Skocz do zawartości

Bilt Hamber Finis Wax


Torbba

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem przetestować wosk FINIS WAX położony na cleaner tej samej firmy.

Kilka słów odnośnie produktów:

BILT HAMBER FINIS WAX

OPIS PRODUKTU:

Najnowszy produkt znanej firmy Bilt Hamber

Połączenie najwyższej jakości wosku carnauba z polimerami.

Bardzo wysoka zawartość wosku Carnauba klasyfikuje ten wosk na półkę wosków Conocurs-owych.

Idealny do aplikacji zimą jak i latem !!! 

Jest to jeden z najtrwalszych wosków dostępnych na rynku.

Cechy produktu:

- bardzo łatwa aplikacja i polerowanie 

- duża wydajność

- trwałość do kilku miesięcy

- wysoka zawartość wosku Carnauba  

- zdolność do ukrywania hologramów 

 

 BILT HAMBER CLEANSER POLISH

Cleaner do lakieru który przygotuje twój lakier do nałożenia wosku.

Powierzchnia po zastosowanu cleaner-a jest gładka z maksymalną głębią.

Cleaner potrafi wypełnić i zrobić mniej widoczne mikro defekty , swirle i hologramy

Produkt jest zdobywcą nagrody

BEST BUY

Auto na którym testowany był zestaw przeszło 3 etapową korektę lakieru systemem 3M,zdjęcie poglądowe jak wyglądało po polerowaniu:

56412ab5fba4c651med.jpg

Przed nałożeniem clenera i wosku samochód został umyty,oczywiście na dwa wiadra:

-ADBL Yeti

-ADBL Szampoo 

fd55b0c19cef558bmed.jpg

Z aplikacji Wosku i clenera zdjęć niestety nie posiadam.

Wosk nakładany był 24 Czerwiec 2017r.

A oto efekty:

28dba81e15fb6172med.jpg

e068306b06d11668med.jpg

a8a6170225bba193med.jpg

12 Lipiec 2017r

5606f82f4dda3acfmed.jpg

ed9e339e925d43dbmed.jpg

28 Lipiec 2017r

2ff50558570404bfmed.jpg

92c65cc7fb85028fmed.jpg

I w zasadzie miałem robić zdjęcia częściej jak sie wosk zachowuje ,a to był urlop to puzniej musiałem auto porzyczyc i tak ciagle coś.

Ale przez ten czas auto cały czas stało pod chmurką z tego w lipcu najpierw tydzień czasu na lotnisku we Wrocławiu i za dwa tygodnie wyjechało postać 2tyg na lotnisku w Warszawie.

Oprócz tych 3tyg kiedy auto stało to starałem się je myć co tydzień (piana od ADBL oraz Shampoo) ponieważ lekko nie ma gdyż pod pracą strasznie się kurzy i praktycznie po 2-3 dniach trzeba by je już myć.Od czasu nałożenia wosku przejechane około 8tys km. Przez ten czas nie było wspomagaczy w stylu QD

Około 20 Sierpnia zmienił się szampon na FX PROTECT

e373dfa9d83179f5med.jpg

cb35d7a27ddd669fmed.jpg

Dzisiaj (18 Wrzesień 2017r.) po raz pierwszy od aplikacji auto wjechało na bezdotyk a kropelki po przejechaniu jakiś 3km po miescie wyglądają następująco:

8eca5070e53e6cdbmed.jpg

f7b2a59ade420ad0med.jpg

Podsumowanie:

Jest to mój pierwszy "poważniejszy" wosk wiec nie porównam go do niczego innego jedynie co mogę powiedzieć to nakłada się go bajecznie prosto i tak samo dociera.Wytrzymałość jak najbardziej na plus jeżeli chodzi o okres letni.Poprzednia aplikacja jaką robiłem była wspomagana botoxem ale teraźniejsza warstwa wytrzymuje tak samo długo jak ta wspomagana. Przez okres testowania mało zauważalna jest różnica w wyglądzie auta. Zestaw polecił mi jeden z forumowych kolegów mówiąc że to fajny zestaw na pierwszy "poważniejszy" wosk no i miał racje,w porównaniu z K2 Ultra Wax to Blit hamber nakłada się sam oraz sam się dociera :)
 
 
 
p.s
Proszę o wyrozumiałość ponieważ pierwszy test :)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na detailing world padały głosy, że 6miesięcy spokojnie na dobrze przygotowanej powierzchni, były przypadki 9mies po cleanser-fluid.

Natomiast po SRP, cleanser-polish, itp tak do 4 miesięcy i mniej, zależnie od glaze/aio.

Ponoć wolniej też traci na looku niż fusso... przekonamy się...

