zewnętrznych i opon- Tutaj proszę również o radę. (Czy może to być wcześniej wymieniane APC? Chodzi głównie o to żeby plastikom przywrócić czerń)

APC służy do czyszczenia, choć do opon lepszym wyborem byłby Tire and rubber cleaner, po wyczyszczeniu dresing,

 

2 godziny temu, nexus napisał:

3 Odtłuszczanie powierzchni - Tenzi IPA Cleaner 1L 20 zł

Wydaje mi się że lepszym wyborem będzie czysta IPA 99,99%, jeśli dobrze kojarzę Tenzi ma 20% zawartości izopropanolu,

2 godziny temu, nexus napisał:

3. zestaw do oczyszczenia i zabezpieczenia tapicerki skórzanej (Narazie odpuszczam ale zamierzam za niedługo kupić) Colourlock Zestaw do Skórzanej Tapicerki STRONG 104 zł

Czy tapicerka jest tak mocno zanieczyszczona żeby ją STRONGiem traktować? nie lepiej coś delikatniejszego?

 

2 godziny temu, nexus napisał:

1. Do czyszczenia plastików APC czy dressing? Jeżeli będzie potrzebny drassing to Shiny Garage Interior Cleaner 500ml 22zł

APC służy do czyszczenia dressing zabezpiecza powierzchnię i stosujemy go ZAWSZE na wyczyszczoną powierzchnię, zamiast SG interior cleanera wystarczy odpowiednio rozrobione APC, dressing to już niestety kwestia bardzo indywidualna, jedni lubią połysk inni satynę a jeszcze inny totalny mat.

 

W całym zestawie brakuje mi czegoś do odsmolenia, tzn. jakiegoś Tar and glue removera, np. Prickbort MAC1124,  Pomogłem tyle ile wiedziałem, myślę, że w pozostałych kwestiach wypowiedzą się bardziej doświadczeni użytkownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, nexus napisał:

1. Prewash- Shiny Garage Fruit Snow Foam  5l    74,50 zł

2. Szampon- Shiny Garage Orange Car Shampoo 5L  58 zł

Jak piana to możesz się pokusić o Bilt Hamber albo Autobrite, z tańszych Yeti od ADBL

Szampon szału nie robi. FX Protect Nano sobie weź. Niby wspomaga trochę woski.

 

15 godzin temu, nexus napisał:

4. Do felg mam już kupiona jakaś krwawiąca felgę z firmy 4car.

Do felg to Excede Wheel Cleaner. Domywa bardzo dobrze a wychodzi ekonomiczniej. Deiron raz na jakiś czas

 

15 godzin temu, nexus napisał:

5. Glinka - ValetPRO Yellow Poly Clay Bar Średnia 100g 

Jak na początek weź raczej miękką albo jakiś ultra soft. VP może być ale ponoć Bilt Hamber czy Brazzer lepsze

 

15 godzin temu, nexus napisał:

Płyn do szyb- Shiny Garage Perfect Glass 500ml 

Koncentrat od Carchemu. Jakość bardzo dobra a cena świetna

 

15 godzin temu, nexus napisał:

Quick detailer (jeżeli auto nie będzie później woskowane/polerowane) -Shiny Garage Quick Detail Spray 500ml

 

QD stosowane samo zabezpieczenia Ci praktycznie nie da. Weź sobie SG Morning Dew (jest nowa formuła obecnie i możesz zaryzykować) albo sprawdzone ADBL QD1. Z droższych polecam bardzo Prostaff Water Gold. Wszystkie QD lepiej stosować na jakiś wosk.

 

15 godzin temu, nexus napisał:

coś jeszcze do mycią potrzebne? 

Wiadra i grit guard.

 

15 godzin temu, nexus napisał:

Wosk- TUTAJ PROSZĘ O RADĘ.

