Skocz do zawartości

Zestaw do czarnego lakieru - VW Golf VI


Killaz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, kupilem auto i chce jak najszybciej zabezpieczyc je przed zima. Pacjent to VW Golf VI, lakier okreslany jako "miekki", choc po poprzedniej Hondzie kazdy wydaje mi sie wyjatkowo twardy.

Zasadniczo posiadam juz APC Nielsen Cyclone, resztki FK Hi-Temp 1000p i Nielsen Finnesse.

Do tego mam zamiar dobrac (prosze o uwagi, bo nie mam doswiadczenia i biore to co mi sie wydaje ok albo gdzies czytalem, ze jest ok):

Szampon - ADBL Shampoo szampon do mycia auta Cola neutr pH 500 ml

Recznik - Monster Shine Fluffy Dryer

Rekawica - Flexipads Merino Wash Mesh Mitt

Glaze - zastanawiam sie nad Finish Kare 303 Foam Pad Glaze 118ml, ale czy polozony przed FK Hi-Temp nie oslabi trwalosci wosku? FK na wyjalowionej IPA powierzchni trzymal sie nawet i 6 m - bez glinki, deironizera itd., tylko szampon i IPA...

Glinka - tutaj prosilbym o rady, nigdy sie nimi nie interesowalem

Nablyszczacz do opon na razie sobie daruje, ewentualnie znacie cos, co bedzie i do opon i do plastikow zewnetrznych? Back2Black?

Deironizer lakieru i felg - ADBL Vampire

Glue and tar remover - Prickbort MAC1124

 

To chyba wystarczy tak na start. I oczywiscie kilka litrow IPY. Teraz pytanie z innej beczki - co polecacie z "narzedzi", co ulatwi prace i po prostu sie przyda? Mikrofibr troche mam, ale bede musial dokupic. Mozecie polecic jakies z cena nie z kosmosu? Szczotke do felg tez mam, zawsze mi brakowalo czegos do nadkoli, gromadzi sie tam syf i bez zdjecia opony jest ciezko, a zdejmowac ich nie bede. Podobnie przydalby mi sie jakis dobry aplikator do wosku, mam taka zolta gabke ale nakladanie nia wosku nie nalezy do przyjemnych, moze znacie cos lepszego? Bede wdzieczny za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon jest ok. Glinkę polecam bilt hamber medium. Do opon weź sobie PB trim restorer. Są testery ciut ponad 100ml do kupienia i super to siada zarówno na plastikach jak i na oponach. Deiron i T&G też są ok. Kup dobre mikrofibry, nie marketowy szajs. Warto dopłacić do lepszej. Przyjemniej się wosk poleruje. Glaze bym odpuścił jak zależy ci na trwałości. Do mycia nadkoli... zerknij na szczotkę mothers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Killaz super, że chcesz zadbać o swojego "pacjenta". Ogólnie lakiery vag są uznawane za twarde. Do rzeczy:

Szampon ok, choć możesz też rozważyć chwalony na forum FX PROTECT Car Shampoo żółty, który przygotuje i odtłuści Ci lakier przed położeniem wosku, glaze sobie na początek podaruj kosztem ewentualnego cleanera, który oczyści Twój lakier (może być tester Dodo Juice Lime Prime). I tak Ci łapa spuchnie :D Jeśli nie pracowałeś glinką to weź na początek jakąś miękka, żeby nie narobić rys (np. ValetPRO Orange Mild Clay Bar Miękka glinka). Jeśli nie będziesz żałował Prickobrta i Vampire, to glinka będzie miała mało do roboty. SG Back2black może być - załatwisz i opony, i czarne listwy.

