Skocz do zawartości

Czarny lakier Toyota RAV4


Ronin78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie ;-)

Mam pytanie do kolegów profesjonalistów, kupiłem RAV4 w czarnym kolorze, lakier mega słaby, 8 lat myjni i parkowania pod chmurką. Koniec końców z racji braku czasu i oczekiwania na lepszą porę roku zrobiłem na czas zimowy takie swoje niezbędne minimum, odtłuściłem po umyciu lakier za pomocą benzyny ekstrakcyjnej (dla Was może to być kosmos, wiem że powinna być glinka i inne cuda, piszę posta jako zwykły amator) czas a w zasadzie jego brak kusi do dróg na skróty. Potem poszedł Poorboy's Black Hole i wosk (zwykły uniwersalny wosk ze sklepu Majster, firmy Bottari). Koniec końców  zrobiłem jedno zdjęcie w trakcie prac przy halogenie o mocy 500W, widać po lewej odtłuszczony czysty lakier, po prawej już po politurze, a jeszcze przed woskiem. Całość na koniec pozostałe zdjęcia. Do czego zmierzam. Auto naprawdę zaczęło wyglądać aczkolwiek rysy są, widać je tylko w mocnej lampie. Jakbym mógł zatrzymać taki wygląd auta to by mnie to w 100% zadowoliło. Chciałem Was zapytać jak zająć się tym lakierem na wiosnę, aby poradzić sobie jako lekko doświadczony amator i dobrze (niekoniecznie najlepiej) ale sensownie przygotować lakier pod położenie szkła (taki mam pomysł). Mam do testów Opla Vectre małżonki, też czarnego - tyle że tam jest metalic więc trochę inaczej... Całość zajęła mi ok 10h. I politura i wosk nakładane czarnym padem Farecli, maszyną do polerki. Chodzi mi po głowie jakaś lekka korekta, tylko szczerze nie wiem jakiej pasty użyć, lata temu robiłem coś polerek Fareclą G3, ale syfu dookoła po tym (praca na mokro) ... :/

Przyjmę każdą krytykę, aczkolwiek jak wspomniałem mało czasu = szukanie nie do końca najlepszych rozwiązań. Oczywiście brak wiedzy też gra role i dlatego tu jestem.

26653603_2002023470066045_716290607_o.jp
26653320_1545844135522552_368386659_o.jp
26692736_2002023330066059_836300736_o.jp
26653203_2002023356732723_504858838_o.jp
html wstawianie obrazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz działać sam i nie masz doświadczenia przy pracy z maszyną to na początek proponuję kupić jakąś budżetową maszynę DA pasty Koch lub Sonax i zacząć się bawić. Jak przygotować lakier znajdziesz w relacjach w dziale 'Pokaż Swój Blask'. Jeśli zrobisz wszystko tak jak inni użytkownicy forum powinno być dobrze, ale wymaga to czasu i dużo cierpliwości. Na koniec położył bym wosk i powinno być dobrze :) chyba że chciałbyś spróbować z powłoką :) ale to już droższy interes ;) poczytaj, pooglądaj relacje a na pewno będziesz wiedział co z czym się je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zacznij od przegladania relacji. Mysle, ze przy braku doswiadczenia najlepszym rozwiazaniem bedzie korekta lakieru maszyna DA. Natomiast zanim to wszystko nastapia bardzo prosze o wnikliwa lekture forum oraz relacji innych uzykownikow forum. Znajdziesz tak odpowiedz na wszystkie nurtujace Cie pytania oraz zagadnienia.

 

 

Edit:@Malinek byles pierwszy

 

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam maszynę rotacyjną, mam również jakieś małe doświadczenie, myślę, że wypolerowałem w swoim życiu ok 20 aut, za pomocą tejże maszyny nałożyłem politurę czy wosk też naście razy, nie jest to dużo, ale nie jestem tak całkiem mega zielony jeśli mowa o jej obsłudze :-)

Poczytałem od rana wątki na forum, informacji masa, tak myślę, że w 600-700 zł uda mi się zamknąć na jakiś starter z chemią i wiosną trzeba będzie spróbować zająć się tym zagadnieniem dogłębniej niż dotychczas :-) 

Czy taki zestaw jest odpowiedni czy coś byście zmienili, dodali?

 

Wnęki kół, koła, silnik:

Tuga Chemie Teufel Reiniger 1L – APC

CarPro Cquartz IronX 500ml

Innotec Hi-Temp Wax Spray 500ml

 

Lakier:

Poorboy’s World SSR 3 Heavy Duty Compound 473ml - biały pad Farecla

Poorboy’s World SSR 2 Medium Abrasive Swirl Remover 473ml - pomarańczowy pad Farecla

Poorboy’s World SSR 1 Light Abrasive Swirl Remover 473ml - czarny pad Farecla

Gtechniq Panel Wipe 500ml

SOFT99 The King Of Gloss Black & Dark 300g albo Black Wax Meg'sa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ronin78 napisał:

Lakier:

Poorboy’s World SSR 3 Heavy Duty Compound 473ml - biały pad Farecla

Poorboy’s World SSR 2 Medium Abrasive Swirl Remover 473ml - pomarańczowy pad Farecla

Poorboy’s World SSR 1 Light Abrasive Swirl Remover 473ml - czarny pad Farecla

Gtechniq Panel Wipe 500ml

SOFT99 The King Of Gloss Black & Dark 300g albo Black Wax Meg'sa

 

Jest szansa, że obejdzie się bez mocno tnącej pasty.

Pewnie wystarczy średnia na średnim padzie jako one step/polish. Sonax 04-06, Scholl S20

ewentualnie na wykończenie menzerna sf4000, koch m2.01

 

zamiast gtechniq kup nasze rodzime shiny garage albo adbl. Mają bardzo dobre panel wipe, tańsze no i wspierasz lokalnego producenta :)

 

wosk jak wosk, jest ok :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Małymi krokami zbliżam się do polerki i zabezpieczenia lakieru. Kupiłem myjkę ciśnieniową Lavor 145 bar, pianownicę, 5l płynu w komplecie. Autka myję już jak należy, przy okazji zmiany kół ogarniam sobie wnęki (na dwa razy). Ogólnie to już niecierpliwie czekam na czas i konkretniejszą robotę. Urodziły mi się dwa pytania. Czy do Sonaxa 04-06 powinienem użyć pomarańczowego czy białego pada Farecli, bo np. do Menzerny wiadome, że czarnego. Pytanie nr dwa, czy warto pokusić się o takie zabezpieczenie:

https://pl.aliexpress.com/item/car-coating-no-packing-box-9h-pencil-hardness-high-gloss-and-hydrophobic-100ml-Free-Shippment-HOT/32433729972.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.DUcGBw

Tak się spisuje testowanie dotychczasowych zakupów :)

IMG_20180411_185034.jpg

30123782_1636887456418219_4556184857595609088_n.jpg

30173742_2049235708678154_928167657_o.jpg

30223300_2049235872011471_1679443749_o.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.