Tu nie ma rady :)  Czytaj testy, czytaj wątek z woskami i wybierz to co Tobie pasuje. Mega look kosztem trwałości czy trwałość która najczęściej nie idzie w parze z cudami w wyglądzie. Zwracaj uwagę na łatwość aplikacji bo jakbyś na początek trafił na przykład na CC WAx Gold to mógłbyś się zniechęcić do woskowania ;)

 

15 godzin temu, nexus napisał:

Zabezpieczanie plastików zewnętrznych i opon- Tutaj proszę również o radę. (Czy może to być wcześniej wymieniane APC? Chodzi głównie o to żeby plastikom przywrócić czerń)

JAk kolega wyżej napisałał - APC czyści, nie zabezpiecza. Jak masz starsze auto i styrane plastiki to tylko Ovatrol Poytrol. Jak nowe to masz spory wór - Koch Nano Magic Plast Care, CarPro Perl Coat czy na przykład Auto Finesse Revive Trim

 

15 godzin temu, nexus napisał:

Jeżeli będzie potrzebny drassing to Shiny Garage Interior Cleaner 500ml

Będzie potrzebny. Tu znowu zależy co lubisz - połysk lub mat. Jak lekki połysk to dla mnie król jest jeden - Poorboys World Natural Look. Jak mat to możesz się zainteresować Funky Witch mademoiselle

 

15 godzin temu, nexus napisał:

I jeszcze bym prosił o polecenie dobrej pasty polerskiej i pada do polerowania.

 

Zamierzasz robić polerkę ręcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Strus napisał:

JAk kolega wyżej napisałał - APC czyści, nie zabezpiecza. Jak masz starsze auto i styrane plastiki to tylko Ovatrol Poytrol. Jak nowe to masz spory wór - Koch Nano Magic Plast Care, CarPro Perl Coat czy na przykład Auto Finesse Revive Trim

No auto z 2006 roku, ale plastiki nie są aż tak bardzo styrane. Więc czyścić jest APC a później nakładać dressing?

6 godzin temu, Strus napisał:

Będzie potrzebny. Tu znowu zależy co lubisz - połysk lub mat. Jak lekki połysk to dla mnie król jest jeden - Poorboys World Natural Look. Jak mat to możesz się zainteresować Funky Witch mademoiselle

Lubię połysk, nie ma czegoś tańszego?

6 godzin temu, Strus napisał:

Jak piana to możesz się pokusić o Bilt Hamber albo Autobrite, z tańszych Yeti od ADBL

Szampon szału nie robi. FX Protect Nano sobie weź. Niby wspomaga trochę woski.

Czytałem troszkę i piszą że Yeti i to SG co podałem na podobnym poziomie jest, a SG troszkę tańsze.

A z tym szamponem to prawda że rozcieńcza się go 1:1000? Czyli 10ml na 10 litrów? Jeżeli tak to chyba go wezmę.

6 godzin temu, Strus napisał:

Zamierzasz robić polerkę ręcznie ?

Nie, mam polerkę może nie jakaś profesjonalną bo to Dexter z leroymerlin za 250 zł.

 

 

A tak poza tym to reszta zestawu może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nexus tak plastki czyścić potem zabezpieczyć,
Cze taszego do kokpitu tzn? poor boysa możesz kupić tester za ok. 24pln, a pozatym warto przeliczyć bo kosmetyki wcale drogo nie wychodzą, tzn. jeśli przeliczymy cenę do wydajności. Myślę, że IWOW z ADBL powinien spełnić Twoje oczekwania.

Co do piany i ogólnie kosmetyków na początek moim zdaniem lepiej kupować mniejsze pojemności, ponieważ daje nam to możliwośc przetestowania większej liczby produktów a o to w tej całej zabawie chodzi. Dodatkowo ogranicza to koszty startowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nexus napisał:

A z tym szamponem to prawda że rozcieńcza się go 1:1000? Czyli 10ml na 10 litrów?

Tak

 

Godzinę temu, nexus napisał:

Nie, mam polerkę może nie jakaś profesjonalną bo to Dexter z leroymerlin za 250

Pewnie jakaś rotacja. Uważałbym jeśli jesteś "zielony" w tym temacie żebyś sobie bałaganu nie narobił. Pasta.... zależy do czego. Pady również. Proponuję Ci spokojnie poczytać odpowiednie wątki.

 

23 godziny temu, nexus napisał:

 zestaw do oczyszczenia i zabezpieczenia tapicerki skórzanej (Narazie odpuszczam ale zamierzam za niedługo kupić) Colourlock

Ponoć Carchem ma tej samej jakości a tańszy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Strus napisał:

Pewnie jakaś rotacja. Uważałbym jeśli jesteś "zielony" w tym temacie żebyś sobie bałaganu nie narobił. Pasta.... zależy do czego. Pady również. Proponuję Ci spokojnie poczytać odpowiednie wątki.