Reszta tak jak napisał @Fredi88 ok. Do pięlegnacji po kolejnych myciach qd, np. Finish Kare Extra Slick 425. Szczotka Mothers jest jak najbardziej spoko do nadkoli. Jest w tej chwili na giełdzie w sprzedaży. Mikrofibry "niestety" lepszych firm, droższe są zdecydowanie lepsze, tu nie oszczędzaj (dobrą cenę ma ADBL Puffy towel). Koniecznie jakiś ręcznik do osuszania Fluffy Dryer. Na docieranie wosku celuj w te z wysoką gramaturą. Aplikator może być np. taki. Używam czarnej z tego zestawu. Pamiętaj o rękawiczkach nitrylowych - szkoda skóry na dłoniach. Oczywiście dwa wiadra (w tym to do płukania z separatorem) i coś do prania fibr: ADBL micro wash lub biały jeleń. O korekcie i innych cudach wiankach doczytasz, to się dozbroisz :D

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie - czy ktores z w/w kosmetykow oplaca sie kupic w mniejszej lub wiekszej pojemnosci, z racji np. czestotliwosci uzywania lub wlasnie z racji tego, ze srodek jest trwaly? Taki tester FK Hi-Temp mam juz dwa lata i do tej pory go nie zuzylem, musze kupic nowy z racji tego, ze upadl mi ostatnio na piasek.

Co do korekty - na nia przyjdzie czas, juz robilem przymiarki, ale w obecnym aucie, ktore mialo polerke w salonie (ew. tylko jakies AIO czy glaze, okaze sie po uzyciu cleanera i IPY ;-)) nie ma to sensu. Poza tym, po samym wosku zawsze bylem zadowolony z efektu a pracy o wiele mniej.
Czym czyscicie opony przed uzyciem nablyszczacza? APC wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Killaz Do wymycia opon polecam adbl Tire and Rubber Cleaner :good:

Co do małych lub dużych pojemności sam musisz sobie odpowiedzieć. Zależ jak często myjesz auto i czy przywiązujesz się do dobrego kosmetyku/lubisz testować małe ilości. Na dzień dobry wziąłbym 0,5l szamponu, cleaner tester, Prickbort i vampire po 1l bo schodzą szybko :D, 100g glinki, coś do prania fibr min. 1l, apc 1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz za duzo kasy na wieksze zakupy to do opon apc mozesz uzyc, jak chcesz cos typowo do opon to jw adbl albo np Excede Tire and Rubber Cleaner spokojnie 0,5l wystarczy

Do prania fibr kup bialego jelenia, obrcnie jest promo na emagu - 10zl z darmowa wysylka

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Killaz napisał:

Glaze - zastanawiam sie nad Finish Kare 303 Foam Pad Glaze 118ml, ale czy polozony przed FK Hi-Temp nie oslabi trwalosci wosku? FK na wyjalowionej IPA powierzchni trzymal sie nawet i 6 m - bez glinki, deironizera itd., tylko szampon i IPA...

Glinka - tutaj prosilbym o rady, nigdy sie nimi nie interesowalem

Deironizer lakieru i felg - ADBL Vampire


To chyba wystarczy tak na start. I oczywiscie kilka litrow IPY. Teraz pytanie z innej beczki - co polecacie z "narzedzi", co ulatwi prace i po prostu sie przyda? Mikrofibr troche mam, ale bede musial dokupic. Mozecie polecic jakies z cena nie z kosmosu? Szczotke do felg tez mam, zawsze mi brakowalo czegos do nadkoli, gromadzi sie tam syf i bez zdjecia opony jest ciezko, a zdejmowac ich nie bede. Podobnie przydalby mi sie jakis dobry aplikator do wosku, mam taka zolta gabke ale nakladanie nia wosku nie nalezy do przyjemnych, moze znacie cos lepszego? Bede wdzieczny za pomoc :-)

Glaze na lato, zimą bez żeby nie osłabiał sealanta.

Glinka Bilt Hamber, albo Valet Pro

Deironizer Shiny Garage D-tox (obecnie to chyba jeden z najlepszych produktów tego producenta)

 

Przyda się cleaner, dowolny, i tak wymyjesz go ipą przed sealantem.

 

A aplikatory czy piankowe słoneczka Meguiarsa czy z miękkiej gąbki, to sam musisz zobaczyć jakie wolisz, kwestia osobistych preferencji.

3 godziny temu, Killaz napisał:

 Taki tester FK Hi-Temp mam juz dwa lata i do tej pory go nie zuzylem, musze kupic nowy z racji tego, ze upadl mi ostatnio na piasek.

