Jump to content

Mycie na połysk w kilka minut

Recommended Posts

Witam.Orientujecie sie czym i jak mysja auto w serwisach? Ostatnio oddałem mojego Jeepa do serwisu i standardowo po naprawie go wymyli. Trwało to ok 25 minut a efekt był super. Blask lakieru robił mega wrazenie i długo sie utrzymywał. Jakich oni kosmetyków uzywaja? Czy to zasługa czegos podobnego do QD?

@bombel6622 jeśli tak szybko, to pewnie jakaś piana aktywna, myjka ciśnieniowa, dwóch januszy z gąbkami i na koniec jakiś qd lub płynny wosk. Na pewno nie używali kosmetyków z najwyższej półki ;) Tak przynajmniej robią w większości ASO, w których serwisowałem auta u mnie.

3 godziny temu, bombel6622 napisał:

a jaki QD polecacie do czarnego lakieru chodzi o lustro? Uzywam wosku soft99 do czarnego ale jak auto wyjechało z serwisu to był lepszy efekt

Ja poszedłbym w Luxury Głosy od Soft99 

• Moderator
2 godziny temu, bombel6622 napisał:

ja do tej pory stosowałem Tenzi QD ale efekt marny

bo jak podłoże marnie przygotowane i nigdy nie miało porządnego detoxu to nic Ci nie da efektu "wow"

• Super 1

podstawowe pytanie bo widać,  nie czytałeś za wiele - chcesz poświęćić 20 minut i prysnąć sprayem czy masz czas warunki i chęci aby nakładać "mleczko"  czyli glaze/politure itp  jaki masz stan lakieru ? bardzo porysowany ?  żaden spray co nie pomoże jak masz lakier zajechany do potęgi. Zawsze można raz na jakiś czas zrobić pastą a po myciu tylko  sprayem QD/QW , jest to jakiś kompromis

że tak to ujmę zdania są podzielone  :mrgreen:  a serio to zalezy od lakieru i własnego gustu. Na moim lepszą robote robi Meguiars (czarna perła) w dodatku nie ma problemu używać go w słońcu czy przy temp rzędu 5 stopni. soft zostawiał mi zamazy

Godzinę temu, bombel6622 napisał:

a co według was jest lepsze dajacy lepszy efekt QD np soft99 czy woski w płynie np meguiars qw?

Na ogół QD, tak jak @Berd pisze, ale wraz z zacierającą się granicą między QD a QW należy poszczególne produkty rozpatrywać indywidualnie.

1 godzinę temu, Berd napisał:

Lepszy efekt wizualny da Ci QD, bo takie jest jego m.in zadanie :-) .  Ma w swojej formule środki zwiększające połysk 

to nie jest regułą a wręcz bym powiedział że qw daje lepszy połysk. Zależy co z czym porównywać ale z tego co ja testowałem QW dawały lepszy look

Zdania muszą być podzielone bo jeden QD nierówny drugiemu, QD i QW te produkty się ostatnio tak wymieszały że nie można generalizowac bo co drugi to inny :D a kwestia doboru wosku i QD/QW to trochę indywidualna sprawna zależna od gustu czy koloru auta