Skocz do zawartości

Czyszczenie szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trudno bylo wybrac dzial bo o szybach jest ale od wewnatrz :)

Wiec do rzeczy. Czym polecacie czyscic szyby tak aby wysychajaca woda nie zostawiala sladow oraz nie dokuczal nam nadmiernie osiadajacy kurz? Na forum jest wielu uzytkownikow z roznymi portfelami, proponowalbym podawanie kilku przykladow w roznych przedzialach cenowych uwzgledniajac wspolczynnik cena/jakosc oraz efektywnosc ( ilosc myc )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

od wewnątrz stosuję normalny płyn do okiem czyli clean czy ten z sonaxa bo jest w miarę dobry. Kiedyś przywiozłem z holandii płyn litrowy, który bez przesady kosztował jakieś strasznie śmieszne pieniądze, a bił na głowę wszystko. To tak na pierwsze mycie a później zależnie od pory roku, myję szamponem SV rozcieńczonym z wodą. Na jesień i zimę spryskuję to jeszcze produktem, ktory zapobiega parowaniu. Jest dostępny na każdej stacji paliw. Sposób tani, ale nie zauważyłem, żeby potrzeba było czegoś więcej. Jeśli chodzi o konkursowe czyszczenie--->wtedy po myciu przecieram wszystko jeszcze SV Quick Finish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ;)

z zewnątrz podobna bajka tylko po myciu dobrze zastosować glinkę żeby na szkle na prawdę nie było jakiegoś nalotu. Niektórzy polerują szyby, ale ja jeszcze nie próbowałem. Mycie to tak jak od wewnątrz tylko pomijamy ten środek od parowania. Quick detailer powinien nadać szybie świetne odbicie z zewnątrz. Dla bardziej wymagających można potraktować to jeszcze środkiem jak np Rain X, albo innym o podobnym działaniu. Woda spływa wtedy tak jak po dobrze nawoskowanej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bardziej wymagających można potraktować to jeszcze środkiem jak np Rain X, albo innym o podobnym działaniu. Woda spływa wtedy tak jak po dobrze nawoskowanej powierzchni

Nie wiem, jak wymieniony przez Ciebie środek, ale ogólnie tego typu wynalazlki nie lubią się z wycieraczkami i trzeba po prostu mieć tego świadomość :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, ze lepiej skoncentrować się na zabezpieczniu szyb bocznych i tylnej, plus lusterek, a przednią po prostu dobrze umyć. jeśli ktoś wie, jaki jest zakres działania wycieraczek w jego aucie, to może sie pokusic o zabezpieczenie calej powierzchni przedniej szyby poza ich zasięgiem, wtedy woda zbierana przez wycieraczki jest dużo łatwiej odprowadzana. u mnie ten patent sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Hmm, stanowczo odradzam Rain X na przednią szybę. Efekt spływania wody nie jest wart tego, że w nocy podczas deszczu można zepsuć sobie humor ... Szyba za każdym przejazdem wycieraczki robi się tłusta i tracimy widoczność na dobrych kilka sekund ... tragedia!

 

Na boczne szyby i tylną bez zastrzeżeń, nie próbowałem woskowania, ale uważam, że Rain X sprawdza się w 100% na tych powierzchniach. Łatwo dociera się szyby po myciu, szybko i dobrze spływa woda w czasie jazdy. Warto zabezpieczyć też lusterka wsteczne boczne, w kombinacji z podgrzewaną taflą szkła daje szybkie wyschnięcie lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Przednią szybę moim zdaniem tylko dobre wyczyszczenie glinką. Ostatnio pierwszy raz to zrobiłem i jestem zachwycony. Zawsze mnie denerwowały smugi po przejeździe wycieraczek i już mam z tym spokój.

Polecam też dobrze wyglinkować lusterka boczne( wkłady). Najpierw nałożyłem tam sealant ale efekt był tragiczny. Pełno małych kropelek które nie miały jak spłynąć i nic nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ta smuga co się robi, a raczej taka minimalna mgiełka niczemu nie przeszkadza ... jest ona na tyle niewielka i bardzo szybko znika,że nie przeszkadza, chyba,że dla niektórych to jest mgła co przesłania świat :D poza tym, mniej brudzi się szyba i lepiej się ją czyści ... dla mnie to wystarczające korzyści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Panowie, jadę sobie w dzień autkiem i widzę przed soba kierowce, który jedzie z włączonym światłem przeciwmgłowym. Szyby ma czyste. Zatrzymuję się, daję mu wizytówkę dobrego optyka i okulisty i jadę dalej. Bo taka jest prawda, że w kodeksie pisze, iż światła przeciwmgielnego tylnego można używać gdy widoczność jest poniżej 50m.