Bardzo fajny produkt w rozsądnej cenie. Jeżeli masz dużą puszkę, a tylko powierzchownie przyczepił się pisek, to gorącą łyżką precyzyjnie ściągnij z góry ubrudzoną warstwę, może jest do odratowania. Oczywiście tylko jeżeli masz 100% pewności, że nic nie zostanie co mogłoby zrobić rysę, nie warto ryzykować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania:

1. Czy ta rekawica to dobry wybor, czy wystarczy "dred" z mikrofibry i nie bedzie wielkiej roznicy?
2. Czy deironizer stosowany na lakier a nie do felg nalezy rozcienczyc?

Tak finalnie wyglada zamowienie, jeszcze przemysle kwestie ile i jakich mikrofibr i aplikatorow, co sadzicie?

 

Monster Shine Fluffy Dryer ręcznik do osuszania lakieru po myciu auta 90x60cm BESTSELLER

32,50zł 32,50zł
 

×

 

FX PROTECT Car Shampoo - szampon odtłuszczający, neutralne pH 500ml

26,90zł 26,90zł

×

 

Flexipads Merino Wash Mesh Mitt - Rękawica z naturalnej wełny owczej

54,90zł 54,90zł

×

 

ValetPRO Orange Mild Clay Bar Miękka glinka 100g

34,50zł 34,50zł

×

 

Prickbort MAC1124 usuwa smołę klej bezpieczny dla wosku powłoki 1L

34,90zł 34,90zł

×

 

Shiny Garage D-Tox Iron & Fallout Remover - deironizacja oraz usuwanie lotnej rdzy 1L

39,50zł 39,50zł

×

 

Dodo Juice Lime Prime - Cleaner pod wosk 100ml

34,90zł 34,90zł

×

 

IPA Alkohol Isopropylowy koncentrat odtłuszcza lakier usuwa woski powłoki 1L

19,90zł 19,90zł

×

 

Black Mamba - mocna rękawiczka nitrylowa roz. L - 1 szt.

0,99zł 1,98zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Są zwolennicy takich rękawic oraz tych "z frędzelkami". Sam musisz się określić :). Ponoć wełniana naj, naj to ta od CarPro. Alternatywą jest rękawica z mikrofibry od ADBL - CareMitt. Ja używam Meguiar's Microfiber Wash Mitt i jestem zadowolony.

Ad. 2 Nie musisz Vampire rozcieńczać. Na karoserii możesz go rozprowadzić po oprysku delikatnie gąbką.

Reszta ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Killaz napisał:


2. Czy deironizer stosowany na lakier a nie do felg nalezy rozcienczyc?

Shiny Garage D-Tox Iron & Fallout Remover - deironizacja oraz usuwanie lotnej rdzy 1L

 Nie rozcieńczamy, czasami producent ma 2 produkty, te na lakier są bardziej wodniste np Vampire oraz Vampire Liquid.

Ale w przypadku D-tox świetnie sprawdza sie i na lakierze i na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to już naciaganie glownej mysli tematu, ale jadac dzisiaj autem zauwazylem, ze pod slonce, na przedniej szybie widac jakby jakis pyl, opilki czy tez drobinki, ktore niestety nie schodza od wycieraczek i nie sa tez od wewnatrz. Jaki srodek byscie w takim razie polecili od razu do szyb? Cos, co mi spoleruje te zabrudzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Killaz napisał:

Wiem, że to już naciaganie glownej mysli tematu, ale jadac dzisiaj autem zauwazylem, ze pod slonce, na przedniej szybie widac jakby jakis pyl, opilki czy tez drobinki, ktore niestety nie schodza od wycieraczek i nie sa tez od wewnatrz. Jaki srodek byscie w takim razie polecili od razu do szyb? Cos, co mi spoleruje te zabrudzenia?

Masz pewność, że to nalot, a nie wypiaskowana/zmatowiona szyba? Pyłki, piasek, kamyczki robią mikro odpryski w szybie, szczególnie przy dużych prędkościach.

Wygląda to jak ogrom małych kropeczek widoczne tylko pod słońce.

Jeżeli to mikro odpryski i wypiaskowanie, to tylko polerka i tlenek ceru, lub akceptacja lub wymiana szyby.

 

Jeżeli jednak jest to nalot, to powalczyć na początek glinką a potem któryś z: AG CGP, lekkościernym cleanerem, pastą polerską... zależy co masz pod ręką.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.