Skocz do zawartości

Jak usunąć wosk z szyb?


murgal

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam duży problem... W poprzednim aucie miałem problem z bardzo głośnymi wycieraczkami mimo wymiany, auto sprzedałem, kupiłem nowe było OK, po jakimś czasie powtórka z rozrywki... Auto myje szamponem od SG, QD też od SG, jakiś innych dziwnych preparatów nie stosuje. Do szyb korzystałem z piany Wurtha. Ale mam problem, prawdopodobnie mam coś na szybie, w nocy widać białe smugi, woda się zachowuje dziwnie. Płyn do szyb Sonax. Próbowałem przemyć szybę rozpuszczalnikiem - nic nie dało. Macie jakieś rady jak permamentnie się pozbyć chemii z szyby? Proszę o porady które moge wykonać w swoim garażu, niestety nie mam maszyny. Mam Shiny Garage Red Devil, mam IPA. Coś jeszcze proponujecie? 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej. A jak nie masz akurat funduszy na mleczko do szyb to możesz zawsze skorzystać z pasty polerskiej na jakiejś gąbce albo wersja budżetowa czyli ocet na szmatkę i jedziesz(przy okazji usunie waterspoty jak jakieś są):D  Wydaje mi się że powinno pomóc oczywiście zawsze po każdej możliwości co podałem przetrzyj szybę IPA i umyj pióra wycieraczek.


Ps: To nie jest efekt po "wosku" na myjni bezdotykowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie filcu. Tlenek ceru śmieszne pieniądze kosztuje, i za jego pomocą czyściłem szybę zmywakiem kuchennym. Atomizer z wodą pod ręką i ogień :) z 15letniego samochodu osady z miejsc gdzie nie pracują wycieraczki zeszły po 15 minutach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możliwe że to wosk z lokalnej myjni. Zawsze "płukam" czystą wodą ale wiadomo co w tych lancach jest... ;)

Wspólnym mianownikiem dla aut jest właśnie myjnia koło bloku - więc pewnie ona jest winowajcą. Plus po przetarciu wycieraczki zostają takie "łatki" na szybie, i białe smugi.

 

Mam Meggsa UC, mam też Meggsa PlastX. Czy któregoś z nich mogę użyć? Nie "zmatowi" mi to szyby? Autoglym, kurcze ostatnio robiłem zamówienie i nie kupiłem... nastepnym razem na pewno dorzucę go do koszyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku bym zaczął od czegoś przyziemnego. Zacznij od czystej IPY ew. benzyny ekstrakcyjnej - w przypadku tego ostatniego uważaj, żeby nie poleciało na elementy gumowe. Najlepsza byłaby IPA, żeby tez wycieraczki nią oczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylałem na szybe chyba z 200ml izopropanolu, niestety 0 reakcji... Co ciekawe, na szybie są takie jakby "łatki" które widać po przetarciu szmatką/wycieraczką (na mokro). Także ewidetnie gówno siedzi na szybie i nie zamierza zejść. Jutro uskuteczniam APC i może ten ocet spróbuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.