Tak rotacja, naoglądałem się poradników na youtube, mam też drugie auto takie żeby tylko coś przewieźć to na nim będę próbował także bałaganu sobie nie narobię :P

Pasta taka żeby usunąć koliste "rysy" i odświeżyć lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, nexus napisał:

Pasta taka żeby usunąć koliste "rysy" i odświeżyć lakier

Poradniki na YouTube to jedno a rzeczywistość to drugie :) pasty od wyboru do koloru ale jeśli posiadasz rotację i nigdy nie miałeś z polerowaniem do czynienia to będziesz musiał robić to w kilku etapach. Na allegro są zestawy past Menzerna w małych pojemnościach, możesz też kupić pasty Koch Chemie. Sonax też dobre pasty podobno ( piszę podobno bo na nich nie pracowałem ) . Pady to samo, jest tego dużo do wyboru. NAT, Royal Pads, Detailing Mafia... musisz kupić i testować. Mnie najbardziej do gustu przypadły Royal Pads. No i wiadomo minimum po jednym do cięcia, polishu i finishu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Malinek napisał:

Poradniki na YouTube to jedno a rzeczywistość to drugie :)

No dlatego na początek żeby nie narobić sobie bałaganu na A8, będę się uczył/próbował na Ibizie na której mi nie zależy. 

 

11 minut temu, Malinek napisał:

Na allegro są zestawy past Menzerna

Taki zestaw z padami by wystarczył?

http://showcarshine.pl/home/876-menzerna-zestaw-premium-3x250ml-pady-3-pack.html?search_query=menzerna&results=54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pieszy raz by nie starczyły pasty medium i finisz? 

 

No i apropo wosku. Co by było lepsze na 1 raz.

Collinite 476S czy Soft99 Fusso Coat 12 Months Dark. 

Slyszalem ze collinite łatwiejsza w aplikowaniu  i docieraniu niż soft99 szczególnie właśnie na czarnych lakierach. No i jaki cleaner do nich były dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nexus napisał:

A na pieszy raz by nie starczyły pasty medium i finisz? 


Kwestia jak zajechany masz lakier, ile jest grubszych rys itd.


Colli 476 jest faktycznie troche łatwiejsze w docieraniu, choc z Fusso też nie ma tragedii.

Cleaner'ow do wyboru do koloru... można brać przykładowo:
- Poorboy's World Professional Polish
- Dodo Juice Lime Prime
- Shiny Garage Paint Cleaner
- Prima Amigo
- Good Stuff Rhino Horn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzechu23 napisał:

- Dodo Juice Lime Prime

Jeśli pod syntetyka to Dodo jest trochę zbyt tłustawe. Zdecydowanie lepsze do wosków naturalnych.
Pod syntetyka to najlepiej McKee's 37 Coating Prep Polish lub Wolfgang Paintwork Polish Enhancer lub inne wcześniej wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Kwestia jak zajechany masz lakier, ile jest grubszych rys itd.

No takich strasznie grubych to nie ma dużo.  O ile w ogóle są jakieś.  Ale to może lepiej wziąć ten zestaw co podałem wyżej i zawsze mieć heavy pod ręką?

 

A ktore było by lepsze do czanego  lakieru Colli czy fusso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2018 o 17:58, nexus napisał:

Witam, prosił bym o ocenienie zestawu do detailingu, jestem newbie więc proszę o wyrozumiałość i o rady :) Auto to Audi A8 kolor czarny jakby to miało jakieś znaczenie.

