Skocz do zawartości

Subaru Legacy i mój pierwszy raz;)


waldezz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i na wstępie pragnę poinformować, że wszystko co to zobaczycie wykonywałem po raz pierwszy i na pewno okaże się miejscami że błędnie no cóż, amatorszczyzna

 

Zaczynamy!

 

Z racji pory roku i raczej ograniczonych warunków zdecydowałem się na zrobienie wnętrza auta teraz a reszty na wiosnę.

 

Czego użyłem:

8e64fee72f2087cc6007576b02b1addd.jpg

 

Kilka zdjęć pogladowych tego co mialem do zrobienia:

3ccb0110501c7f6adc60131278699c22.jpg

835d9183603ab234d9f3d034a118dd2d.jpg

 

Oczywiste zacząłem od demontażu foteli, tunelu środkowego, siedziska tylnej kanapy

d62f81c1a533e548f0a6319a981936a6.jpg

 

Co ciekawe, okazało się że w aucie mam seryjny woofer o czym nie wiedziałem

d63032c4ae5a1e8ad815c380a9da9e16.jpg

 

No to bierzemy sie za odkurzanie. Przod juz odkurzony.

2ecbcd2133b46811472c0cfd8ce6e20c.jpg

 

Było co robić bo mam wrażenie że poprzednik w aucie co najwyżej przecierał rozlane plamy

A widać że dzieci jeżdżące w aucie trochę porozlewały w swoim życiu tam

 

7b754a5ec9f51dec03cbae0db514eba1.jpg

 

No i "schowek" na rzeczy zagubione pod tylną kanapą ma takie sekrety

 

Jestem też bogatszy o 5 Franków Szwajcarskich

86c9d8ac8b6076c96d1b7a4396c2fb83.jpg

 

Obawiałem się, że miejsca styku plastików z dywanikami gdzie osadził się kurz będą nie od plamienia

7e0911abba1609b47ecf97cd7d0527c2.jpg

 

Deska rozdzielcza z kolei wyglądała jak by ją ktoś kiedyś nawoskował czymś

68db08f49354e1ab802afbb24e938418.jpg

 

Po odkurzaniu przyszedł czas na podsufitkę

b8d2449d1f77d75cc6c41c42d6b36d78.jpg

 

Bonnetowanie przy uzyciu pre-spraya od ADBL wystarczyło aby pozbyć się tych plam

 

5ecdb3ed9db2292f7411661f8bda7b3c.jpg

 

Zeszły nawet te tłuste plamy tutaj ale zdjęcia po umyciu niestety brak

b1f7bf4e239f892a21a2e4949efc77c4.jpg

 

Przyszedł czas na fotele.896c250102e1c1f02c82389f257a5429.jpg

a58383ab46e41e78239cd4ca206c56bd.jpg

 

I tu z pomocą przyszedł colourblock strong. Niestety szczotka zamieszczona do zestawu byla malo skuteczna i nie poręczna ale na szczęście kupiłem drugą

 

Efekt:

f5eebfacadbe1780ab4e362b23147007.jpg

 

A tu już po impregnacji

32c3dfa3f7bafec12c87869e9fc357ab.jpg

 

APC Pro poszło w ruch

01e25f69414450fb579175e84c1ec1e9.jpg

 70c632d7d2aae0e174117b3a64f731d0.jpg

cbad72ae89a563b9bd628d714fc74e01.jpg

18687b09992390ed6f0c47165b16b08a.jpg

 

Kokpit też był potraktowany apc ale ten wosk czy co koliwek to było, wymagało dwóch jak nie trzech powtórzeń.

Efekt zadowalający

fc9879c36781f23bb440f640fa6f38a0.jpg

 

Po wszystkim zostało to czego bałem się najbardziej, pranie.. jako że nie mam odkurzacza piaracego musialem posiłkować się plukaniem ręcznym.

Zaczalem od rozpylenia encapsulatora pianownicą. Dalem mu paręnaście minut na wsiąknięcie a później odkurzaczem wyciągnąłem. Nie dalo to powalajacego rezultatu więc w ruch poszlo wiadro z czystą wodą i mikrofibry. Nasączałem dywaniki wodą szorując a później wyciągałem wodę odkurzaczem.

