Skocz do zawartości

Czyszczenie szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Może niektórzy w to nie wierzą, ale ja nie leję na szybę tego litrami, bo to nie jest konieczne - na boczne szyby wystarczy 1 góra 2 psiknięcia, na przednią 2-3 psiknięcia - nie ma potrzeby używania większej ilości.

jeżeli podczas mycia samochodu , myję się też szyby z tego większego brudu to i później mniej płynu do szyb się używa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja raczej nie myje szyb czesciej z zewnatrz niz samochod wiec uzywanie plynu i jakiejs mikrofibry na zanieczyszczoną mocno powierzchnie bez umycia auta jest dla mnie czyms nowym , ale to tylko ja ... taki dziwak :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli podczas mycia samochodu , myję się też szyby z tego większego brudu to i później mniej płynu do szyb się używa ;)

 

Jasne, że nie używam do mocno zabrudzonych szyb, ale jeżeli jest delikatna mgiełka brudu to zmywam, ale tylko jeżeli jest taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem używam płynu i ręczników papierowych.

 

A nie pylą te ręczniki ? Ja nawet kiedyś dla próby kupiłem sobie takie bezpyłowe i niby nie pyliły, ale wycieranie szyb nie było jakoś zbytnio przyjemne oraz nie do końca dało się dobrze wszystko wytrzeć.

 

Mam sprawdzoną metodę: psikam GC i wycieram żółtą mikrofibrą Megsa Supreme Shine - z jednej strony ruchami poziomymi, a od drugiej strony ruchami pionowymi i tak wszystkie szyby. Następnie biorę Megsową Ultimate Wipe i tylko przecieram raz jeszcze na sucho wszystkie szyby.

 

Metoda pozwala na dokładne i idealne pozbycie się brudu, smug i tego co jest na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, wiadomo że każdy ma swój ulubiony sposób. Próbowałem znowu! niedawno mikrofibry i po prostu zostają smugi. Miałem specjalistyczne do szyb (parę rodzajów) i efekt nie był zadowalający. Mikrofibra jest wygodniejsza, pracuje się nią szybciej...ale według mnie ręczniki nie pozostawiają smug, nie rysują powierzchni (mikrofibrze się to zdarza). Próbowałem kiedyś połączyć, w pierszym etapie mikrofibra, potem papier, ale same ręczniiki papierowe dają lepsze efekty. Fakt pracuje się nimi wolniej i nie są za ,,wygodne", do wszystkich szyb zuźywam rolkę ale efekt jest jak dla mnie najlepszy! Pylenia brak! Wiele też zależy od płynu do szyb. Musi być taki, który dobrze usuwa brud i dobrze poleruje/nadaje błysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem znowu! niedawno mikrofibry i po prostu zostają smugi. Miałem specjalistyczne do szyb (parę rodzajów) i efekt nie był zadowalający. Mikrofibra jest wygodniejsza, pracuje się nią szybciej...ale według mnie ręczniki nie pozostawiają smug, nie rysują powierzchni (mikrofibrze się to zdarza). Próbowałem kiedyś połączyć, w pierszym etapie mikrofibra, potem papier, ale same ręczniiki papierowe dają lepsze efekty. Fakt pracuje się nimi wolniej i nie są za ,,wygodne", do wszystkich szyb zuźywam rolkę ale efekt jest jak dla mnie najlepszy! Pylenia brak! Wiele też zależy od płynu do szyb. Musi być taki, który dobrze usuwa brud i dobrze poleruje/nadaje błysk.

 

Widzisz, a u mnie metoda dwóch mikrofibr i to różnych zdaje w 100% egzamin.

