Skocz do zawartości

Liquid Elements T2000 v2 - pierwsze wrażenia


OsTrY

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W związku z tym, że odebrałem zakupioną polerkę DA a akurat na jej temat nie ma za wiele  w polskim necie to tutaj trochę ją przedstawię

@CAR CRAZY  dzięki za szybką dostawę oraz gratisa :D

Moc: 650W

Skok: 9mm

Obroty: 2000-6400/min

Dlaczego ta?  Przecież jest Krauss czy Lare.. Skusiły mnie zagraniczne filmy na YT oraz opis samego narzędzia które charakteryzuje się innym systemem przekładniowym niż pozostałe, ze swojego doświadczenia wiem, że ilość W to nie wszystko.  

Samo narzędzie wykonane solidnie, nie ma żadnych niedociągnięć w obudowie takich jak źle wykrojony plastik we wlotach powietrza itp. Zwarta obudowa nic nie trzeszczy i nie hałasuje.

Kraj pochodzenia: Ta informacja nie jest nigdzie zawarta ani na pudełku ani w instrukcji (instrukcja po DE). 

Narzędzie bardzo lekkie - 1,7 kg nie wiem czy to w tej kategorii cenowej nie będzie najlepszym wynikiem. 

IMG_20180108_151205e4981.jpg

Kabel długość 4m, elastyczny, miękki.  

Do polerki producent dorzuca torbę, uchwyt, klucze i zapas szczotek.

Sama torba nie za duża nie za mała - kieszonki w środku jak i na zewnątrz. 

IMG_20180108_152711611fa.jpg

Clipboard015f1bd.jpg

Praca.

Na sucho nie czuć nieprzyjemnych wibracji. Polerkę na najwyższym biegu (6) można utrzymać faktycznie na jednym palcu.  Producent w instrukcji podaje, że polerka jest dostosowana do padów 125mm i taki jest dołączony do zestawu. Podejrzewam, że w przypadku mniejszych BP jedna lub dwie podkładki załatwią sprawę z prawidłowym wyważeniem. Bardzo ergonomiczny włącznik z blokadą. 

W garażu na szybko zrobiłem teścik - na 1 biegu pod własnym obciążeniem szlifierka się nie zatrzymuje. Przy docisku ręką ułożoną na przednim uchwycie tarcza zaczyna jedynie oscylować, to samo tyczy się 2 biegu. 

Jeśli będą zainteresowani wrzucę filmik nakręcony GoPro czy coś. 

Hałas - zdaję sobie sprawę, że smartfon nie jest profi urządzeniem do mierzenia hałasu, Ponad to z pewnością podczas faktycznej pracy dojdzie jeszcze odgłos od samego powierzchni ale wg mnie jest dobrze. Warto mieć na uwadze, że żaden z producentów narzędzi nie podaje wartości dB przy przyłożeniu do powierzchni - to jedynie poziom głośności narzędzia a czy polerujemy plastik czy blachę to już inna historia. 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Ari zgodzę się z Tobą. Już wczoraj pod filmem MX Nowickiego na FB napisałem, że jak dla mnie ADBL Roller D09125 wygląda jak Liquid Elements za co byłem prostowany :D 

Parametry te same, tylko tak jak piszesz kabel w LE krótszy o 1m. 

Marketing ADBL już robi swoje, że testowali szlifierkę rok czasu na setkach aut....

Jestem pewien, że z tej samej fabryki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OsTrY Jak wrażenia z użytkowania? Można powiedzieć, że byłeś tym samym testerem co inni przez rok :D

 

1 godzinę temu, OsTrY napisał:

@Ari zgodzę się z Tobą. Już wczoraj pod filmem MX Nowickiego na FB napisałem, że jak dla mnie ADBL Roller D09125 wygląda jak Liquid Elements za co byłem prostowany :D

Marketing ADBL robi swoje, bo w poniższym filmiku pod postem MX twierdzi inaczej niż jest to ukazane w filmie ADBL.

Teraz 650W jest równe 900W :D
Maszyna sama w sobie jest zapewne ok, ale dorabianie drugiej prawdy jest lekko mówiąc zabawne. Nic tam, czas pokaże.
Sprzedawać się musi to co ma się sprzedać.

adbl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, że w zależności jak wiatr zawieje tak odpowiadają. Sam pracuje w sprzedaży(lider na rynku jeżeli chodzi o branżę) i wiem jak to wszystko funkcjonuje. Wystarczy, że ADBL napisze BANG BANG musisz to mieć i pelikany już sprzedają swoje flexy :lol: Wieczorem pokażę Wam "Bang Bang" super jakość CareMitt'a do Storma. Poza tym s15 w stosunku do ADBL'a ma : 900W silnik nie 810W, + jest 0,3 kg lżejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy @Ari widzę, że macie "oblatane" kilka maszyn DA. Wg Was jest duża różnica na plus między np. poziomem Kraussa s15, a np. Ruphesa LHR15 czy Flexa? Warto dopłacać do tych maszyn przy amatorskim podejściu do detailingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy no właśnie biję się z myślami. Popracowałem dwa dni jedną i drugą. Na korzyść rupesa: mniejsze drgania, lepsza kultura pracy, trudniej zatrzymać ruch DA, nie odczułem dużo mniejszej mocy w porównaniu do Kraussa :oMoże to efekt placebo przy obcowaniu z droższym sprzętem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mniejszy adbl ma 650w tak jak Liquid Elements... z tym że LE kosztuje 99euro co daje jakieś 420zł (z torbą już) przy obecnym kursie. Więc sporo taniej. Wątpię żeby drastycznie różniły się bebechami bo cóż tam można nadzwyczajnego upchać? Maszyna ma wykonywać określony ruch. Silnik ten sam. No nic. Tak jak pisałem poczekam na inne niezależne opinie, a najlepiej porównanie z bliźniakami typu das6 czy LE właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z bodajże kopii 2 LE Krausa jako finisz z Maszyn mam kabel zamontowany 8m :) maszyna głośna , miałem kilka innych maszyn też ale wrażenia na mnie nie zrobiły generalnie wiadomo że wszystko jest produkowane w Chinach nawet Chińczycy sami dla nas wykonają co nam się jawnie podoba zmienią części czy kolor za odpowiednią dopłatą

https://pl.aliexpress.com/item/electric-car-polisher-1300w-orbital-angle-polisher-electric-tools-high-quality/32705671456.html?spm=a2g17.10010108.1000014.14.7ab618ebDmuVqX&traffic_analysisId=recommend_3035_null_null_null&scm=1007.13338.80878.000000000000000&pvid=e1199e93-2548-4320-a1cf-97d685713d76&tpp=1

 

Swoją drogą @ADBL otwarcie mówiło i mówi iż biorą rzeczy z Honkongu :) pytałem osobiście na zlotach, tak samo LiquidElements czy Lare/Krauss wszystko z Honkongu (Krauss to malutka firma w Niemczech :) , tak samo Rupes czy Flex biorą z Honkongu :) , dla mnie liczy się podejście firmy do Klienta , sprawa gwarancyjna wiadomo że branding to też koszty trzeba wrzucić w marketing co przekłada się na cene ostateczną produktu.

 

Made in China , oni robią coś dla nas my zróbmy coś dla Polskich dystrybutorów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.