Skocz do zawartości

zestaw dla amatora do oceny ok 2500


webster-db

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dopiero raczkuje w temacie detailingu ale myślę ze zmierzam małymi kroczkami do przodu. Poczytałem na forum różne watki i wybrałem swój pierwszy zestaw który prosiłbym ocenić i dodać swoje sugestie/porady lub lepsze środki( uważam ze czasami warto dopłacić do środka jeśli wystarczy na dłużej czy da dużo lepszy efekt). Do tej pory nie posiadam żadnych środków dlatego mój zestaw jest od zera:

2 wiadra z GRIT GUARD

ręcznik do osuszania - Monster Shine Fluffy Dryer

rękawica - SHOWCARSHINE MICROFIBER BEIGE

pianownica - MAROLEX AXEL 3L - PIANOWNICA RĘCZNA

Aktywna piana -ADBL YETI POLINESIAN FOREST 5L - AKTYWNA PIANA

Szampon -  ADBL SNOWBALL 5L - SZAMPON NEUTRALNY

Środek do felg - TUGA-CHEMIE ALU-TEUFEL SPEZIAL / K2 roton

zabezpieczenie felg - SOFT99 - WHEEL DUST BLOCKER ( chyba ze lepiej zastosować jakaś powlokę lub inny lepszy środek)

dresing do opon - GOOD STUFF BLACK MAMBA SHINE

Środek do wnętrza - ADBL INTERIOR WOW

glina - jeszcze nie zdecydowałem do końca 

poślizg do glinki - ADBL CLAY GLIDE

regeneracja plastików na zewnątrz - OWATROL POLYTROL

niewidzialna wycieraczka - SOFT99 - ULTRA GLACO ( chyba ze możecie polecić cos lepszego lub bardziej opłacalnego)

wosk na lato - ARTDESHINE NEW KOTSOS WAX ? / POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX RED / Soft99 Kiwami Extreme Gloss Wax Black ( zależy mi na najlepszym efekcie oblanego szkła, ale by był dłużej na samochodzie niż miesiąc)

wosk na zimę - FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX / SOFT99 - Fusso Coat Mirror Shine Dark Color 12 months 

cleaner - tu mam najbardziej dylemat bo czytałem tez w tematach ze najlepiej dobierać cleaner do wosku i dlatego zastanawiam się czy nie będę kupował do każdego wosku osobno chociaż to generuje bardzo dużo dodatkowego wydatku 

ipa - IPA - ISOPROPYL ALCOHOL

dodatkowe środki - ADBL APC PRO + ADBL TAR & GLUE REMOVER

MICROFIBER - jeszcze nie wybrane, co można polecić za rozsądne ceny

APLIKATOR - tu pytanie, mogę użyć te które znajdują się przy woskach czy lepiej kupić dodatkowe, i jakie aplikatory np. do cleaner itp. 

 

Nie wiem czy cos pominąłem jeśli tak proszę o dopisanie. Za wszystkie odpowiedzi/sugestie/porady bardzo dziękuje.

pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webster-db Cześć

1. Taka duża pianownica tylko do auta nie jest Ci potrzebna. Do pre-wash spokojnie wystarczy 1.5l

2. Mikrofibry lepiej uznanych firm, min. ADBL. Używam, są dobrej jakości. Polecam też te od gyeon i Carpro.

3. Może być yeti. Miałem i jest ok. Obecnie stosuję i widzę lepszą siłę domywania przy Autobrite Magifoam.

4. Tuga dobra na wszystko :D Większość zaczyna od niej.

5. Felgi zabezpieczyłbym tym samym woskiem co blachy, ewentualnie jeśli masz zasobny portfel - poszedłbym w dedykowaną powłokę.

6. Są lepsze dressingi do opon wg mnie. Zależy też czy wolisz efekt satyny czy lśniącej opony. Mamba ma grupę zwolenników. Całkiem ok jest SG B2B, którym oblecisz plastiki zew. Ja lubię stosować tire gel od Maguiars'a. Mega wydajny i akceptowalnie trwały. Dobrze jest tu mieć np. ADBL tire nad rubber cleaner. Dressing duuuużo lepiej siada.

7. Do wnętrza możesz spróbować ten wybrany dressing. Jeśli lubisz efekt 100% mat polecam gtechniq c6 lub Meguiar's Natural Shine Protectant. 

8. Dobra glinka na początek to pomarańczowa od valetpro.

9. Jeśli masz już szare i niejednorodne plastiki na zew. to polytrol jest ok.

10. Glaco w tym przedziale :good:

11. Na wosk letni masz jeszcze czas. Poczytaj forum i wybierz. Na ten moment masz dużo wydatków i z nim bym doczekał. Zimowy - możesz kupić tester tego FK. Łatwość aplikacji i trwałość ok. Przy fusso, jeśli nie kładłeś jeszcze wosków, możesz mieć problem z dotarciem. No i są tylko duże puchy. Na początek, żeby zobaczyć z czym to się je proponuję tester FK.