Połączenie Megsowych SSM i UW zrobiłem przez przypadek i naprawdę próby były na tle dwóch reflektorów halogenowych. Po przetarciu SSM gdzieniegdzie zostały małe smużki, ale po przetarciu UW szyba była idealnie czysta :good:

 

Jak będziesz kiedyś w Warszawie to daj znać spotkamy się i przetestujesz sobie moją metodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam gazetę papierową typu wyborcza itp.
wg mnie nie sprawdza się to ... a do tego papier takich gazet miękki nie jest co nie ułatwia wycierania ... lepsze są ręczniki papierowe niż takie gazety.... które się nawet do WC nie nadają :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda według mnie prosta i skuteczna: ircha, mikrofibra (taka za 5zł z tesco naprawde dobra) i płyn do mycia szyb. Wilgotną irche nasączamy (nie rozpylam na szybe płynu gdyż zawsze coś poleci na plastiki) płynem do mycia szyb (ircha nie może byc bardzo mokra tzn można troche wykręcic) i przecieramy dokładnie szybe dzięki czemu usówany większe zabrudzenia. Następnie polerujemy to mikrofibrą. Mikrofibre przynajmniej tą z tesco (taka niebieska) przed użyciem najlepiej wyprac i wysuszyc żeby nie zostawiała małych włosków. Metoda szybka i skuteczna bardzo dobrze sprawdza się u mnie na auto myjni. Kupiłem ostatnio 30 takich ścereczek czyli 150zł wyszło. Średnio jedna ścierka na 2-3 samochody i następna. Nazbiera się więcej to wszystkie do pralki i gotowe. Plus mycia wstępnego irchą to taki że nie zabrudzimy mikrofibry tak szybko i będzie sucha a irche można przepłukac pod wodą za każdym razem ( i tak musi byc wilgotna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja do mycia od wewnatrz moge polecic Glass Cleaner z Ambersila - smierdzi okropnie ale czysci przepieknie, nie zostawia smug i rozpuszcza tluste plamy - krsztal - od niedawna przecieram sciereczka mf choc wczesniej myslalem, ze najlepsze sa reczniki kuchenne papierowe.

GlassCleaner Ambersil

Oczywiscie z zewnatrz takze spelnia swoja role.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

A powiedzcie, czy da się usunąć plamki z tylnej szyby, takie jakby odbarwienia. Zauważyłem że widać je na czystych szybach, jak są lekko przybrudzone czy po deszczu nie ma tego efektu. Dziwnie to wygląda, jakby szyba była stara i zniszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, czy da się usunąć plamki z tylnej szyby, takie jakby odbarwienia. Zauważyłem że widać je na czystych szybach, jak są lekko przybrudzone czy po deszczu nie ma tego efektu. Dziwnie to wygląda, jakby szyba była stara i zniszczona.

To mogą być "wżery" od wody. Potraktuj szybę jakąś lekkościerną pastą polerską -powinny zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hej,

Dopiszę się do tematu:

Mam niesamowicie wręcz tłuste szyby od wewnątrz. Nie wiem, może to efekt okazyjnego palenia w samochodzie? Próbowałem się tego pozbyć różnymi, domowymi sposobami (płyny do mycia okien podwędzone drugiej połówce) niestety, z marnym skutkiem.

Zawsze, ale to zawsze - niezależnie od tego jak długo i jak dokładnie czyściłem te szybki, zostają mi smugi widoczne przy najmniejszej wilgoci w samochodzie. :|

 

Wystarczy kilka większych kropel wniesionych do samochodu z zewnątrz i szyba zaparowana jak 150 - trza odpalać klimę na szybę, jednak zaraz po jej wyłączeniu, problem natychmiast wraca. :|

 

Próbowałem wyczyścić też szybkę benzyną do zapalniczki Zippo (wpadła mi akurat w ręce) - niby jest trochę lepiej, ale korzyść nie współmierna do wniesionej pracy (szorowałem tą szybę ze 30 minut..).

 

Może robię błąd czyszcząc ją ściereczkami papierowymi? Używam takich ręczników papierowych, kuchennych..

Poradźcie mi coś pliz, bo mi już ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.