MYCIE:

1. Prewash- Shiny Garage Fruit Snow Foam  5l    74,50 zł

2. Szampon- Shiny Garage Orange Car Shampoo 5L  58 zł

 

Jest sens na początek przygody z kosmetyką kupować tak duże ilości środków? Szampony to jest w sumie coś co daje tam jakąś frajdę. Dużego doświadczenia nie mam ale jeśli spojrzysz na to mega pragmatycznie to potrzebne są Ci dwa szampony. Szampon który odtłuści lakier i jak już nawoskujesz auto wtedy szampon który będzie łagodny dla wosku. U mnie na półce z odtłuszczających wybrałem FX Protect silnie odtłuszczający. Z szamponów do codziennej pielęgnacji mam ADBL Snowball, SG Sleek & Bubbly i jakaś resztka Tenziego Neutro mi się wala :) ale ją kupiłem zanim jeszcze czytałem forum. Przy następnych zakupach pewnie jeszcze wlecą "ciastka" od Good Stuff. Baniaków 5 litrowych na razie nie kupuję bo w sumie szkoda żeby mycie było monotonne...

 

3 godziny temu, nexus napisał:

Są dwa rodzaje- jeden z właściwościami ściernymi drugi bez. Który wziąć? 

Producent zaleca zrobić test paznokciem na lakierze. Dla łatwo rysujących się lakierów zalecają ten nie ścierny. Mam ten cleaner i co mogę powiedzieć. Wybierałem go na początku przygody bo wydawało mi się że będzie tani i dobry :). No lakier zostawił jałowy i wosk zimowy mi się na nim trzyma. Jednak na forum wyczytałem, i przemyślałem se sprawę że fajnie jak sam cleaner już coś do lakieru wniesie. Na zimę może i fakt  szukamy czegoś co da nam jałowa powierzchnię bo woski "długodystansowe" trzymają się zazwyczaj lepiej na takich powierzchniach. Jednak już prawie luty :) i zaraz na auta będziemy wrzucać woski które szybciej spływają ale dają więcej frajdy. Może faktycznie dobrze jak już sam cleaner coś wniesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, T0MII napisał:

Jest sens na początek przygody z kosmetyką kupować tak duże ilości środków? Szampony to jest w sumie coś co daje tam jakąś frajdę. Dużego doświadczenia nie mam ale jeśli spojrzysz na to mega pragmatycznie to potrzebne są Ci dwa szampony. Szampon który odtłuści lakier i jak już nawoskujesz auto wtedy szampon który będzie łagodny dla wosku. U mnie na półce z odtłuszczających wybrałem FX Protect silnie odtłuszczający. Z szamponów do codziennej pielęgnacji mam ADBL Snowball, SG Sleek & Bubbly i jakaś resztka Tenziego Neutro mi się wala :) ale ją kupiłem zanim jeszcze czytałem forum. Przy następnych zakupach pewnie jeszcze wlecą "ciastka" od Good Stuff. Baniaków 5 litrowych na razie nie kupuję bo w sumie szkoda żeby mycie było monotonne.

Tak wiem, dlatego biorę fx protect nano 500ml, i pre wash yeti 1l. Ale przy fx protect nano pisze:

Nano Shampoo – to produkt, który został stworzony do bieżącej pielęgnacji karoserii samochodu. Dzięki zawartości wysoce zaawansowanych nanocząsteczek krzemu, szampon znakomicie pielęgnuje zaaplikowane wcześniej powłoki ceramiczne, kwarcowe czy woski. Duża gęstość oraz wydajność produktu pozwala na wytworzenie bogatej piany przy użyciu niewielkiej ilości szamponu.

17 minut temu, T0MII napisał:

Producent zaleca zrobić test paznokciem na lakierze. Dla łatwo rysujących się lakierów zalecają ten nie ścierny. Mam ten cleaner i co mogę powiedzieć. Wybierałem go na początku przygody bo wydawało mi się że będzie tani i dobry :). No lakier zostawił jałowy i wosk zimowy mi się na nim trzyma. Jednak na forum wyczytałem, i przemyślałem se sprawę że fajnie jak sam cleaner już coś do lakieru wniesie. Na zimę może i fakt  szukamy czegoś co da nam jałowa powierzchnię bo woski "długodystansowe" trzymają się zazwyczaj lepiej na takich powierzchniach. Jednak już prawie luty :) i zaraz na auta będziemy wrzucać woski które szybciej spływają ale dają więcej frajdy. Może faktycznie dobrze jak już sam cleaner coś wniesie. 

Biorę ten nie ścierny, i tą chwilę będę miał tylko fusso, na razie nie ma funduszy przewidzianych na dwa woski, dwa szampony itp :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.