12. Cleaner sobie obecnie podaruj. Zrób porządne przygotowanie. Kup prickbort na smołę zamiast adbl t&G i koniecznie jakiś deiron. Może być w/W tuga lub np. Adbl vampire liquid, którym również możesz potraktować felgi. Obejrz ten dobry filmik i wszystko będzie jasne:

 

13. Po takim przygotowaniu przed położeniem wosku możesz wyjałowić lakier Ipą.

14. APC koniecznie. To od adbl jest ok. Pamiętaj żeby zrobić sobie w kilku butelkach różne stężenia: na zew., do wnętrz, itp.

15. Ja używam takiego aplikatora. Lepiej mi się nim pracuje niż żółtym słoneczkiem.

16. Dobrze mieć jeszcze szczotkę do opon i nadkoli. Mothers lub bardzo podobne z Kaufland/lidl. No i dedykowaną szczotkę do felg.

Myślę, że rozwiałem dużo Twoich wątpliwości. Ogólna zasada jest taka, że arsenał gromadzi się etapami. W miarę praktyki sam ocenisz co w Twoim przypadku sprawdza się lepiej, a co gorzej. Powodzenia

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, webster-db napisał:

wosk na lato - ARTDESHINE NEW KOTSOS WAX ? / POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX RED / Soft99 Kiwami Extreme Gloss Wax Black ( zależy mi na najlepszym efekcie oblanego szkła, ale by był dłużej na samochodzie niż miesiąc)

Prostaff CC Wax Gold bedzie w tym wypadku zdecydowanie lepszy niż PB czy SOFT a taki sam jak Kotsos tyle że Prostaff przyciemnia i jest tańszy niż Kotsos. Minusem jest troszkę problemowa aplikacja

9 godzin temu, webster-db napisał:

Środek do felg - TUGA-CHEMIE ALU-TEUFEL SPEZIAL / K2 roton

 Jak najbardziej ale pomyśl też nad zwykłym cleanerem do felg. Wychodzi to taniej i myślę że warto mieć duet. Deiron raz na jakiś czas a cleaner przy każdym myciu. Ja właśnie teraz zaczynam iść tą drogą i w tej kwestii opierając się na wyborach innych kupiłem Excede Ultimate Wheel Cleaner. Jako cleaner do opon również sprawdzi się produkt od Excede - Tire and Rubber Cleaner

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paperson napisał:

1. Taka duża pianownica tylko do auta nie jest Ci potrzebna. Do pre-wash spokojnie wystarczy 1.5l

Sorry ale nie mogę się zgodzić :) Mam właśnie Glorię FM10 (1,5l) i jest mi trochę za mała... Tzn jak się sprężę to starczy mi piany na moje kombi, ale jakbym chciał na bogato to musiałbym dolewać roztworu. Większa pianownica ma jeszcze jedną zaletę - powietrze. Jak zaleję Glorię po czubek (wiadomo czubek mam na myśli ok 1l roztworu) to początkowo po dobiciu ciśnienia do pełna bardzo szybko go brakuje. Jak jest więcej miejsca na powietrze w pianownicy to można dłużej psikać bez pompowania. Dlatego sam myślę czy nie przejść na 3l Axela :)

 

2 godziny temu, paperson napisał:

2. Mikrofibry lepiej uznanych firm, min. ADBL. Używam, są dobrej jakości. Polecam też te od gyeon i Carpro.

Tak, te są godne polecenia. Fibry Funky Witch też są ok :)

 

Resztę koledzy napisali. Cokolwiek byś nie wziął to po jakimś czasie i tak będziesz chciał spróbować innych produktów i je porównać. Tak czy siak, jeśli to twój pierwszy zestaw to i tak będziesz zadowolony obojętnie czy wybierzesz ADBL T&G czy prickborta, Tugę czy Vampira... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie że jeśli kupujesz chemie na własny użytek, a nie do użytku zarobkowego to nie kupuj 5l baniaków - fakt wychodzi taniej, ale ja wychodzę z założenia że dbanie o auto ma sprawiać przyjemność, więc warto ciągle próbować nowych środków, a nie męczyć się 2 sezony z tymi samymi preperatami... ja robiąc zakupy staram się kupować najmniejsze pojemności, wychodząc z założenia że lepiej mieć wiecej produktów o mniejszej pojemności i możliwość wyboru, niż ciągle pracować tymi samymi produktami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi i sugestie napewno zastosuje większość. Myślałem o cleaner bo nie chciał stosować narazie polerki gdyż nie mam ( problem może zniknie bo znajomy chce oddać za przysłowiowa flaszkę Krauss Mod. SZ-81803.) , po drugie bo się boje trochę ze zrobię coś zle. Jeśli już bym się zdecydował by próbować maszyna ( mam jeden samochód powiedzmy do prób i szlifowania umiejętności) to lepiej zrobić to cleanerm lekko siciernym czy typowo pastami do polerowania. Chyba ze ktoś zna jeszcze lepszy sposób na poprawienie jakości lakieru przed woskiem. Bo dzięki forum dowiedziałem się ze pielęgnując dotychczas samochód robiłem same błędy 

pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleanerem jak sama nazwa wskazuje, oczyszczasz tylko lakier, nie zrobisz nim korekty. Można go kłaść maszynowo, paktycznie do wypracowania. Korekta maszyną zawsze pastą. Tu wybór masz duży od mocno tnących po finishowe i pasty do one stepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie myslisz narazie o korekcie to z Cleanera bym napewno nie rezygnowal,dla mnie to podstawa.Nie tylko przygotowuje pod zabezpieczenie(wosk)czego sama IPA nie zrobisz to jeszcze daje wiecej do koncowego wygladu niz sam wosk,a chyba o to w tej zabawie chodzi ;) Sa rozne cleanery,mniej lub bardziej scierne,mniej lub bardziej podchodzace pod glaze,chyba wszystkie mozna nakladac recznie choc maszynowo wychodzi i lepiej,i chyba wszystkie sa proste w aplikacji,korekty nimi nie zrobisz ale szkod tez nie narobisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie myśle właśnie w sprawie cleanera. A chciałbym się zapytać czy dobrze myśle bo ciężko na początku się w tym wszystkim połapać. Czy tzw glaze to nie jest wosk tylko powiedzmy takie przygotowanie by samochód miał lepszy wygląd, czy ma wiec sens by pod wosk zimowy kłaść glaze czy sobie odpuścić bo wosk starcu na wytrzymałości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy,kiedys typowe cleanery i typowe politury/glaze to były oddzielne produkty,ostatnimi czasy pojawiło się sporo produktów łączących obie cechy,i dlatego na zime lepiej odpuścić sobie produkty typu glaze które moga skracac trwałosc wosku ale typowego cleanera zawsze daje przed woskiem i dla pewności przelece jeszcze IPA przed typowo zimowym zabezpieczeniem,na takim połączeniu fusso trzyma cała zimę bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a co polecasz na lato jaki cleaner/glaze by osiągnąć jak najlepszy wygląd bo rozumiem ze na zimę tak jak piszą wszyscy najważniejsze jest wytrzymałość. I jeszcze jedno pytanie co polecacie do felg jako zabezpieczenie bo zastanawiam się jeszcze nad K2 gravon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Prima Amiga sa sprzeczne opinie,jedni twierdza ze woski sie na nim trzymaja a inni ze oslabia...sam nie testowalem,BH to natomiast typowy glaze ktory oslabia trwalosc i chyba wszyscy sie z tym zgodza.Jesli mialbym polecic jakis uniwersalny cleaner to wzialbym cos od DJ,podchodza pod wszystkie woski,latwy w aplikacji i woski sa na nim trwale,z cleanra bym nie zrezygnowal latem i zima,IPA to tylko opcja https://www.google.it/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjSgPHfl57XAhVQKOwKHeU0CfUQFggmMAA&url=https%3A%2F%2Fkosmetykaaut.pl%2Ftopic%2F5029-ipa-to-nie-cleaner%2F&usg=AOvVaw0AuqzUyZSCNImDdr4dL0r-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@webster-db - z mojej strony polecam Scholl'a S20 i  to niekoniecznie / nie obowiązkowo z dedykowanym przez producenta padem (pasta świetnie współgra też z gąbkami "one step" naszych rodzimych producentów). Nie wytniesz głębszych rys, ale nie to jest celem w typowym "one step-ie" - na pewno odświeżysz lakier, pozbywając się holo i swirli, oraz wygładzając poważniejsze rysy. Pasta jest bardzo przyjazna przy pracy - nie wysycha szybko, pylenie znikome. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok powstał mały problem i przesyłka gdzieś znikła. Wiec pytanie bo wcześniej zamówiłem tylko polerke teraz sprzedawca poleca mi by wsiąść to https://www.cleandot.de/deals/5755/cleandot-11-teiliges-polier-starterpaket 

( wcześniej miałem tylko sama maszynę )

i teraz pytanie opłaci się wsiąść cały zestaw  czy tylko sama maszynę za 130€ I resztę samemu skaponowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.