Zdjęć z calego procesu nie mam ale efekty mówią same za siebie:

 

d9d93e3636036d7fa595b14e395b32a5.jpg

 

d4e176b2b95d90a04b1910c32b1a63f0.jpg

 

No i te niechciane przebarwienia na laczeniu plastikow z dywanikami udało się sprać bez problemu!

1c4864faec4d43ed75090ba16f081fa2.jpg

 

No i tu już zdjęcia w swietle dziennym.

 

a834f50fd84bf1cd9bf1d9a6fc49e7e5.jpg

674feaec6d894fcc93adb07c9d298090.jpg

2ff577149af08a59b0cc9ea4fc839283.jpg

 

Fotelom przyda się jakaś regeneracja skóry ale to wkrótce.

 

Nie sądziłem, że po tym myciu uda się nam uzyskać kolor tak odmienny bo wręcz szary!

 

Na koniec zakonserwowane zostały uszczelki i elementy gumowe przy użyciu sonaxa.

efd8b94a8d796619d6e9e9c77d34dc31.jpg

 

Jedno zastrzeżenie do sonaxa to piski szyb przy otwieraniu i zamykaniu ich.

 

Dodatkowo podkleiłem materiał na krawedzi rolety do szyberdachu przy uzyciu kleju tapicerskiego

 

893ea5b4e4f27781c657b7398817c0ad.jpg

 

 

Zostało jeszcze zakonserwowanie plastików i kokpitu. Jako że jest dwu kolorowy i chciał bym osiągnąć matowy rezultat szukam teraz czegoś co spełni te warunki.

 

I tak z grubsza wyglądała moja dwu i pół dniowa zabawa z wnętrzem. Uwagi i sugestie mile widziane!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze coś nie halo..kilka zdjęć środka i to wszystko na relacje PSB czy błąd serwera?

Posta pisze cały czas ale jako że jestem w podróży, piszę na telefonie i nie chce stracić dotychczasowej pracy to publikuje go i edytuje.
Poproszę o jakies 30 min i powinienem go skończyć:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając tak ograniczony arsenał i tak robota wydaje się być porządnie wykonana (co z resztą widać na zdjęciach). Szkoda, że nie ma zdjęć przed/po, następnym razem pamiętaj o tym. Przyjemniej się ogląda. Gratuluję efektu, czystym autkiem na pewno lepiej się jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota jak na 'amatorszczyzne' jak sam powiedziałeś. Co do zabezpieczenia kokpitu polecam Black Panther od GS lub Interior Magic od DM daje matowe wykończenie którego oczekujesz :) ale tak jak kolega wyżej, moim zdaniem bardziej W&W no chyba że temat będzie aktualizowany i będą prowadzone dalsze prace nad autem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa uznania. Co do specyfiku do kokpitu to rozejrzę się za wyżej wymienionymi w takim razie bo warto będzie to położyć jak najszybciej, dzieki!:)
Co do miejsca gdzie powstał ten temat to wybralem PSB z zamiarem kontynuowania go przy dalszych pracach detailingowych. Jeśli uważacie ze nadaje się do innego wątku to nie problem dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, waldezz napisał:

Zaczalem od rozpylenia encapsulatora pianownicą. Dalem mu paręnaście minut na wsiąknięcie a później odkurzaczem wyciągnąłem

Chyba dał słaby efekt bo po jego użyciu trzeba popracować szczotką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dał słaby efekt bo po jego użyciu trzeba popracować szczotką

Szczotka poszła w ruch zgodnie z instrukcją ale po wyciągnięciu specyfiku odkurzaczem do wody dalej było sporo zabrudzeń a i sam encapsulator pozostał. Stąd pomysł o płukaniu wodą i użyciu mikrofibr co akurat poskutkowało w tych najgorszych miejscach najlepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plastików popatrz na testy Detailers Magic Interior Magic i Funky Witch Mademoiselle oba dają bardzo fajne matowe wykończenie.

