Skocz do zawartości

Zmazy na szybie.


Dario1501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Położyłem na przednia szybę niewidzialna wycieraczkę marki CarPro FlyBy30.Robilem wszystko jak w instrukcji było napisane(czyszczenie,polerowanie,odluszczanie,powłoka).Moje pytanie czy to jest normalny objaw,gdy jak użyje spryskiwaczy z płynem robią mi się na szybie zmazy,może robi się jakaś reakcja z ta powloką?Gdy pada deszcz woda z szyb jest odpychana .Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Strus napisał:

O "zmazach" wolałbym żebyś nie wspominał. To może być wstydliwy problem :mrgreen:

Szkoda, że wśród reakcji nie ma czegoś na wzór facebookowego "Haha" (tudzież "Lachom sie", jak ktoś ma facebooka po śląsku - jak ja). :lol:

Co do zjawiska - ogólnie dość normalne i powinno osłabnąć. :) Polecam oczyszczenie gum wycieraczek, ale delikatnie - zwykle pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Strus napisał:

O "zmazach" wolałbym żebyś nie wspominał. To może być wstydliwy problem :mrgreen:

 

Jaka temperatura była kiedy kładłeś NW ?

Łapiesz za słówka 😉Temperatura około 20st,auto pozostalo po nałożeniu powłoki w garażu około 4h.

20 minut temu, Gozdziu23 napisał:

flyby30 bez forte i tak ci zejdzie za 3-4 miechy przebolej
Czym polerowałes ?, wydaje mi się że tu lezy problem
Generalnie uzywanie sprysków mocno osłabia niewidzialną wycieraczke, z ciekawości zmień płyn

Polerowalem maszynowo CeriGlass-CarPro to co było w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj mojego sposobu.Od lat nie używam NW. Stosuję do mycia mix- IPA,woda demineralizowana 1:3 i ( po ustaleniu metodą wielu prób i błędów) 4 krople gliceryny aptecznej na 1/2 litra. Do sprysków dodaję w zimie koncentrat letniego płynu oraz glicerynę -pół buteleczki na zbiornik. Szyby czyste,krople uciekaja do góry przy jeżdzie,guma lubi glicerynę. tanio,skutecznie i dla mnie wystarczy . W lecie płyn i gliceryna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmazy przechodzą wraz z pojawieniem się dziewczyny :mrgreen:

Co do sedna, też miałem problem z rozmazywaniem wody na szybie po czym stwierdziłem, że może być to wosk z myjni (tych bez dotykowych również), sumienne oczyszczenie gum dobrych jeszcze wycieraczek pomogło, namocz szmatkę w jakimś lepszym płynie do mycia szyb z dodatkiem alkoholu i przetrzyj solidnie pióra wycieraczki. Ja przetarłem również szyby i problem znikł, co będzie gdy szyb nie umyjesz, ciężko powiedzieć, już coś tam masz rozmazane więc albo się zbierze spowrotem w gumie, albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.