Skocz do zawartości

Koty - przekleństwo detailera :)


Dreamer42

Rekomendowane odpowiedzi

Nie raz się to przewijało na forum, że rano idąc do samochodu i widząc ślady po kocich łapach, nóż w kieszeni się sam otwierał.

Ja mam to codziennie rano niestety. Chciałbym znaleźć jakiś cywilizowany sposób, aby przynajmniej odstraszyć sierściuchy od mojego samochodu.

Czy może ktoś słyszał o jakichś sprawdzonych środkach, do pryskania np maski od wewnątrz, przestrzeni wokoło miejsca parkowania etc?

Coby w jakikolwiek sposób odstraszało potencjalne "sierściuchy". Odnoszę się do miejsca mojego parkowania, które jest cały czas takie samo. Po prostu na moją posesję włażą sierściuchy :)

 

Widziałem, że BROS coś ma, ale czy to skuteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekaw :) u mnie sytuacja jest troszkę inna. Auto parkuje w garażu, ale matka ma sierściucha i czasem go wpuszcza na noc do garażu/piwnicy. Więc mój/jej kot czasem wlezie mi na maskę wrrrrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Maska w tym tygodniu dostała po d... :( Próbowałem kiedyś preparatu typu "akyszek" w proszku. Nie zadziałał w moim przypadku. Mam nadzieję, że ktoś sobie z tym poradził i podzieli się doświadczeniami.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot to pół biedy ;) na waszym miejscu bym się cieszył. Mi kuna pod maskę wlazła i wyciszenie maski rozerwała, całe szczęście że nie kable. Ale wyczytałem na necie że sierść je odstrasza to swojego sierściucha wyczochrałem i do woreczka :D i jak do tej pory to mam spokój, ale na koty raczej już nie zadziała. Są jakieś płyny odstraszające koty to zamiast qd to takim płynem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot to pół biedy na waszym miejscu bym się cieszył. Mi kuna pod maskę wlazła i wyciszenie maski rozerwała, całe szczęście że nie kable. Ale wyczytałem na necie że sierść je odstrasza to swojego sierściucha wyczochrałem i do woreczka i jak do tej pory to mam spokój, ale na koty raczej już nie zadziała. Są jakieś płyny odstraszające koty to zamiast qd to takim płynem
Ale gdzie trzymasz te sierść? W woreczku pod maską?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w woreczku z skarpety między silnikiem a kabina samochodu mam taką dużą szparę że jeszcze drugi silnik by wszedł i tamtędy musiało wejść to tam mam zawieszone.
Dzięki wypróbuję bo ostatnio Kuna przyniosła sobie pod maskę samochodu żony chlebek i to dosyć spory kawałek a do tego bierze mi się menda za wygłuszenie...
Włochy sierściucha masz na myśli kota czy psa bo nie wiem czy zapożyczyć od mojego Brytyjczyka czy buldożka francuskiego... 8d390fca5bf2bdc538d09db6bb7efb28.jpg

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być w skarpecie, ale równie dobrze z plastikową zawieszką co się na muszli zawiesza. Zwykłe cytrynowe z Biedronki dają rade. Mieliśmy kiedyś pod pracą kune, uaktywniała się popołudniu i w nocy. Kumplowi zjadła wygłuszenie z maski w Scenicu, ja znalazłem kość na pokrywie filtra powietrza. Po kostce z Biedronki już nic się nie pojawiło. W międzyczasie pogryzła kable w Lexusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, krzychusc napisał:

@kolo100 może nie wygląda, ale pomaga też kostka toaletowa zawieszona pod maską

Chyba najbardziej skuteczny sposób na kuny. Domestos najlepszy.

Sierść psa nie robi wrażenia na kunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.