Widać że autko fajnie odżyło, jak już udało się tak fajnie doczyścić skóry to warto też je zabezpieczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plastików popatrz na testy Detailers Magic Interior Magic i Funky Witch Mademoiselle oba dają bardzo fajne matowe wykończenie.
Widać że autko fajnie odżyło, jak już udało się tak fajnie doczyścić skóry to warto też je zabezpieczyć 

Dzięki za sugestie, sprawdze te testy q takim razie. Myślę, że będę składał zamówienie od razu na chemię do mycia i sprzęt do korekty lakieru. Trochę się boję bo to jednak czarny kolor auta a wiem że dla początkującego to spore wyzwanie... Zobaczymy czy nauka w tym temacie podniesie pewność siebie:)

Co do skór to miałem zestaw colourlock strong a w nim jest preparat do czyszczenia i drugi do konserwacji skór. Oba użyte także na chwilę powinno wystarczyć a później jakaś regeneracja i tak wleci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Z miła chęcią przeniosę ten post do PSB jak spełni wszystkie punkty regulaminu :)

 

Tymczasem zostaje w W&W :)

 

Czekamy na update. Dobrze zacząłeś - musisz się rozkręcić dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miła chęcią przeniosę ten post do PSB jak spełni wszystkie punkty regulaminu
 
Tymczasem zostaje w W&W
 
Czekamy na update. Dobrze zacząłeś - musisz się rozkręcić dalej

Spoko:) podoba mi się zabawa w detailing a że do tego jestem trochę pedantyczny to chyba sie to dobrze zgrywa:)

Dalsze pracę będę zamieszczać tutaj a kwestie przeniesienia do PSB zostawiam włodarzom :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, passtartowy napisał:

@waldezz Dobra robota, ładny Legaś

Jaki przebieg u ciebie bo widzę, ze już dziura pod pedałem gazu.... Zmora tego modelu. Wykładzina jest podłej jakości.

 

 

Dziękuje !

No właśnie przebieg nie jakiś kolosalny bo 135tys potwierdzony. Ale właściciel ewidentnie miał gdzieś przetarty dywanik i przetarl welurową okładzinę aż dotarł do gołej blachy :/

a Ty jakiego legasia masz? bo widzę w opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldezz  tego samego. Tak już przypadłość. I wcale nie musiał miec przetartego dywanika zeby zrobić dziurę w dywanie. U mnie była sporo większa pod pedałem gazu, delikatnie zaczyna się wycierać pod sprzęgłem. Przebieg 260tys. Widziałem Legacy z przebiegiem niecałe 200tys i miał dziurę 15cm w wykładzinie. W Foresterze to samo.

Nie rdzewieją ci szyny foteli? Zwłaszcza od kierowcy z lewej strony. Mój jest z polskiego salonu i od soli zaczeły rdzewieć szyny ( mocowania z przodu) z czym się uporałem i w tej chwili jest ok.

Fajne autko ale nad zabezpieczeniem antykorozyjnym nie pomyśleli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ewidentnie właściciel miał gdzieś wytarcie w dywaniku no i przeszło dalej :(

Ja sam korozji na szynie od fotela nie mam ale oglądałem modele gdzie takowa występowała więc pewnie problem w miarę powszechny skoro i Ty się z tym musiałeś zmierzyć...

To fakt, o atakach rudej na blachach subaru dużo słychać, dlatego jak najszybciej muszę ogarnąc temat zabezpieczenia antykorozyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 2/21/2018 o 08:41, Donik napisał:

Jakiego kleju tapicerskiego używałeś ?

Szczerze to nie pamiętam jak on się nazywa bo dostałem go od teścia. Był w dużej litrowej puszcze ale ni diabła nazwy sobie nie przypomnę :(

 

W dniu 2/25/2018 o 11:05, radziu797 napisał:

A dałeś czasu apc na za działanie czy od razu po zaaplikowaniu pedzelkowales i ścierales. Zastanawiam się czy w 1do10 można pro zostawić na 2-3 min na plastiku hm

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Niektóre elementy zostawiałem na pare minut po pędzelkowaniu, więc możesz śmiało te 2-3 minuty odczekać przed zmywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.