Oprócz fusso będę kładł właśnie Finisa na M37  Coating Prep Polish, więc powinien siąść dobrze. Ale to jak wrócę z wyjazdów będę musiał wygospodarować troche czasu na przygotowanie do zimy. Pewnie podsumowanie dopiero na wiosnę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słaba dostępność , tylko wystarczy że zacznie się gadka na forum , jakie to super-hiper ( nie neguję bo nie mam ) a ludzie czytają i zaraz kupują , zwłaszcza że tester 50ml dużo nie kosztuje . To się nazywa owczy pęd a paru " naganiaczy " jest tutaj :D , tak jak na kolorowe puszki Soft99 :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, yacek _b napisał:

Nie słaba dostępność , tylko wystarczy że zacznie się gadka na forum , jakie to super-hiper ( nie neguję bo nie mam ) a ludzie czytają i zaraz kupują , zwłaszcza że tester 50ml dużo nie kosztuje . To się nazywa owczy pęd a paru " naganiaczy " jest tutaj :D , tak jak na kolorowe puszki Soft99 :)

A myślałem, że tylko ja to zauważyłem :D  Ludzie chcą mieć wszystko podane na tacy, a rynek jest tak bogaty w produkty, że można wybierać i przebierać do woli.

 

W przypadku BH myślę, że oba czynniki, dostępność jest też biedna. Tylko czekać aż cenę zaczną windować w PL widząc zapotrzebowanie, a oryginalna polityka BH w UK to właśnie dobry współczynnik jakości do ceny. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ghost napisał:

Tylko czekać aż cenę zaczną windować w PL widząc zapotrzebowanie

Dokładnie , woski BH są od dłuższego czasu , nikt ( prawie nikt ) sobie nimi głowy nie zawracał , ot jakieś mazidło w metalowej nie rzucającej się w oczy puszce  , nie mówię że są złe . Od BH hit to głównie glinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym proszkiem auta nie domyjesz. Jeśli będzie film brudu to krople będą gorsze. Umyj na 2 wiadra szamponem, spłukaj, wysusz i potem zobacz jakie krople daje wosk :) Nie upieram się że muszą być lepsze, ale czasem jest poprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2017 o 18:58, ghost napisał:

Na detailing world padały głosy, że 6miesięcy spokojnie na dobrze przygotowanej powierzchni, były przypadki 9mies po cleanser-fluid.

Natomiast po SRP, cleanser-polish, itp tak do 4 miesięcy i mniej, zależnie od glaze/aio.

 

18 minut temu, Strus napisał:

Jak na taki niby trwały wosk to bardzo słabo to wypada

 tak jak pisali, że na CP 3-4 miesiące siedzi, to wszystko się zgadza

6 podawali na CF, nie widzę tu żadnego zaskoczenia skoro wybrany był podkład ukierunkowany na look, nie na trwałość

 

https://www.bilthamber.com/finis-wax

Cytuj

We'll stand by finis-wax to the extent that if you do not find in your own side-by-side testing that the product lasts longer we'll refund the purchase price! This guarantee applies only when finis-wax is used after cleanser-fluid.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące to siedzi Water Block. Na byle czym w zasadzie. Więc jakby Finis przestał do mnie przemawiać jako długodystansowiec. Nie wątpię że może i leży na dedykowanych produktach ale przy takim układzie to jego zakup w porównaniu do oklepanego Fusso czy Colli jest kompletnie nieopłacalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Strus napisał:

3 miesiące to siedzi Water Block. Na byle czym w zasadzie. Więc jakby Finis przestał do mnie przemawiać jako długodystansowiec. Nie wątpię że może i leży na dedykowanych produktach ale przy takim układzie to jego zakup w porównaniu do oklepanego Fusso czy Colli jest kompletnie nieopłacalny

Cleanser-fluid lekko czyści i bardziej odtłuszcza, więc nie musi być dedykowany produkt, wystarczy dowolny cleaner + ipa, albo nawet sam squeaky clean.

Tak patrząc Zymol Glasur też jest nieopłacalny bo krócej siedzi od fusso... hmm kwestia spojrzenia na to szerzej... np tak:

Finis kosztuje około 60% więcej za 25% większą puszkę. Dostajesz produkt, który dużo lepiej wygląda, możesz go stosować cały rok, może służyć jako jeden wosk na cały sezon, do fusso dolicz dobrego letniaka i koszta poszybują Ci w górę. Finis może nie pachnie kwiatkami, ale nie wali tak natarczywie jak fusso. Poza tym dużo przyjemniej się z nim pracuje, nie sprawia problemów.

Czy wytrzyma pełną zimę, zobaczymy, fusso na progach i dołach drzwi, po 6 miesiącach też mi zszedł dzięki chemii drogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.