 

A teraz już do rzeczy.

 

Ja zawsze myję pianą z Plaka, uważam osobiście iż piana do szyb jest lepsza niż środki płynne. Jakoś według mnie lepiej zbiera tłuszcz. A szyby wycieram ręcznikiem papierowym.

Kupiłem kiedyś w Sonaxie mleczko do szyb, będę próbował. Najpierw jednak uzyję glinki na szybach (moje wątpliwości co do glinki na szyby rozwiały posty tutaj zamieszczone.

Wszelkie spostrzeżenia co do mleczka do szyb przekaże w dziale testy na zewnatrz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąć nie bardzo moge pojąć różnice

pewna część tej ceny to też marka ;) dlatego też kosztuje więcej,ale też są to produkty ,które lepiej sobie radzą z myciem tym bardziej bez smug niż te zwykłe specyfiki ... to tak samo jak porównanie oleju samochodowego Mineralnego i Syntetycznego ... fakt faktem pewna część tej kwoty to marka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąć nie bardzo moge pojąć różnice między zwykłym płynem za 10 zł,a takim sygnowanym przez firme robiącą kosmetyki samochodowe za 50 zł ;)

 

Np. takie płyny nie mają takiej chemii, ładnie pachną, nie powodują smug, zostawiają po sobie warstwę, która odpycha wodę itp. Reklama to pewnie też jakaś część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo moge pojąć różnice między zwykłym płynem za 10 zł,a takim sygnowanym przez firme robiącą kosmetyki samochodowe za 50 zł

Chcę wierzyć, że jest to też kwestia bezpieczeństwa dla lakieru, plastików, gum... :idea:

 

 

Raczej nie - zwykłe płyny AGD do szyb przecież są stosowane na okna drewniane lakierowane, plastikowe, metalowe, z uszczelkami, silikonami, mają kontakt z drewnem, akrylem, stalą (kuchnia, meble) - i nic się raczej złego nie dzieje.

Myślę że mr Muscule czy cokolwiek do szyb można podwędzić żonie i będzie dobrze :)

 

(kiedyś był tylko Autowidol do szyb - miał rewelacyjną i unikalną na te czasy butelkę ech.. :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, jak może Ci starczyć butelka płynu do szyb na ponad rok?! ;) Wnioskuję, że bardzo często myjesz auto i wtedy nie używasz już płynu? Stosujesz inną pielęgnację? Mnie starcza na 1,5 miesiąca. Ja używam płynu do szyb raz w tygodniu na zewnątrz i raz na 2-3 tygodnie wewnątrz. Albo wedlug potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, jak może Ci starczyć butelka płynu do szyb na ponad rok?! ;) Wnioskuję, że bardzo często myjesz auto i wtedy nie używasz już płynu? Stosujesz inną pielęgnację? Mnie starcza na 1,5 miesiąca. Ja używam płynu do szyb raz w tygodniu na zewnątrz i raz na 2-3 tygodnie wewnątrz. Albo wedlug potrzeb.

 

Poważnie, kupiłem butelkę Glass Cleanera w listopadzie zeszłego roku - po co miałbym wymyślać takie rzeczy.

 

Wiadomo, że jak myję auto to nie zawsze czyszczę szyby GC z zewnątrz, bo przecieram je raczej Ultimate Quik Detailerem, ale zawsze używam GC do czyszczenia szyb wewnątrz - częstotliwość mycia mniej więcej taka jak u Ciebie czyli raz na 1-2 tygodnie z zewnątrz i raz na miesiąc od wewnątrz albo w razie potrzeb.

 

Może niektórzy w to nie wierzą, ale ja nie leję na szybę tego litrami, bo to nie jest konieczne - na boczne szyby wystarczy 1 góra 2 psiknięcia, na przednią 2-3 psiknięcia - nie ma potrzeby używania większej ilości.

 

Jak niektórzy psikają na szybę po kilka razy, że aż się leje po wszystkim w około to nie dziwne, że płyny nie starczają na długo, a takich ludzi jest wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.