Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

@devilsky Aeropressa też mam, ale to jeszcze inna kawa, bardziej intensywna, ale jednak mniej bogata w owocowość. Z dripa wychodzi kawa lżejsza w smaku. Do mlecznych mam mukkę, ale już chyba z rok jej nie brudziłem. Mam znajomego baristę, który mnie naprowadził na alternatywy kawowe i od tego czasu rzadko pijam klasyczne espresso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, paperson napisał:

@zibi-M spróbuj Kimbo Espresso Bar Extra Cream. Zawiera dużo robusty, więc smak będzie bardziej gorzki, czekoladowy. Ja ją bardzo lubię :good:

Dzięki, zamówione. Zobaczymy czy będzie smakować ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.02.2018 o 15:17, PisKooR napisał:

Kupuj Arabice z Ameryki Środkowej. Jest zdecydowanie bardziej słodka niż Ameryka Południowa lub Afryka. Polecam kawy Arcaffe lub Bazzara (Salvador - pycha)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Szukałem swojej pierwszej kawy i dzięki Twojemu postowi wybrałem Kostarykę Tarrazu - musiałem się na coś zdecydować bo po szukaniu w internecie to mętlik w głowie :D

Panowie, pytanie z innej beczki - kawa firmowa z KRUPS'a (paczka promocyjna, dodatek do ekspresów/degustacja na stanowisku). Jakiejś 30dni pita i była bardzo dobra, czy to espresso, czy kawy mleczne i od tygodnia nie da się jej pić - strasznie kwaśna, od kilku dni nie używam ekspresu z uwagi na jej smak, a czekam na przesyłkę z nową. Ekspres czysty, woda ta sama, zbiornik czyszczony, zaparzacz wyczyszczony, płukany regularnie. Wina ziaren? Na opakowaniu jest napisane żeby spożyć do 6msc od wypalenia (aktualnie 4msc - data palenia 11.2017)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisana poz. 1 i 3 :D

16 minut temu, paperson napisał:

Kubki smakowe Ci się zbuntowały :D

ciężko możliwe, narzeczona te same odczucia, kawa po przygotowaniu nawet kawą nie 'pachnie' - zero aromatu.. nic no mam nadzieję że to wina ziaren a nie coś z ekspresem i jak przesyłka dojdzie to będę znów pił pyszne espresso :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubki smakowe Ci się zbuntowały 
Do mnie dziś dojechały:
kawy.JPG.26932ee3a7bf20805ea0aa19dd9845a5.JPG
Poz. 1 i 3 pite namiętnie 
Paperson skąd zamawiasz kimbo bo na znanym portalu 1kg jest za 89pln a 250 gram za 19pln a przecież opakowania kg zawsze wychodziły taniej...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson Dlaczego wybierasz mielone? Wiesz, że na forum o tej tematyce zjedli by Cię jak tutaj za IPA = Cleaner. Ja kupiłem na początek dwa młynki ręczne, później jeszcze budżetowy ale elektryczny i widzę różnicę, a wiele osób się pyta skąd taka różnica w smaku kawy. Też teraz kupiłem Kimbo Espresso bar (100%Arabica), bo wcześniejsza Pellini z domieszką robusty mi nie podeszła. A do Aeropressu wziąłem Johan & Nyström - Ethiopia Welena i jeszcze kilka innych z tego regionu - na początek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się w firmie zwołać zrzutę na Severina KM3873. I dwa ekspresy automaty z kiepskim ziarnem teraz płaczą za użytkownikami. Odnośnie kawiarki to ja kupiłem z nierdzewki, bo przestraszyłem się opinii, że aluminiowe powodują Alzheimera. Bialetti Kitty plus filtry z aeropressu i kolejna opcja do zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson ja to malkontent jestem. Moje prace "detailingowe" tez zawsze surowiej oceniam niż odbiorca/właściciel auta. Ale powiem Ci, że nie popadając w głęboką paranoję tematyczną jestem zadowolony. Przynajmniej mam pewność, że zawsze będzie inna ;) Do domu teraz mnie kusi Baratza Vario, ale jak patrzę na swoje wydatki to mnie to przeraża ile wydaję na hobby/zainteresowania... A ostatnio tym bardziej gdyż dopadły mnie przemyślenia egzystencjalne i obiecuję sobie zmianę (wstyd się przyznać) podejścia materialnego do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kinker nie zmieniaj się :);)

@KHOT dzięki! Po wypiciu obecnych zapasów Twoja lista wpadnie na bank.

Póki co walczę z żoną o nowy ekspres. Ona chce młynek + dobry ciśnieniowy; ja-leniuch: Nivonę CafeRomatica

Nie możemy znaleźć czasu, żeby wybrać się na testy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.