Skocz do zawartości

Tenzi Detailer - Ceramic Wax


CZVRNY

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.12.2017 o 09:39, tenzidetailer napisał:

Szanowni testerzy - poprosimy o opinie na temat obecnego stanu Ceramic Wax na Waszych autach. Chciałbym mieć maksimum informacji zanim przekażę temat do naszego laboratorium. Dzięki!

Myślę, ze śmiało można przekazywać info do laboratorium wraz z pytaniem jak wasze laboratorium określiło trwałość wosku? Jaki lakier? Jak przygotowany? W jakich warunkach testowane? Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej zanim poświecę dzień na przygotowanie lakieru i sie okaże, ze po 2-3 tygodniach zniknie z auta. Już pal licho kasę bo kosztował naprawdę niewiele ale zmarnowany dzień jest dużo bardziej cenniejszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Witajcie - chcemy poinformować, że podjęliśmy prace nad weryfikacją składu Ceramic Wax pod kątem trwałości efektu hydrofobowości. Wspomnę tylko, że temat nie jest tak oczywisty, że brak hydrofobowości = brak zabezpieczenia. Składnikiem CW jest również wosk carnauba, który sam tego efektu nie daje, ale z pewnością nadal chroni, ułatwia mycie, utrudnia osadzanie się brudu itd. Nie jest też łatwy w usunięciu neutralną chemią. O wynikach naszych prac będziemy Was informować, a korzystając z okazji życzymy wszystkim Forumowiczom wszystkiego co najlepsze w nowym 2019 roku! ;) 

PS. I w 2018 roku też :) - @Grzechu23 - dzięki za sprostowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tenzidetailer napisał:

Witajcie - chcemy poinformować, że podjęliśmy prace nad weryfikacją składu Ceramic Wax pod kątem trwałości efektu hydrofobowości. Wspomnę tylko, że temat nie jest tak oczywisty, że brak hydrofobowości = brak zabezpieczenia. Składnikiem CW jest również wosk carnauba, który sam tego efektu nie daje, ale z pewnością nadal chroni, ułatwia mycie, utrudnia osadzanie się brudu itd. Nie jest też łatwy w usunięciu neutralną chemią. O wynikach naszych prac będziemy Was informować

Niby wszystko w poście się zgadza poza tym, że mam w rękach opakowanie i jak byk stoi tam hasło "super hydrofobowy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popełniłem mycie, fotek niestety brak, ale u mnie już wszystko zdechło. Wytrzymał 3500 km, „garażowany” pod chmurką. Test zakończyłem, bo nałożyłem zimowe siuwaksy na karoserię.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • Dystrybutor

Szukaliśmy przyczyny tej słabej trwałości, które pojawiły się w testach, analizując wszystko: od samego składu, dostawców komponentów po techniki aplikacji. Trochę to trwało, ale już jesteśmy na finiszu. Wyszło, że nie było prostej odpowiedzi i jednej konkretnej przyczyny. Ale weryfikacja i ponowne testy dobrze zrobiły produktowi, bo trochę się zmienił także chemicznie. Grubsze wnioski, rekomendacje, oświadczenia wkrótce - może też powtórzymy prośbę o testy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.